Awaryjność Venga

forum użytkowników modelu Venga
kape

Re: Awaryjność Venga

Post autor: kape »

Awarie zdarzają się w każdym modelu samochodu, więc nie jest to nic nowego. Nowy samochód nie jest zbyt awaryjny ;)
kamil97
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:52

Re: Awaryjność Venga

Post autor: kamil97 »

Witam chciałem kupić samochód Kia Venga, ale wyczytałem, że ten model jest awaryjny, chciałem się spytać czy to prawda?
Awatar użytkownika
sweeper
Posty: 29
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:21
model samochodu: Venga
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Awaryjność Venga

Post autor: sweeper »

opinie o samochodzie będą zależeć jednak od wersji silnikowej
1.6 crdi będzie awaryjny jak każdy nowy diesel (czyli koło dwumasowe, EGR, DPF, turbina)
benzyna 1.4 nie ma raczej problemów (przynajmniej mój model nie wykazuje żadnych :D)
benzyna 1.6 nie mam doświadczeń więc się nie wypowiem

ale skoro pytanie o awaryjność to tak:
1. 2 x żarówki H7 przód
2. 3 x żarówki tablicy rejestracyjnej (i to ostatni raz ponieważ przy czwartej wymianie będą zamontowane LEDy - niestety otwieranie i zamykanie klapy na włączonym oświetleniu skraca żywotność żarówek a ich wymiana jest zwyczajnie uciążliwa)
3. 1 x żarówki postojowe z przodu
mrozik
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:16
model samochodu: Kia Venga 1.4

Re: Awaryjność Venga

Post autor: mrozik »

Cześć,

Po 3 i pół roku użytkowania i przebiegu prawie 60000 km (samochód kupiony jako nowy w serwisie) pojawiły się następujące usterki:
- Piszczący pasek klinowy (2 razy naciągany w ASO) po jakimś czasie sam przestał piszczeć
- Stukający element gdzie się wpina pas bezpieczeństwa kierowcy - naprawa w ASO (gwarancja)
- Niewielki wyciek oleju między skrzynią a silnikiem - naprawa w ASO (gwarancja)
- Punktowe ogniska korozji na wewnętrznych dolnych rantach 2 drzwi - naprawa w ASO (gwarancja)
- 1 x żarówka przednich świateł mijania
- 1 x żarówka postojowa przód
- 2 x żarówka stop
Słaby lakier metalik (podobno teraz tak wszystkie auta mają) - odchody ptasie w letni dzień potrafią zrobić swoje
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Awaryjność Venga

Post autor: andrzej_gdansk »

Ja jeżdżę już prawie 4 lata i nie narzekam :-)
Póki co jedynie co robiłem (oprócz przeglądów) to wymiana klocków przód, żarówki światła mijania obie, żarówka stop. No i jeszcze pióra wycieraczek.
Potwierdzam odnośnie lakieru, ale niestety to kwestia stosowania przez wszystkie marki tzw. lakierów ekologicznych. Na zaschnięte ptasie kleksy kupiłem w markecie płyn (dedykowany do tego), 10 zł a działa naprawdę rewelacyjnie.
Obecnie myślę o zmianie na trochę większe auto, no i przez to że nie mam z nim problemów, jeszcze nie podjąłem decyzji :-)
Zepter00
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2019, 20:02
model samochodu: Kia Venga 1,6 MPI MT 2010

Re: Awaryjność Venga

Post autor: Zepter00 »

Dziwne no tutaj Vengę mega chwalą. Zrobili nią 100 tyś km i rozebrali na części https://www.auto-swiat.pl/venga-na-szcz ... ci/7qv4lzv
corsair28
Posty: 55
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Awaryjność Venga

Post autor: corsair28 »

Venga 1.6 benzyna skrzynia 6M - nowa z salonu, wersja business line. Użytkowana od lutego 2018. Przejechała 15 tys. i jak na razie tylko leje paliwo i płyn do spryskiwaczy. Jedyny mały feler który mnie wkurzał a serwis stwierdził, że tak ma być to hałasująca ( szczególnie na kostce ) tylna półka. Ale załatwiłem sprawę za pomocą filcowych :podklejek" do mebli za 4 zł. i już nie hałasuje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”