Czyszczenie klimatyzacji

forum użytkowników modelu Venga
danny
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:24

Re: Czyszczenie klimatyzacji

Post autor: danny »

A który sposób jest skuteczniejszy?
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2012, 17:13
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Czyszczenie klimatyzacji

Post autor: Pawel_S »

Kiedyś czytałem jakiś artykuł porównujący te 2 metody i stwierdzono w nim, że ich skuteczność jest taka sama.

Osobiście jestem bardziej przekonany do ozonu - na pewno ma czystsze działanie - nie jest to jakaś chemia która pozostaje w samochodzie tylko prosty i niestabilny związek chemiczny. Poza tym jakoś nie jestem w stanie wyobrazić sobie dotarcia tego pyłku powstałego w metodzie ultradźwiękowej do wszystkich miejsc. Nawiew da się ustawić na góra 2 punkty (np. nogi i siebie). Kanał odpowiedzialny za podszybie raczej nie zostanie w ten sposób wyczyszczony. To samo z pozostałymi miejscami w samochodzie, w których nie ma przepływu powietrza. Ozon jest gazem i on dostanie się wszędzie, wyrównując stężenie w całej kabinie.
Bądź modny - myśl samodzielnie.
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2012, 22:54
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Czyszczenie klimatyzacji

Post autor: Gonzo »

ozon jest uzywany do dezynfekcji jedzenia, wody (a wiec rzeczy spozywanych przez czlowieka) a takze do dezynfekcji sal szpitalnych, wiec wydaje sie zdrowszy niz chemia. dodatkowo jest tanszy, wiec nawet nie interesowalem sie uslugami czyszczenia ultradzwiekami.
Można nic nie robić, ale po co się tak męczyć?
Awatar użytkownika
Chrisu
Posty: 19
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:00
Lokalizacja: Iława

Re: Czyszczenie klimatyzacji

Post autor: Chrisu »

Słyszałem o osobach, które nawdychały się ozonu i miały później ogromne bóle głowy. Poza tym skutkiem ubocznym produkcji ozonu jest produkcja tlenków azotu, więc to wcale tak różowo nie wygląda.
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2012, 17:13
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Czyszczenie klimatyzacji

Post autor: Pawel_S »

Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Dlatego po ozonowaniu jeszcze przez kilkanaście minut jest wietrzone wnętrze. Sam tlenek azotu podobnie jak ozon jest nietrwałym gazem i ulega samorozpadowi. Nagrzej wnętrze samochodu, to dodatkowo przyśpieszysz ten proces.
Bądź modny - myśl samodzielnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”