problem z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota

forum użytkowników modelu Venga
Łukasz310
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:58
model samochodu: Kia Venga

problem z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota

Post autor: Łukasz310 »

Witam was mam problem z otwieraniem i zamykaniem samochodu z pilota raz działa raz nie, sam pilot uważam że jest w porządku wymieniłem przy jednym baterie ale to nie pomogło ale zauważyłem że sterowanie działa wtedy kiedy świeci lub mruga czerwona dioda która znajduje się na środku deski rozdzielczej tuż przy szybie ( podszybiu ), wyciągnąłem tą obudowę z diodą i zauważyłem że jest to coś więcej niż tylko dioda bardziej jakiś czujnik ale czy on może być powodem że samochód nie reaguje na pilot czy to tylko objaw a problem tkwi gdzieś głębiej. Ogólnie sterowanie więcej nie działa niż działa. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie tkwi błąd z góry dzięki
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2019, 20:30
model samochodu: Venga 1.4 benzyna

Re: problem z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota

Post autor: Shodan »

Noze warto podjechac do ASO i zdiagnozowac problem lub przeprogramowac pilota? Czy auto jest na gwarancji? Jak bede w domu to sprawdze w podreczniku co i jak z ta dioda - czy jest tam jakis czujnik.
Obrazek
Łukasz310
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:58
model samochodu: Kia Venga

Re: problem z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota

Post autor: Łukasz310 »

Witam auto jest z 2010 roku więc gwarancji już nie ma, mam zamiar podjechać do elektronika aby to zdiagnozować z tym że czekam aż znajomy elektronik naprawi mi nawigację która była już zawieszona na logo kia jak kupiłem to auto, wymontowałem ją i zawiozłem mu do naprawy i czekam ale próbuje też dowiedzieć się na własna rękę co może być powodem tego problemu z góry dzięki za zainteresowanie
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: problem z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota

Post autor: JaWa »

Najszybciej sprawdź czy drugi kluczyk działa poprawnie. Jeżeli nie, to trzeba szukać usterki w aucie.
Awatar użytkownika
alexaa
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:57
model samochodu: Venga XL 1.6 CRDI 128KM+BOX 2010r.
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: problem z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota

Post autor: alexaa »

Witam. Miałem podobny problem po zakupie auta. Dioda która mruga obok szyby to dioda od fabrycznego "alarmu", w każdym razie: mruga gdy zamkniemy auto lub wyjmiemy kluczyk ze stacyjki. U mnie problemem okazała się kostka w stacyjce (częsty problem w ceed), kostka ta w pewien sposób sprawdza czy kluczyk ze stacyjki jest włożony czy wyjęty. Gdy źle odczyta, myśli że kluczyk jest włożony i nie pozwoli zamknąć auta. I teraz tak: ja mam automatyczne ryglowanie zamków (Pewnie ty też, czyli zamki same się zamykają po ruszeniu) i teraz jak wyjmę kluczyk ze stacyjki po zgaszeniu silnika, siłowniki zamków powinny "cyknąć" i odryglować zamki, jeśli nie cykną tzn. że źle wyjęliśmy kluczyk i ta kostka nie załapała że kluczyk jest wyjęty.


Recepta jest taka: po zgaszeniu silnika należy wyjąć szybko i zdecydowanym ruchem kluczyk ze stacyjki. Nie można robić tego powoli, niepewnie. Metoda u mnie działa na 100%, za każdym razem mogę zamknąć auto. Czyli ciach, szybko wyjmuję. :)
Łukasz310
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:58
model samochodu: Kia Venga

Re: problem z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota

Post autor: Łukasz310 »

Witam faktycznie jest to problem stacyjki dzięki kolego alexaa za cenną informację pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”