Kupno Kia Venga

forum użytkowników modelu Venga
marko
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:41
model samochodu: venga

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: marko »

zigi pisze:Pozatym 7 lat gwarancji. Tego nie dają inni producenci.
proszę poszukać w książce gwarancyjnej tych 7 lat gwarancji - http://www.kia-gwarancja.pl/resources/P ... 032011.pdf
Stanley99
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 20:27

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: Stanley99 »

marko pisze:proszę poszukać w książce gwarancyjnej tych 7 lat gwarancji - http://www.kia-gwarancja.pl/resources/P ... 032011.pdf
Proszę bardzo, str. 22:

Kod: Zaznacz cały

Gwarancja podstawowa: 7 lat lub przebieg 150000km w tym pierwsze 3 lata bez limitu kilometrów.

:?:

Pozdrawiam -

Stanley
marko
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:41
model samochodu: venga

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: marko »

[quote="Stanley99"]

Kod: Zaznacz cały

Gwarancja podstawowa: 7 lat lub przebieg 150000km w tym pierwsze 3 lata bez limitu kilometrów.

:?: teoria swoje a praktyka swoje czy Pan/Pani jest pewna co napisali w gwarancji proszę czytać dalej. Pozdrawiam
Stanley99
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 20:27

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: Stanley99 »

marko pisze:(...)czy Pan/Pani jest pewna co napisali w gwarancji proszę czytać dalej. Pozdrawiam
Zapytałeś, cytuję jeszcze raz: "proszę poszukać w książce gwarancyjnej tych 7 lat gwarancji" - więc proszę bardzo, poszukałem, stoi jak byk. A teraz rozszerzasz "roszczenia"... ;-)
Zadaj inaczej pytanie ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
marko
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:41
model samochodu: venga

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: marko »

@Stanley99^ to nie "roszczenia" tylko dociekliwość a to już różnica i oczywiście nieprecyzyjne pytanie zadałem, to proszę wytłumaczyć co oznacza "Gwarancja podstawowa" i co obejmuje gwarancja ta 7 letnia lub przebieg 150000km ... . Pozdrawiam
Stanley99
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 20:27

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: Stanley99 »

marko pisze:<...> to proszę wytłumaczyć co oznacza "Gwarancja podstawowa" i co obejmuje gwarancja ta 7 letnia lub przebieg 150000km ... . Pozdrawiam
Co oznacza "Gwarancja podstawowa" i co obejmuje jest przecież napisane w p.1 rozdziału 'Warunki gwarancji', str. 11. Tłumacząc w skrócie na nasze: podstawowa 7-letnia/150000km gwarancja obejmuje (moim zdaniem) samochód i wszystkie te jego elementy/materiały/części, itp., które NIE są wymienione w punktach następnych - warunkach szczegółowych.
Takie jest podkreślam moje zdanie i ja się z nim zgadzam ;-) Jeśli masz inne, wątpliwości, np. uważasz, że zapisy tej gwarancji naruszają prawa konsumenta, wprowadzają w błąd, zawierają KLAUZULE NIEDOZWOLONE, poradź się swojego prawnika, zgłoś do UOKiKu, Federacji Konsumentów itp..

Pozdrawiam -

Stanley
marko
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:41
model samochodu: venga

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: marko »

Stanley99 - takie wywody, jakie mi przedstawiłeś słyszałem od dealerów i nie zgadzam się a co do gwarancji, że obejmuje samochód i wszystkie te jego elementy/materiały/części, itp., ale nie 7 lat. Proszę przeczytać książkę gwarancyjną ze zrozumieniem a zwłaszcza cały pkt. 5 str. 25 oraz punkt 10 z ppkt „a”. Także gwarancja podstawowa 7 letnia, jaką przedstawia gwarant to fikcja a tak w ogóle ta gwarancja Kii trwa 24 miesiące, oczywiście to tylko moje zdanie. Miłej lektury i miłego dnia. Miło było podyskutować, pozdrawiam.
Stanley99
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 20:27

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: Stanley99 »

Witam

Szanowny @marko. Najpierw prosiłeś o cyt.: poszukanie w książce gwarancyjnej tych 7 lat gwarancji. Poszukałem, udowodniłem, że widnieją w KG czarno na białym (dodajmy dla uściślenia: w p.1.1)
Potem życzyłeś sobie wytłumaczenia co oznacza “gwarancja podstawowa”, więc też starałem się to zrobić, jak umiałem. Ponieważ p.1 pt. “Podstawowa gwarancja na nowy samochód” jest dość obszerny, nie chciałem go tu przytaczać w całości. Tym bardziej, że przecież sam dałeś link do zapisów gwarancji KIA w internecie i każdy może się zapoznać natychmiast. Postanowiłem zatem ten punkt streścić paroma własnymi słowami. Skoro te jak raczyłeś nazwać wywody Ci nie odpowiadają, nie zgadzasz się, są kłopoty z ich zrozumieniem, trudno, nic na to nie poradzę. W takim razie odsyłam bezpośrednio do zapisów w KG.
Mam tylko prośbę: gdy cytujesz fragmenty cudzych wypowiedzi, staraj się robić to w taki sposób, aby nie wyrywać ich zupełnie z kontekstu, nie zmieniać ich znaczenia. Konkretnie chodzi o tę wypowiedź, urwany fragment wytłusciłem:
obejmuje samochód i wszystkie te jego elementy/materiały/części, itp., które NIE są wymienione w punktach następnych - warunkach szczegółowych.
Chyba nie zaprzeczysz, że przywołane przez Ciebie zapisy w p.5 i p.10a, występują w dalszej kolejności czyli są punktami następnymi po wskazanym przeze mnie punkcie p.1? Chciałem też zauważyć, że gwarant wyraźnie informuje w tym punkcie (p.1), że szczegółowe warunki gwarancji są omówione właśnie w dalszej części KG i wręcz prosi, aby się z nimi zapoznać.
marko pisze:Także gwarancja podstawowa 7 letnia, jaką przedstawia gwarant to fikcja

Szanowny @marko. Od początku przypuszczałem dokąd zmierzasz, przewidywałem mniej więcej taką Twą wypowiedź ;-) Oczywiście to Twoje zdanie i masz do niego prawo. Jednak wykaż tę fikcję formalnie, udowodnij bezsprzecznie w zapisach gwarancji, podobnie jak ja Ci udowodniłem np. istnienie jednak punktu w KG o 7 latach. Wskaż na jakąś niezgodność zapisów tej gwarancji z prawem, oszustwo, niedozwoloną manipulację, itp. Na pewno niejeden posiadacz (i nie posiadacz) Vengi będzie Ci wdzięczny.
marko pisze:a tak w ogóle ta gwarancja Kii trwa 24 miesiące
Owszem, na elementy eksploatacyjne wymienione w p.5.1. Również na akumulator (p.1.1).
Ale na oryginalny sprzęt audio już 36m-cy/100000km (p.1.1 oraz p.7). Na powłokę lakierową 5lat/150000km, perforacja blach nadwozia 12 lat (p.1.1.). Na wszystkie inne elementy nie zapisane poniżej p. 1.1, czyli nie wymienione w punktach 2 do 12 - gwarancja producenta trwa lat 7. ;-)
Z góry informuję, że nie będę wchodził w dywagacje jakie to elementy, jaka jest ich wartość, jak często się psują, itp - bo tego w zapisach nie ma. Producent udzielił podstawowej gwarancji na nowy samochód (p.1), na 7 lat (p.1.1) , z wyłączeniami, limitami, i innymi warunkami wymienionymi też w p.1.1 oraz w punktach następnych.
Tak ja rozumiem zapisy tej gwarancji i... cóż, przyjmuję do wiadomości. Wszystkie punkty są jawne, każdy może (mógł) się zapoznać, nawet umieścili całą KG w internecie. Jeśli ktoś się nie zgadza, nie rozumie, czuje się oszukany, wychwycił niezgodność z prawem (wiem: kiedyś były pewne zapisy niedozwolone), itp. - jak już wcześniej pisałem może zgłosić do odpowiednich instytucji, czy na początek wnioskować o wyjaśnienia do Kia Motors Poland.
Dodam trochę OT, że korzystanie z gwarancji producenta (nie tylko Kia, każdego) przecież nie jest obowiązkowe, przymusu nie ma. Nikt nie broni po wyjechaniu autem z salonu od początku serwisować je poza ASO, naprawiać w pełnym zakresie na własny koszt w innych warsztatach. Lub samodzielnie, jeśli ktoś potrafi.

Aha, dla ścisłości: mówimy warunkach o gwarancji dla osób fizycznych, prowadzący działalność niech przestudiują KG pod swoim kątem (np. p. 1.2)
Miłej lektury


Dziękuję, z tą lekturą - możesz mi wierzyć albo i nie - pierwszy raz zapoznałem się już dość dawno. I jeszcze przed jej rozpoczęciem przeczuwałem, że tak napiszę: że nie będzie w środku extra wyjątkowych superprezentów ;-) Niemniej warto od czasu do czasu sobie odświeżyć, przypomnieć.
i miłego dnia.
Tamten dzień już minął i zaczął się weekend - zatem miłego.
Miło było podyskutować, pozdrawiam.
Yhm, raczej przedstawić poglądy z odmiennych punktów widzenia. Choć tak naprawdę chyba niezbyt odległych ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
womer
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:27

Re: Kupno Kia Venga

Post autor: womer »

@marko
Każda marka samochodowa oferuje gwarancję na podobnych zasadach. Większość marek oferuje gwarancję 3 letnią , Hyundai - 5 letnią, ale tak samo jak w przypadku Kia, są elementy wyłączone z gwarancji i jest to jasno napisane, więc nie można zarzucać, że Kia coś ukrywa przed klientami. Z warunkami gwarancji możesz się zapoznać przed zakupem auta, a w razie wątpliwości przedstawiciel na pewno ci wszystko wytłumaczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”