Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

forum użytkowników modelu Venga
michal75
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:41
model samochodu: Venga 1.4

Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: michal75 »

Czy ma ktoś jakiś patent na stukające klamry pasów bezpieczeństwa z tyłu?

Gdy nikt tam nie siedzi to klamry tłuką się o plastyki tapicerki.
Wiadomo że są specjalne otwory na te klamry, tylko nikt nie pamięta ich użyć wysiadając.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: JaWa »

Albo nauczysz pasażerów odkładać je na miejsce, albo sam to będziesz robić :mrgreen:
surec
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2018, 00:16
model samochodu: Venga

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: surec »

Można też wozić pasażerów, żeby pasy były zapięte.
michal75
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:41
model samochodu: Venga 1.4

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: michal75 »

Chodzi o sytuację gdy nikt nie siedzi z tyłu. Trudno pasażerów wyedukować aby odkładali pasy na miejsce - nikt tego nie robi.

Próbował ktoś obklejać te plastyki jakimś materiałem ? Jakim?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: JaWa »

Odcinasz pas i przyklejasz go na sztywno do siedzenia np kropelką i wtedy nic nie hałasuje 8-)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: Piotrek »

JaWa pisze:Odcinasz pas i przyklejasz go na sztywno do siedzenia np kropelką i wtedy nic nie hałasuje 8-)
Brawo Mistrzu!! Porada życia. To Ci się udało :twisted:

Mała prośba do Ciebie - przestań zaśmiecać forum takimi komentarzami, bo produkujesz je praktycznie w każdym wątku. Pozdro!
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: JaWa »

Piotrek pisze: Mała prośba do Ciebie - przestań zaśmiecać forum takimi komentarzami, bo produkujesz je praktycznie w każdym wątku. Pozdro!
Troszkę przesadzasz ;)
Natomiast nie wiem jaką merytoryczną odpowiedź autor chciał usłyszeć? - że ktoś uszył z wełny pokrowce i będzie dyskusja jaki kolor najbardziej pasuje do tapicerki? No proszę was...
Przy pasach z założenia nie zmieniamy nic: jest to element bezpieczeństwa i ich waga oraz położenie mogą w skrajnej sytuacji decydować o życiu i śmierci. Nie dokładamy do nich nic co może utrudniać awaryjne ich odpięcie - jest na prawdę masę dobrych powodów dla których ten element wygląda jak wygląda. Obowiązkiem kierowcy jest przypilnowanie, żeby wszyscy byli zapięci, bo to on odpowiada za bezpieczeństwo na drodze i bezpieczeństwo pasażerów. Nie ma ani jednego dobrego wytłumaczenia dla sytuacji w której kierowca nie panuje nad tym co się dzieje w jego aucie, tak samo jak nie ma ani jednego dobrego wytłumaczenia dla zgody na prowadzenie pod wpływem alkoholu.
michal75
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:41
model samochodu: Venga 1.4

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: michal75 »

Piotrek pisze:Brawo Mistrzu!! Porada życia. To Ci się udało
Piotrek daj spokój z trollami nie wygrasz, lepiej od razu wysyłać na Javę.

Kontynuując pomysł oklejenia plastykowej tapicerki... w sieci znajduję tylko folie, które nie wytłumią stukania metalowej klamry. Wie ktoś gdzie można kupić jakiś grubszy/bardziej miękki materiał do takich zastosowań?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: Piotrek »

A myślał ktoś o takich poduszeczkach/ochraniaczach jakie są czasem dostępne do fotelików dziecięcych? One zazwyczaj są z jakiegoś pluszu/polaru. Montując coś takiego na pas przy zwijaniu klamra powinna w taki materiał wpaść przez co powinna przestać stukać. Żeby nie było - ja tego nie praktykowałem, to tylko luźna myśl.

https://allegro.pl/nakladki-nakaladka-n ... 43961.html
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kaes
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2019, 21:12
model samochodu: Kia Venga

Re: Stukające klamry tylnych pasów bezpieczeństwa

Post autor: kaes »

Jestem tutaj nowy ale uważam, że lepszym pomysłem będzie podkleić coś takiego tłumiącego do plastiku o który klamra pasa stuka niż nasuwać coś na klamrę.
Krzysztof

KIA Venga 1,6 AT, BL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”