Czujniki ciśnienia w kołach

forum użytkowników modelu Venga
hevelius
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2018, 10:43
model samochodu: VENGA

Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: hevelius »

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem KIA Venga 1,6 benzyna w automacie 2018r wersja bussines line. Ponieważ zbliża się zima i należałoby przygotować się do niej zastanawia mnie czy ten samochód posiada czujniki ciśnienia, nigdzie w menu pojazdu nie znalazłem informacji właśnie o czujnikach. Napewno ktoś z was wie bo ściągał opony, ja jeszcze tego nie robiłem, kupiłem felgi aluminiowe na lato a stalowe z auta chcę dać na zimę, czy muszę również dokupić czujniki czy będzie wyświetlany komunikat o ich braku?? Koledzy pomóżcie
Kuba1230
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2018, 15:53
model samochodu: Venga

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: Kuba1230 »

witaj z całą pewnoscią musisz dokupić czujniki w przeciwnym razie lampka ostrzegawcza o niskim ciśnieniu w ogumieniu będzie się świecić a to denerwuje i to bardzo. W poprzednim samochodzie a konkretnie w Renault Captur musiałem dokupić czujniki.
MERCI_KIA
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2018, 21:59
model samochodu: Hyundai_ix20_1.6_125kM
Lokalizacja: W-wa

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: MERCI_KIA »

hevelius pisze:Witam, od niedawna jestem użytkownikiem KIA Venga 1,6 benzyna w automacie 2018r wersja bussines line.
Czujniki w samochodzie na gwarancji wymagane są jeszcze z jednego powodu - w razie wypadku dowolnego z tym samochodem ubezpieczyciel może odmówić wypłaty
odszkodowania bo samochód używany na niesprawnym ogumieniu.
Hyundai_ix20
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: Piotrek »

A co ma czujnik do sprawności ogumienia. Tak samo możesz mieć mało powietrza w kołach w czasie kolizji z czujnikiem jak I bez niego, więc myśl Ci sie chyba lekko nieudała.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
MERCI_KIA
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2018, 21:59
model samochodu: Hyundai_ix20_1.6_125kM
Lokalizacja: W-wa

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: MERCI_KIA »

Piotrek pisze:A co ma czujnik do sprawności ogumienia. Tak samo możesz mieć mało powietrza w kołach w czasie kolizji z czujnikiem jak I bez niego, więc myśl Ci sie chyba lekko nieudała.
Ma i to dużo - pokazuje niesprawne ogumienie (pokazuje za małe czyli nieprzepisowe - niezgodne z instrukcją samochodu ciśnienie).
Przecież żółte czy czerwone kontrolki w samochodzie przy kolizji nawet nie z Twojej winy mówią o stanie samochodu (chyba że potrafisz udowodnić w sądzie że to kolizja spowodowała). A przy wypłacie odszkodowania ubezpieczyciel łapie się wszystkich sposobów aby nie wypłacić odszkodowania - czy zawiniłeś czy też nie.....
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 18:01 przez MERCI_KIA, łącznie zmieniany 1 raz.
Hyundai_ix20
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: Piotrek »

Pytanie brzmi czy komputer w kia jest aż tak pro żeby rejestrować i zapamiętywać ciśnienie w oponach w jakimś okresie czasu tak, aby ubezpieczyciel ewentualnie mógł to sobie sprawdzić.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”