Problem z tempomatem Venga

forum użytkowników modelu Venga
Darett1
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2018, 20:53
model samochodu: Kia

Problem z tempomatem Venga

Post autor: Darett1 »

Witam serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i przepraszam, jeśli temat ten był już poruszany na forum, ale nie znalazłem nic w tym temacie a mianowicie zakupiłem dla żony Vengę 1,4 wszystko jak na razie fajnie, ale mam problem z uruchomieniem tempomatu i to przy różnych prędkościach 50, 70, 90, 110 i nic po załączeniu kontrolka jak najbardziej się ukazuje, lecz nie pokazuje seta po jego naciśnięciu a według instrukcji tak to właśnie powinno wyglądać czy ktoś mógłby objaśnić ten temat jak lub w jaki sposób uruchomić ten tempomat?
kaes
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2019, 21:12
model samochodu: Kia Venga

Re: Problem z tempomatem Venga

Post autor: kaes »

wg instrukcji (działa, bo próbowałem) jednym ze sposobów ustawienia prędkości na tempomacie jest taki sposób:
- zwiększamy lub zmniejszamy prędkość samochodu do prędkości, którą chcemy ustawić na tempomacie
- wciskamy przycisk tempomatu (nie ogranicznika prędkości) ukazuje się zielona kontrolka na desce rozdzielczej
- przesuwamy przycisk tempomatu "SET" w dół (obok kontrolki tempomatu ukazuje się napis "SET")
- zdejmujemy nogę z gazu i samochód jedzie zadana prędkością

uwaga, to nie jest aktywny tempomat, po wciśnięciu hamulca tempomat jest w gotowości (pamięta ustawioną prędkość ale jej nie "trzyma") ale żeby go załączyć należy przesunąć przycisk "RESUME" w górę.
Krzysztof

KIA Venga 1,6 AT, BL
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Problem z tempomatem Venga

Post autor: Outro »

Cześć wszystkim. W mojej vendzie jest tempomat ale co bym nie robił to lampka na desce się nie zaświeca. Czy ktoś może mi podpowiedzieć coś ciekawszego niż wizyta w serwisie?
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Problem z tempomatem Venga

Post autor: Outro »

I znalazłem przyczynę nie działającego tempomatu. Przyczyną okazała się nie fachową naprawa zlecona przez poprzedniego właściciela. Okazuje się , że wymieniono zwijak pod kierownicą na 5 pinów a z tego co wiem powinien być na 10 pinów i takowy zakupiłem. Po wymianie zdam relacje. Pozdrawiam
Outro
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2022, 18:30
model samochodu: Venga

Re: Problem z tempomatem Venga

Post autor: Outro »

Przyczyną nie działającego tempomatu potwierdzona przynajmniej w moim przypadku. Tempomat śmiga jak lala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”