Problemy z trzeszczeniem i piskami

forum użytkowników modelu Venga

Problemy z trzeszczeniem i piskami

Postautor: adrianek10 » 11 sty 2018, 14:47

Witam, jestem nowym forumowiczem. Venge mam od maja 2017 r. i niedawno po przejechaniu ok 8 tys km zaczęły mi się cyrki z trzeszczącym bagażnikiem ale to tak porządnie oraz z dziwnymi piskliwymi odgłosami z przodu przy przyspieszaniu i hamowaniu tzn. przy ruchach w tył i przód. Amortyzatorki od klapy wyją jak upiory na jakimś zamku. Jak otwieram bagażnik nad ranem to boje się że sąsiadów pobudzę. Może ktoś miał coś podobnego i podpowie co z tym robić. Tych pisków z przodu nie mogę zlokalizować :(. A z tyłu jak klapa jest zamknięta to jak ją docisnę to słyszę właśnie ten trzeszczący odgłos (po wjechaniu na kostkę z tyłu jak by sie wenga miała rozlecieć). A tak poza tym auto na razie mnie nie zawodzi ale jednak wku......... Za wszystkie podpowiedzi dziękuje. Pozdrawiam
adrianek10

Re: Problemy z trzeszczeniem i piskami

Postautor: michal75 » 13 sty 2018, 10:30

Cześć.
Mój pomysł na trzaski w bagażniku: Luźne koło zapasowe lub jakieś inne przedmioty luźno leżące. Proponuję wyjąć z bagażnikawszystko co tylko się da, łącznie z półką górną i półką podłogi. Następnie złożyć tylne siedzenia i pojechać na jazdę próbną. Jak nie uda się zlokalizować źródła hałasu to może coś pod bagażnikiem, np. uszkodzony zaczep tłumika/rury wydechowej?

Co do amortyzatorów klapy bagażnika to u mnie też nie jest dobrze. Auto kupione w 2016r a amortyzatory już po roku przestały "wspomagać" podnoszenie klapy, a gdy jest zimno to klapa sama opada. Będę to badziewie reklamował przy najbliższym przeglądzie. U mnie jednak nie wyją jak u Ciebie.

"Piski z przodu" nie wiem co to może być, może kamyk wpadł w zacisk hamulca i ociera o tarczę?

Z innej beczki: czy jak przejeżdżasz przez próg zwalniający, nawet z małą prędkością, to też słyszysz i czujesz takie łupnięcie z okolicy przedniego prawego koła?
michal75

Re: Problemy z trzeszczeniem i piskami

Postautor: adrianek10 » 16 sty 2018, 08:47

Witam, test z bagażnikiem już przeprowadzałem. Dzisiaj był całkiem spory mróz -10 st. i u mnie te cholerne amorki od klapy przestały działać jak u Ciebie. Wydaje mi się że to właśnie one wydają takie trzeszczenie w czasie jazdy po kostce i dołach. Piski chyba dochodzą z fotel pasażera ale to jeszcze nie jest pewne. Co do tego tego łupnięcia to czuć nie czuje ale słyszę że w prawym kole coś łupnie a w lewym cisza ::)
adrianek10

Wróć do Kia Venga