kilka problemów w Venga 2010 1,6b Automat

forum użytkowników modelu Venga
goroxik
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2017, 18:45
model samochodu: venga

kilka problemów w Venga 2010 1,6b Automat

Post autor: goroxik »

Witam. Otóz mam pewne małe problemy z venga kupiona w zeszłym tygodniu. A mianowicie pierwszy to kontrolka ESP zapalająca sie przy nacisnieciu hamulca i przerzuceniu automatu z P na R, ogolnie jak tylko zjade z P ponizej:) Podejrzewam czujnik stopu ale z drugiej strony swiatla stopu dzialaja, wspomaganie takze. Druga sprawa to przycisk elektrycznej szyby w drzwiach przednich pasazera. Nie działa tzn od strony kierowcy z panelu działa silnik opuszcza i podnosi szybe a od pasazera niestety nie. Czy to wina przełacznika czy moze cos po drodze? moze ktos mial podobny przypadek? kolejna rzecz klema minusowa na akumulatorze widze ze jest uszkodzony jakis czujnik ktory jest na tej klemie , ulamane gniazdo do wsadzenia wtyczki. wtyczka lzy obok. Czy to wplywa na prace samochodu? a moze to esp wlasnie swieci? no i ostatnie po otwarciu boczka deski od strony kierowcy ukazuje mi sie gniazdo na bezpiecznik bez bezpiecznika nie wiecie co to moze byc lub do czego?:) Pozdrawiam i dziekuje za ewentualna pomoc :)
lumix26
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2016, 15:07
model samochodu: Venga

Re: kilka problemów w Venga 2010 1,6b Automat

Post autor: lumix26 »

Co do szyb jeżeli od strony kierowcy działa to obstawiał bym raczej że ten przełącznik walnięty jest
ESP jak się zapala przy hamowaniu ,może się też tak zdarzyć ze nie zgaśnie po odpaleniu silnika ,miałem to niedawno okazało się ze aku ma za niskie napięcie i wywala ten błąd ,być może jest to związane z tą klemą że jest luźna ,wtyczki i klemy muszą być stabilnie przykręcone beż żadnych luzów ,inaczej będzie głupieć wywalać różne błędy

Co do tego gniazda bezpiecznikowego to najlepiej fota by się przydała
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”