Czerwona dioda i symbol zamkniętych drzwi

forum użytkowników modelu Venga
Justii11
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2017, 22:37
model samochodu: venga

Czerwona dioda i symbol zamkniętych drzwi

Post autor: Justii11 »

Witajcie,

Jestem posiadaczką auta kia venga od niespełna dwóch dni i już mam parę wątpliwości i pytań dotyczących auta. Wiele próbuję rozwiązać sama czytając instrukcję lub inne wpisy na forach, aczkolwiek nie mogłam znaleźć odpowiedzi na dwa pytania:

1). po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta świeci mi się czerwona dioda przy szybie panoramicznej. Czy to jest czujnik od klimatyzacji czy może alarm? Nie zabiera to nic z akumulatora, prawda? Nie wiem czemu nie zauważyłam tego już pierwszego dnia tylko dnia następnego.

2). również po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta świeci się symbol zamkniętych drzwi, tam koło radia, na kokpicie. Czy to normalne? Mam wrażenie, że pierwszego dnia również się to nie świeciło, aczkolwiek mogę się zwyczajnie mylić.

Prosiłabym o rozwianie moich wątpliwości i z góry dziękuję za pomoc!
lumix26
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2016, 15:07
model samochodu: Venga

Re: Czerwona dioda i symbol zamkniętych drzwi

Post autor: lumix26 »

Ta dioda przy przedniej szybie jest od alarmu ,jedni mówią ze to od klimatyzacji ale jakoś w to nie wierzę,po wyjęciu kluczyka ze stacyjki miga dioda ,to jest normalne
Z kolei po zamknięciu drzwi będzie się palić kontrolka na jakieś 10-15 sekund potem ona zgaśnie ,
Justii11
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2017, 22:37
model samochodu: venga

Re: Czerwona dioda i symbol zamkniętych drzwi

Post autor: Justii11 »

Super, dziękuję bardzo za odpowiedź!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”