Kia Venga 1.4 benzyna - wysokie spalanie

forum użytkowników modelu Venga
michal75
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:41
model samochodu: Venga 1.4

Re: Kia Venga 1.4 benzyna - wysokie spalanie

Post autor: michal75 »

Jak dla mnie 8.4 l/100 to wciąż bardzo dużo
drogajedi
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2017, 09:27
model samochodu: Venga 1.4

Re: 1.4 benzyna - wysokie spalanie

Post autor: drogajedi »

To jest w 100% jazda po mieście.
Dider
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2017, 16:06
model samochodu: Venga

Re: Kia Venga 1.4 benzyna - wysokie spalanie

Post autor: Dider »

W mojej Kia Vendze 1,6 spalanie z całego baku zależy od tego gdzie i kiedy jeździłem. Jak przejeżdżę w trybie miejsko poza miejskim to nawet poniżej 7L/100km. Jak miałem dużo jazd miejskich Rybnik czy Katowice w korkach, to chyba z 7,5 max 8. Jak ostatnio miałem awaryjną sytuację z córeczką i kursowałem dom->Katowice szpital ->dom po 70 km w jedną strone i przepędziłem ją V max z 2-ką z przodu (tak ledwie ponad, ale jedzie tyle), to spalanie na całym baku było ponad 11 :-)). Spokojna jazda poza miejska to nawet 5,9 a wcale zawalidrogą nie jestem. Lubie jak ze skrzyżowania jest odjazd, to zostawiam sobie 2-gi bieg i do dechy aż do 50 -tki (ponad 4 tys. obrotów ma wtedy silnik). Kia nie lubi krótkich tras (3-5 km), bo wtedy spalanie rośnie błyskawicznie. Jak jeździłem z córką tylko z i do przedszkola (do 2 km).to nawet latem spalanie na poziomie 8 nie było niczym nadzwyczajnym. A co do nie hamowania silnika. U mnie bardzo daleko można zajechać hamując silnikiem i na tym można dużo zaoszczędzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”