Venga + lpg?

forum użytkowników modelu Venga
Marcepan
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2017, 13:36
model samochodu: Venga

Venga + lpg?

Post autor: Marcepan »

Witam Wszystkich! Tak, jak pisałem niedawno stałem się posiadaczem Vengi. Auto z 2014r, silnik 1,4. Noszę się z myślą założenia lpg, czy to dobry pomysł? Wcześniej miałem diesla... Ewentualnie na co zwrócić uwagę, co założyć?
makisz
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:30
model samochodu: KIA Rio

Re: Venga + lpg?

Post autor: makisz »

Do Kijanek z tego rocznika zakładane były instalację BRC. Tak mam u siebie w Rio. Jeśli chciałem utrzymać gwarancję to instalacja musiała być zakładana w ASO. Jak na razie nie narzekam. Przejechane mam blisko 30 tys.km, koszt montażu się zwrócił, żadnych usterek i niepokojących sytuacji. Przeglądy instalacji mam co 15 tys. km, tylko wymiana filtrów jak na razie.
Marcepan
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2017, 13:36
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Marcepan »

Właśnie ja tak, jak pisałem kupiłem ją dość niedawno.. Wiec jeśli mam zamiar gazować to jechać do ASO? czy szukać jakiegoś montera? Jak ogólnie spisuje się Brc w codziennej eksploatacji? Na coś zwrócić uwagę? No i jak jest ze spalaniem lpg?
makisz
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:30
model samochodu: KIA Rio

Re: Venga + lpg?

Post autor: makisz »

Tzn ja zakładałem w ASO, bo auto z salonu i inaczej się nie dało utrzymać gwarancji. Ale jak kupowałeś auto z drugiej ręki to ja bym już zakładał w jakimś warsztacie poza ASO. Będzie dużo taniej a instalacja założona tak samo dobrze. Jeśli chodzi o samą instalację to ja nie miałem żadnych problemów, tak jak Ci pisałem wizyty w serwisie były tylko na przeglądy. U mnie spalanie w zależności od jazdy czy miasto czy trasa, ale średnio ok 10% więcej niż na Pb. A na co mógłbyś zwrócić uwagę. Przede wszystkim zrobić gruntowny przegląd i sprawdzić czy wszystko jest ok z silnikiem, zapłonem i elektryką przed montażem LPG. Później to już chyba tylko wybór montera.
lukran

Re: Venga + lpg?

Post autor: lukran »

moja znajoma ma w lpg i dobrze sie sprawuje 0 usterek jak narazie!
Marcepan
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2017, 13:36
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Marcepan »

Dzięki za pomoc, pojadę do znajomego mechanika i przejrzę silnik itp. Sądzę, że wszystko jest okej ale lepiej to posprawdzam. Na montaż już praktycznie jestem zdecydowany tylko pytanie czy znacie kogoś sprawdzonego z Krakowa lub okolice?
Tomiszek
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:07
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Tomiszek »

Witaj, widzę że temat o LPG w Vendze. Moja żona jeździ na co dzień Vengą 1.4. Instalację zakładała jakieś 2 lata temu. Póki co nie było jakoś specjalnie kłopotów ani z autem, ani z instalacją. Normalnie przeglądu wymiany filtrów, olej itp.
FKTech

Re: Venga + lpg?

Post autor: FKTech »

eśli chodzi o samą instalację to ja nie miałem żadnych problemów, tak jak Ci pisałem wizyty w serwisie były tylko na przeglądy. U mnie spalanie w zależności od jazdy czy miasto czy trasa, ale średnio ok 10% więcej niż na Pb.
Marcepan
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2017, 13:36
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Marcepan »

Tomiszek pisze:Witaj, widzę że temat o LPG w Vendze. Moja żona jeździ na co dzień Vengą 1.4. Instalację zakładała jakieś 2 lata temu. Póki co nie było jakoś specjalnie kłopotów ani z autem, ani z instalacją. Normalnie przeglądu wymiany filtrów, olej itp.
Witaj, a jaką instalację ma żona zamontowaną? Gdzieś w okolicy gazowaliście?
Tomiszek
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:07
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Tomiszek »

Yuup. W Lublinie był montaż, na Spółdzielczości Pracy. Założone ma BRC SQ32 z ustawionym dotryskiem benzyny. Wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciach. Dokumentację zdjęciową dostaliśmy zaraz po montażu. Teraz to już takie czyściutki i błyszczące niestety nie jest:)
Załączniki
5.jpg
5.jpg (97.7 KiB) Przejrzano 8377 razy
4.jpg
4.jpg (90.32 KiB) Przejrzano 8377 razy
3.jpg
3.jpg (79.41 KiB) Przejrzano 8377 razy
2.jpg
2.jpg (104.09 KiB) Przejrzano 8377 razy
1.jpg
1.jpg (75.52 KiB) Przejrzano 8377 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”