KIA venga kilka podpowiedzi

forum użytkowników modelu Venga
andrzej-1948
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2018, 14:15
model samochodu: Vega

KIA venga kilka podpowiedzi

Post autor: andrzej-1948 »

Witam jestem posiadaczem od niedawna pięcioletniej Vengi z silnikiem 16 i mam takie pytania
czy silnik ten ma rozrząd na pasek czy na łańcuszek i jak często trzeba wymieniać
czy sprzęgło jest w dwu masie czy zwykle
Bo nie mam żadnej książki obsługi
Za każdą odpowiedz Dziękuję.
michal75
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:41
model samochodu: Venga 1.4

Re: KIA venga kilka podpowiedzi

Post autor: michal75 »

A ten silnik to diesel czy benzyna?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: KIA venga kilka podpowiedzi

Post autor: JaWa »

Po kupnie to już chyba bez znaczenia jak technicznie wykonane jest sprzęgło, a rozrząd to jeden telefon do ASO. W ogóle gratuluję zakupu bez książki serwisowej i bez sprawdzenia historii pojazdu :lol:
MERCI_KIA
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2018, 21:59
model samochodu: Hyundai_ix20_1.6_125kM
Lokalizacja: W-wa

Re: KIA venga kilka podpowiedzi

Post autor: MERCI_KIA »

Nie ma co się wyśmiewać - forum jest chyba po to aby pomagać - niezależnie czy ktoś kupił samochód oczami, poprzez żonę, czy po przeczytaniu instrukcji.
....
Poszukaj na innych modelach o tym silniku - 1.6 występował w różnych samochodach i mocach - ale konstrukcja podobna:
http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED_ENGINE.pdf
https://www.sprzeglo.com.pl/wyszukaj-ponownie/25
Hyundai_ix20
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: KIA venga kilka podpowiedzi

Post autor: JaWa »

OK - udzielam merytorycznej odpowiedzi:
Kia daje 7 lat gwarancji lub do 150 tys km. Jeżeli auto dalej jest na gwarancji należy zgłosić się na następny planowy przegląd do ASO i oni po numerze VIN mogą precyzyjnie odpowiedzieć na pytania wraz z wyceną ewentualnych napraw. Natomiast jeżeli auto jest po gwarancji, to wypadało by potwierdzić gdzieś potencjalny przebieg. Łańcuch rozrządu też się wymienia i jeżeli nie mamy pewności co do jakości używanego oleju to ktoś powinien profesjonalnie ocenić jego stan. Natomiast sprzęgła nie wymieniamy jak długo działa, chyba że osobie pytającej już się kończy (objawia się to „łapaniem” pedału przy skrajnej pozycji). W takim wypadku warto zadzwonić do kilku warsztatów i spytać o ceny (w tym do ASO). W obu wypadkach jest to płakanie nad rozlanym mlekiem, bo nie są to naprawy, które można odłożyć w czasie.
Czy teraz wystarczająco pomogłem?
andrzej-1948
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2018, 14:15
model samochodu: Vega

Re: KIA venga kilka podpowiedzi

Post autor: andrzej-1948 »

Dziękuje za odpowiedz juz jestem zorientowany bo bylem w ASO auto ma 80tysięcy przebiegu i już dostałem brakujące dokumenty
MERCI_KIA
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2018, 21:59
model samochodu: Hyundai_ix20_1.6_125kM
Lokalizacja: W-wa

Re: KIA venga kilka podpowiedzi

Post autor: MERCI_KIA »

silnik z łańcuchem - ale bez dwumasy..
https://www.auto-swiat.pl/uzywane/dobre ... ia/3mhvx90
Hyundai_ix20
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”