Wentylator chłodnicy

forum użytkowników modelu Picanto
Pietruszka
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2014, 09:48
model samochodu: Kia Picanto

Wentylator chłodnicy

Post autor: Pietruszka »

Witam:)
Jestem posiadaczem KIA Picanto 1.1 benzyna rocznik 2005 od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony ale nurtuje mnie jedna rzecz:/
Zauważyłem, że dość często załącza mi się wentylator od chłodnicy podczas jazdy w mieście jak i na trasach pozamiejskich. Temperatura silnika jest ok(kontrolka nie zapala się na czerwono) Płyn jest ok nie wycieka,poziom ok itp. Podłączyłem Kijankę do komputera i wszystko wykazało że jest OK (temp silnika, czujki itp) Pojechałem do innego mechanika, który dogłębniej sprawdził samochód(nie tylko komputer) i też stwierdził,że jest wszystko w porządku.Tłumaczył,że jest mała chłodnica i po prostu w ten sposób silnik się dochładza i samochód nie ma żadnej usterki z tym związanej. Wcześniej jeździłem fiatem SC i wiatrak chodził raz na rok aż się zatarł:) Czy mogę spać spokojnie jeśli chodzi o moja Kie?:) Proszę o jakąś odpowiedź
Pietruszka
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2014, 09:48
model samochodu: Kia Picanto

Re: Wentylator chłodnicy

Post autor: Pietruszka »

Nie dodałem,że jak podłączyłem samochód do komputera u 3 mechanika to wentylator załączył się przy 98 stopniach C i po ok 30sek się wyłączył i i komputer pokazywał temp. 90 stopni C. Dziś po dłuższej jeździe w drodze powrotnej na każdym skrzyżowaniu słyszałem ten wentylator. Nic po za tym się nie dzieje oprócz tego, że się kręci:) nikt, nic mi nie doradzi?:/ Już trzeci gość mówi ze raczej nie ma problemu z samochodem.
takija
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2014, 21:54
model samochodu: Picanto

Re: Wentylator chłodnicy

Post autor: takija »

To chyba ten typ tak ma. Ja też słyszę wentylator stojąc chwilę na światłach. Prawdopodobnie mała chłodnica, mały obieg płynu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”