Pokrycie kierownicy

forum użytkowników modelu Picanto
marcinr
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 09:57
model samochodu: kia picanto II

Pokrycie kierownicy

Post autor: marcinr »

Witam Koleżanki i Kolegów.
Jestem posiadaczem Picanto II z maja 2011 r. Nie mam do samochodu żadnych zastrzeżeń w kwestiach technicznych po za jedną kwestią. Zauważyłem, że schodzi mi pokrycie skórzane z kierownicy z lewej strony. Zgłosiłem problem w czasie przeglądu gwarancyjnego po pierwszym roku użytkowania, serwis - Kia Ballaun wykonał zdjęcia i przesłał sprawę do centrali Kia Polska. Kia ustosunkowała się odmownie do uznania problemu twierdząc, że jest to normalne zdarzanie wynikające z eksploatacji oraz - jak to określono - kwaśnego potu na rękach. Czy ktoś już miał podobny problem z pokryciem kierownicy, dźwigni zmiany biegów lub innych części pokrycia kabiny ?
ice
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2011, 14:42

Re: Pokrycie kierownicy

Post autor: ice »

Mam podobny problem. Kierownica jest otarta tylko z lewej strony ale jest to wynikiem sposobu kierowania. Przy jeździe na parkingu opieram tylko nadgarstek na kierownicy i tak manewruję. Po pewnym czasie zrobilo się takie wytarcie tylko z lewej strony. Może u ciebie jest ta sama sytuacja.
marcinr
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 09:57
model samochodu: kia picanto II

Re: Pokrycie kierownicy

Post autor: marcinr »

Ja tez częściej trzymam kierownicę lewą ręką, stąd pewnie wytarcie. Świadczy to o kiepskiej jakości użytego materiału.Zgłaszałeś może ten problem w serwisie?
ice
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2011, 14:42

Re: Pokrycie kierownicy

Post autor: ice »

Nie wiem jak duże jest to wytarcie u Ciebie, ale jest to efekt normalnego zużycia materiału i takie zużycie pewnie nie podlega reklamacji. Inna sprawa jakby pękła skóra albo kierownica się rozszyła. Takie coś by świadczyło o ukrytej wadzie i można by było to reklamować.
marcinr
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 09:57
model samochodu: kia picanto II

Re: Pokrycie kierownicy

Post autor: marcinr »

Wytarcie jest duże, w zasadzie rozciąga się na cały lewy segment kierownicy.
marcinr
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 09:57
model samochodu: kia picanto II

Re: Pokrycie kierownicy

Post autor: marcinr »

A jednak się udało wymienić !. W serwisie zrobili zdjęcia uszkodzeń, wysłali do producenta i po kilku dniach wymieniono mi kierownicę na nową. Co prawda bez pokrycia skórzanego tylko zwykłą, ale także z przyciskami sterowania radiem. Mam problem z głowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”