Kia picanto spalanie

forum użytkowników modelu Picanto
Awatar użytkownika
zigi
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2012, 08:24

Kia picanto spalanie

Post autor: zigi »

Według producenta model kia picanto pali ( książkowo) na 100 km w zależności od wersji:
PB: 4-11,1 L
ON: 4,2-7,5 L
LPG: 5-6,3 L
Chciałby wiedzieć jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat jako użytkowników tego modelu kia. Czy sprawdzaliście ile wasze auta palą ? Proszę o zamieszczenie informacji na forum.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 15:03 przez zigi, łącznie zmieniany 1 raz.
Motoryzacja to moje motto życiowe
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, 13:50

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: sylwek »

Z tego co wiem z doświadczenia moich klientów to średnie spalanie na 100 km , silnik benzyna wygląda tak:
1.0 SOHC 62KM » 5,7 l
1.1 DOHC 65KM » 5,9 l
z silnikiem diesla:
1.1 CRDi 75KM » 5,1 l
Parametry te wyglądają mi bardziej w trasie niż w ruchu miejskim. Ciekawe jakie inni maja doświadczenia.
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
Awatar użytkownika
paralaleum
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:46
model samochodu: Picanto

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: paralaleum »

Właśnie prosiłbym o jakieś wypowiedzi osób mających z tym autem na co dzień do czynienia. Sam poważnie zastanawiam się nad zakupem tego auta, a jak wiadomo kwestia spalania w dzisiejszych czasach nieskończenie drożejącego paliwa jest dosyć istotna.
Spalanie rzędu 5.1l było by zadowalające :) Tylko ile rzeczywiście bywa w ruchu miejskim ?
Wchodzi facet do windy, a tam schody xD
Awatar użytkownika
Erras
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2012, 20:38
model samochodu: Picanto

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: Erras »

Jestem posiadaczem Kia Picanto Hatchback 1.1 DOHC (65 KM) i przy spokojnej jeździe po mieście wychodzi mi średnie spalanie na poziomie ok. 7.5l/100 km.
Natomiast jazda poza miastem to w przybliżeniu to co tutaj napisano - jakieś 6l./100km.
Tyle że trzeba wspomnieć, że jestem raczej spokojnym kierowcą, którego nie ponosi fantazja ułańska :)
Oldtimery górą .. :)
dawid
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:17
model samochodu: Picanto

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: dawid »

Posiadam Picanto z silnikiem diesla 1,1 CRDi

Zmierzone spalanie na trasie wynosi 4,6 l/ 100km
W mieście 5,5 do 6l na 100km
W zimę 6 do 7 l/100km - na krótszych odcinkach na zimnym silniku spalanie w górnej granicy.
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: Andre »

Od 25 października jeżdżę KIA Picanto II z silnikiem 1,2 85 KM. Wersja wyposażenia L+ACN. Przejechałem samochodem na razie 800 km. Ostatnią trasę na dystansie 500 km (po 250 km w każdą stronę). Średnie zużycie paliwa jak wskazuje komputer wynosi 4,9 l. Czy to nie za dużo? Producent podaje 3,8l. Jechałem z prędkością 85 - 95 km/godz.
Jeżeli na pulpicie zapali się wskaźnik ostrzegawczy niskiego poziomu paliwa to ile jest wtedy w zbiorniku benzyny lub jaki dystans można przejechać?
womer
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:27

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: womer »

@Andre
Dla tego silnika takie spalanie nie jest zbyt duże. Wszystko zależy od stylu jazdy, obciążenia i proporcji jazdy po mieście i w trasie.
Dla ciekawości zresetowałem średnie zużycie paliwa, bo chciałem zobaczyć jak wygląda spalanie na trasie z pracy do domu przez centrum miasta i dużo stania w korkach. Ten sam model, Picanto 1,2 85KM. Komputer pokazał średnie spalanie 8 l/100km.

To co napisałeś 3,8l to chyba spalanie w trasie przy optymalnych warunkach. Takie spalanie pewnie idzie uzyskać, ale trzeba by się stosować do wszystkich zasad eco drivingu, i tak jak wcześniej pisałem w trasie, przy małym obciążeniu i stałej prędkości. Ale rzadko ktoś tak jeździ.
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: Andre »

A może się orientujesz jak na pulpicie zapali się wskaźnik ostrzegawczy niskiego poziomu paliwa to ile jest wtedy w zbiorniku benzyny lub jaki dystans można przejechać?
I drugie pytanie to kompresor (18 Bar/250PSI/12V) podłączamy pod gniazdo zapalniczki czy gniazdko zasilania (jest obok).
Pytam się dlatego gdyż w instrukcji jest zapis dot. gniazda zapalniczki: "...Korzystanie z wtykanych do niego akcesoriów (na przykład: maszynka do golenia, ręczny odkurzacz, ekspres do kawy) może uszkodzić gniazdo i spowodować usterkę elektryki."
Przy gniazdku zasilania jest zapis: "... jest przeznaczone do zapewnienia zasilania przenośnych telefonów lub innych urządzeń zaprojektowanych do działania z systemem elektrycznym pojazdu. Urządzenia powinny pobierać mniej niż 10 A przy pracującym silniku. Wykorzystywać jedynie akcesoria z zasilaniem 12V, które pobierają prąd mniejszy niż 10A."
wiatrowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:52

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: wiatrowy »

Moje spala mniej więcej (bardziej więcej) tyle co jest napisane.
Książkowo. Tyle, że mam to szczęście, że raczej nie stoję w korkach.
dunaj22

Re: Kia picanto a spalanie

Post autor: dunaj22 »

Ja mam podobnie. Niestety stoję w korkach...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”