Ogólne wrażenie

forum użytkowników modelu Picanto
dossier
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:39

Ogólne wrażenie

Post autor: dossier »

Zawiązuje drugi podobny temat.
Jakie wrażenie wywiera na was to autko pod względem wyglądu, wyposażenia, jazdy. Czy wg was spełnia ono wymagania auta miejskiego pod względem ekonomii jazdy, bagażnika, układu jezdnego etc. Oczywiście dla tych, co nie wiedzą jak wygląda Picanto zdjęcia poniżej:

Obrazek

Obrazek

Zatem: ładne to czy brzydkie?
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: piotrsze »

Dla mnie jest ani ładne an brzydkie. Widzę lekki wpływ Twingo i jedną wielką mieszaninę poprzednich modeli. Przednie reflektory z niby taką łezką to nie wiadomo jakby co do końca a tył to chyba Rio albo Dacia Logan.
Co do wnętrza:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to wydaje mi się, że stylistyka poszła znacznie do przodu w porównaniu do Picanto poprzedniej generacji, które prezentowało się następująco:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



jak dla mnie różnica jest kolosalna jeśli chodzi o wygląd i świetnie nawiązuje (troszeczkę) do głównej linii innych modeli. Jakości materiałów po zdjęciach nie spodziewałbym się kosmicznych, ale już po sposobie wykonania kierownicy widać, ze jest ona już lepiej zrobiona, z lepszego tworzywa i plastiki na całej desce nie są już chyba aż tak drętwe. No ale cóż - dwa modele dzieli przeszło 4 lata (2003 pierwszy model, 2007 - facelifting)
dossier
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:39

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: dossier »

Jak dla mnie gdy pojawiła się pierwsza wersja Picanto to było to nawet ciekawe doświadczenie wizualne. Ot takie małe coś jedzie sobie po naszych drogach, ale 2 jest bez porównania lepsza. bardziej atrakcyjna wizualnie, bardziej dynamiczna, przestrzenna. Wystarczy zobaczyć jakich materiałów użyli na tapicerki samochodu, zegary bardziej czytelne i przyjazne dla oka no i oczyiwście pewnie plastik jest z lepszej półki cenowej, ale i oczywiście jakościowej. przyznam się, że jeżdżąc tym autem nie czułbym wstydu na drodze tylko oczywiście zawsze pozostanie zawód, że to małe, wolne, mało pojemne. Ale jak na miasto to pewnie by się idealnie sprawdziło.
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: piotrsze »

jak miałbym porównać wnętrze 1 i 2 to raczej nie za wiele się zmieniło. Widoczna zmiana to oczywiście kierownica - w końcu wygląda w miarę normalnie, zegary - bardziej usportowione i bardziej przyjazne dla oka, konsola środkowa z radiem i całą elektroniką. Jak się przyjrzeć to widać, że lewy schowek kierowcy i prawy pasażera zostawili taki sam - w przypadku tych dwóch zdjęć to nawet kolory się powtarzają a przecież to dwa inne samochody różniące się wiekiem i czasem produkcji czyli najprawdopodobniej innym podejściem do dynamiki wizualnej auta. Niemniej jestem jak najbardziej na tak w przypadku drugiej wersji ;)
Awatar użytkownika
zigi
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2012, 08:24

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: zigi »

Uważam że się nieźle prezentuje ten model. Trochę z wyglądu przypomina peugota 107. Poaztym kia ma to do siebie że szybko traci na wartości i używane auto w bardzo dobrym stanie i o małym przebiegu można kupić już w dość atrakcyjnej cenie. Ten model bardziej mi się podoba niż nowe dziecko koncernu fiata czyli fiat 500, który ma wygląd garbusa i tym mnie zniechęcili do tego modelu.
Motoryzacja to moje motto życiowe
Awatar użytkownika
paralaleum
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:46
model samochodu: Picanto

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: paralaleum »

Starsza wersja Kia Picanto jakoś do mnie nie przemawiała. Za bardzo przypominała mi Fiata Punto i była jakaś taka szara, niewyróżniająca się z tłumu. Natomiast wraz z wypuszczeniem nowej linii stylistycznej mój pogląd na to auto zmienił się diametralnie. Nie wiem czy istnieje coś takiego między człowiekiem a samochodem, ale mnie nowa wersja spodobała się od pierwszego wejrzenia :)
Wchodzi facet do windy, a tam schody xD
Awatar użytkownika
Erras
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2012, 20:38
model samochodu: Picanto

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: Erras »

Ogólne wrażenie pozytywne. Autko praktycznie bezawaryjne (jeżdżę nim od 4 miesięcy, 3 letnie), dobrze się prowadzi, stosunkowo mało pali :) Szkoda tylko, że stylistycznie nie prezentuje się najlepiej - w porównaniu do nowego modelu zostaje widocznie w tyle
Oldtimery górą .. :)
julita1

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: julita1 »

odświeżam temat. moim zdaniem wspaniałe autko, mam je od 2 lat i nie miało jeszcze żadnej awarii. jestem początkującym kierowcą, jest to mój pierwszy samochód i jestem z niego bardzo zadowolona. świetne dla młodych kierowców :)
klecina

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: klecina »

Autko na pierwszym zdjęciu ma wspaniały kolor. Zastanawiam się dlaczego takie nie jeżdżą po naszych drogach? Teraz wszędzie wysyp srebrnych i białych. Gdzie kolor ja się pytam? Sama wybrałabym ten pomarańcz :)
realistyczny
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2013, 00:49

Re: Ogólne wrażenie

Post autor: realistyczny »

Bo ludzie wolą kolory, które nie rzucają się w oczy.
Zwłaszcza złodziejom :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”