Ściąganie samochodu w prawo - Kia Picanto 2016

forum użytkowników modelu Picanto
maku93
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2017, 11:03
model samochodu: Kia Picanto

Ściąganie samochodu w prawo - Kia Picanto 2016

Post autor: maku93 »

Witam wszystkich, chciałbym podzielić się następującym problemem jaki spotyka mnie z moją Kią Picanto.
A mianowicie w kwietniu ubiegłego roku nabyłem w salonie nową Kię Picanto, przy przebiegu około 6-7 tysięcy samochód zaczął ściągać w prawo. Nie pomogło sprawdzanie ciśnienia w oponach, przełożenie kół z jednej strony na drugą, wymiana opon zimowych (stalówki) na letnie (felgi aluminiowe). W samochodzie przeprowadzana była zbieżność oraz pełna geometria zarówno w ASO jak i w niezależnych serwisach. Niestety pomimo wszelkich korekt problem ze ściąganiem nie zniknął. Samochód nie miał przygody z dziurą ani z krawężnikiem.
Na co dzień użytkowany jest na drogach szybkiego ruchu gdzie ściąganie daje się dosyć mocno we znaki. Samochód praktycznie sam zmienia pas z lewego na prawy pomimo ciągłych kontr kierownicą.
Odnoszę wrażenie, że raz na jakiś czas problem ustępuje (samochód ściąga znacznie mniej), a za chwilę ściąganie nasila się ponownie. Zdaję sobie sprawę, że żaden samochód nie jedzie idealnie prosto jak po sznurku... ale mój problem wpływa znacząco na komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Czy któryś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem Question Czy jesteście w stanie wskazać w czym może leżeć problem Question We wspomaganiu kierownicy, a może w maglownicy Question Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pomoc.
Pozdrawiam,
wwbb
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2017, 21:46
model samochodu: picanto

Re: Ściąganie samochodu w prawo - Kia Picanto 2016

Post autor: wwbb »

sprawdz czy nie masz założonych opon odwrotnie.
adrianos
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:03
model samochodu: Kia Picanto

Re: Ściąganie samochodu w prawo - Kia Picanto 2016

Post autor: adrianos »

Mialem podobnie kolego i okazalo sie ze tulejka na wahaczu wydupczona. Tylko mi sciagalo w lewo i prawy wahacz do roboty. A jesli skreca ci w prawo to zwrov uwage na lewa strone. Pytalem mechanika i mowi ze tak sie patrzy. Pojedz na szarpaki i sprawdzi ci czy wszystko ok w tulejach koszt 30 zl sprawdzalem miesiac temu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”