brak komunikacji z ECU oraz IMMO sterownik 9 030 930 526F

forum użytkowników modelu Picanto
wap_84
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2018, 14:48

brak komunikacji z ECU oraz IMMO sterownik 9 030 930 526F

Post autor: wap_84 »

Witam .
Kia Picanto 1.0 2006
auto kręci nie odpala , nie świeci się kontrolka silnika oraz immo. Komputer diagnostyczny również nie widzi modułów immo i ecu.
Do sterownika na pewno dochodzą 2 + po stacyjce i jedna masa , niestety nie mam opisu pinów , może ktoś ma rozpiskę schemat ??
albo miał podobny problem.
Z góry dziękuje za zainteresowanie i wszelkie porady.
andrzej13
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2023, 20:38
model samochodu: KIA Picanto

Re: brak komunikacji z ECU oraz IMMO sterownik 9 030 930 526F

Post autor: andrzej13 »

Witam,
Udało się rozwiązać problem?
Mam podobny. KIA Picanto 1.1 benzyna 2005r.
Po jakimś czasie od zakupu samochód zaczął gasnąć zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Na postoju po zgaśnięciu odpalał bez problemu. Podczas jazdy zapalała się kontrolka check engine na 2 sekundy, silnik gasł ale rozpędzony odpalał na popych i jechał dalej (zapalała się tylko kontrolka check engine - akumulator, olej, poduszki nie świeciły się). Samochód podpięto pod komputer ale nie było zapisanych żadnych błędów - wszystkie parametry w normie. W pewnym momencie podczas jazdy zgasł silnik, zapaliły się wszystkie kontrolki oprócz check engine i od tego momentu samochód nie może odpalić. Rozrusznik kręci ale pompa nie podaje paliwa a na świecach nie ma iskry. Dodatkowo zauważyłem, że nie świeci się ikona immobilajzera (wcześniej nie zauważyłem czy się zapalała). Obecnie można połączyć się tylko z modułem poduszek. Mimo wymiany sterownika silnika na inny (te same numery) kontrolka nie zaświeciła się i nie ma kontaktu z komputerem. Przeglądnięto instalację, kable nieuszkodzone, kostki wypięte i wpięte jeszcze raz (stan pinów bardzo dobry) sprawdzono wszystkie bezpieczniki i przekaźniki. Brak pomysłów gdzie tkwi problem.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie gdzie szukać rozwiązania.
Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”