PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
Mj65
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2018, 10:03
model samochodu: Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Mj65 »

Witam wszystkich użytkowników Niro
Zastanawiam się cały czas nad kupnem tego samochodu. Jestem po weekendowej jezdze probnej tym samochodem i musze przyznac ze samochod mnie bardzo mile zaskoczyl. Dlugo by wymieniac plusy. Jest jednak jeden minus i to moze bardzo duzy. Mianowice chodzi o zuzycie paliwa. W jezdzie miejskiej czy mieszanej jest ok i raczej mozna sie zmiescic w 5l. W moim przypadku sprawa wyglada tak ze samochod mialby sluzyc na codzienne dojazdy do pracy okolo 7km w jedna strone. W tym przypadku komputer pokladowy po porannym rozruchu i przejechaniu 7km pokazal zuzycie 11l a samochod prawie caly czas pracowal na silniku spalinowym.
Moje pytanie to czy sprawdzaliscie swoje Niro na krotkim odcinku jazdy i jakie Wam wychodzi spalanie.
Z gory dziekuje za odpowiedz.
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

11 litrów to strasznie dużo, chyba że zwijasz asfalt na ustawieniu SPORT :). Ja do pracy mam 10 km i spalanie 5,7 litra, było mniej ale trochę zabawy na SPORCIE i grzebania w ustawieniach systemu na pracującym silniku i poszło w górę.
Kia Niro XL
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

Czytałem od dechy do dechy :), ale jeżeli nie ma zwykłego aku który po latach pracy można wymienić za "parę złotych" to może być problem. Bateria WN ma tyko 7 lat gwarancji i w tym okresie raczej naprawiają niż wymieniają (naprawa do pojemności 70% :).
Kia Niro XL
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: gisio »

Jeżeli masz tak poważne wątpliwości i 7 lat GW to dla Ciebie za mało to po prostu auta tej marki nie kupuj.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

Felgi 16" w wersji XL dostępne są w Niro Plug-in Hybrid, w Niro Hybrid XL tylko 18". Jeżeli chodzi o doznania podczas jazdy po naszych dziurawych drogach, nie będę wiarygodny bo przesiadłem się z Laguny 2 i trudno było mi się przyzwyczaić do twardego zawieszenia, ale nie jest źle.
Kia Niro XL
dorkar50
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:15
model samochodu: kia niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: dorkar50 »

Witam
Noszę się z zamiarem kupna KIA NIRO i szukając opinii na jej temat znalazłam forum dyskusyjne o tej marce i jak na razie to same superlatywy.
Odwiedziłam również forum na stronie niemieckiej marki KIA,bo przeczytałam że jest ona tam dość popularną marką i modelem,i przeczytałam że co niektórzy mieli problem z wtryskiem paliwa .
Czy w Polsce może ktoś wie coś na ten temat ?
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Adrian »

Czesc,
Ja tez przymierzam sie do kupna Niro.
Duzo czytam i ogladam (na YT) na jej temat, takze na angielskich i amerykanskich forach i nigdzie nie natknalem sie na informacje o problemach z wtryskiem.
1.6 to raczej sprawdzona i bezawaryjna konstrukcja.
Pzdr
pawik22
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:46
model samochodu: Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: pawik22 »

No właśnie trochę bym polemizował, mianowicie u mnie wystąpił ten problem. Samochód zakupiony w styczniu, po około dwóch miesięcy objawił się problem nad którym serwis KIA głowił się cztery miesiące. Chodziło o to że samochód po zapaleniu (na zimnym silniku lub po postoju min. 4godz) obroty zaczęły spadać i falować przez kilkadziesiąt sekund po czym silnik pracował normalnie. Serwis wpadał na różne winy : a to złe paliwo. W końcu doszli przy udziale speców z działu technicznego KIA żeby może sprawdzić wtryski. No i bingo jeden wtrysk zalewał. Wobec powyższego wymienili wszystkie wtryski. Jak na razie OK
Mały Michalek
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2018, 12:39
model samochodu: Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Mały Michalek »

No i oby nic więcej się już nie trafiło..., co by to nie bylo, to zawsze podnosi człowiekowi cisnienie.
Ja obecnie jeżdżę i sprawdzam ile wciągnie paliwa w okresie zimowym. Dodam, że dziennie dużo nie jeżdżę, jakieś 10/15 km w jedną stronę.
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Adrian »

Mały Michałek i jak spalanie i wrażenia z jazdy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”