Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

forum użytkowników Kia Niro
Krokiet17
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2018, 16:43
model samochodu: Daewoo Nubanza 2.0,Scoda Octavia III LB 2.0 TDI

Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Krokiet17 »

Żonie bardzo się podoba do autko, ale KIA i dealerzy jakoś niemrawo nim handlują.

2 000 rabatu za stary rocznik - śmiech na sali. Z wyjątkiem takich jak ja, którzy są zdecydowani, że jak dopadną, to zajeżdżą auto - nikt im tego co mają na placu centralnym nie kupi.
Do tego brak oferty na finansowanie z poziomu grupy. Jeden z dealerów wspominał o finansowaniu z RRSO na poziomie ponad 11%.

Rabaty od dealera 200-1000 zł i ew. dywaniki gumowe. Do tego oferta na opony - 1000 zł za komplet zimówek Hankook. Od lat pracuję handlu i na mój gust - żaden ze sprzedawców KIA nie próbował mnie oczarować. O wiele bardziej starali się w Toyocie (testowałem Auris i Corollę), Volkswagenie (Jetta i Golf) czy Oplu (jeździłem Mokką). Pechowo - żonie spodobała się Niro, a mi to że jest hybrydą, w środku jest sporo miejsca (vs Auris) oraz jeszcze jakoś mnie stać (RAV4 poza zasięgiem).

W zasadzie jestem na ostatniej prostej do kupna Niro. Jak odbiorę auto - opiszę co i jak wyszło z negocjacji. Jak nie zdecyduję się - też napiszę. Producentowi sugeruję, że zamiast zadowolić się 500 szt. rocznie, mógłby sprzedawać ich min. 3 000. Skoro hybrydowe Auris i CHR sprzedały się w 2017 w liczbie odpowiednia 3946 i 4136 szt., to spokojnie na podobne ilości mogłaby liczyć Niro. Wiadomo, że marka Toyota jest ceniona wyżej i że o wyborze może świadczyć gust, a z tym się nie dyskutuje, ale... Auris się nie umywa do Niro, a CHR jest droższe. Auris ma rabaty 5-10 tys. zł na hybrydy a CHR 7 000 zł. Kia z marnymi 2 tys. się lekko wygłupia. Do tego japończyki mają finansowanie na miejscu. Nie chce mi się sprawdzać kruczków finansowania japońskiego, ale przynajmniej jest. Fakt - w jednym salonie Kia od ręki mi zrobiono kalkulację leasingu konsumenckiego, a w drugim przeliczono od ręki kredyt w wersji 2x50% (RRSO 7.35%) i 3x33% (RRSO 7.54%), ale jakoś te informacje trzeba było wyciągać z ludzi. Zresztą jak się wejdzie na strony Skody czy Volkswagena - finansowanie też jest w zasięgu myszki. I tu kłania się kolejna słabość KIA - volkswagen potrafił stworzyć bazę aut dostępnych od ręki. KIA nie potrafi tego wystawić do internetu, a w dodatku dealerzy na pytanie o kolor "gravity blue w wersji L+FUN" - sprawdzą go dokładnie w takiej wersji. Nie wpadną na pomysł, że by sprawdzić czy jest L+FUN+ADP+WIN i go zaproponować (np. z dodatkowym rabatem bo i tak klient zapłaci więcej), ale zaproponować w innym kolorze, albo bez pakietu a zaproponować dołożenie czujników. Rany - czy tych ludzi nie można przeszkolić? Czy nie można dać im narzędzi by osiągnęli więcej niż 472 szt. na rok czyli 8 razy gorzej niż słabsza konkurencja???!!! KIA - POBUDKA!!!
piomal
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2018, 23:19
model samochodu: KIA NIRO

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: piomal »

Jestem tym szczęśliwcem od piątku, będąc posiadaczem hybrydowej KIA NIRO. Jak na razie testuję i przyzwyczajam się do "automatu". Wykończenie wnętrza dużo lepsze od "japończyków" jeżeli chodzi o tworzywa i tkaniny i ich spasowanie.
Salony samochodowe różnie podchodzą do klientów. Ja trafiłem do salonu w Opolu. Obsługa (p. Paweł) na wysokim poziomie. Nie jest prawdą, że nie ma zbytu na hybrydy. Moje autko zamówiłem w zeszłym roku. Na dzień mojego odbioru nie było w salonie żadnej hybrydy.
Na razie jeżdżę, jeżdżę, jeżdżę...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników "KIAnek" Piomal
Krokiet17
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2018, 16:43
model samochodu: Daewoo Nubanza 2.0,Scoda Octavia III LB 2.0 TDI

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Krokiet17 »

piomal pisze: Jak na razie testuję i przyzwyczajam się do "automatu".
My nie musimy - Nubanza u mnie od 2003 roku, a żona jeździ nią od 2007. Miała też kilkumiesięczne "praktyki" na siostry Insygni, a ja 2 lata służbową Octavią i kilka miesięcy autami w delegacjach zagranicznych.
Tu się ponoć trzeba nauczyć jeździć ekologicznie i to jest inna jazda niż przy samym spalinowym. Słyszałem, że początkowo można się obijać nawet o 6 litrów, a jak się człowiek nauczy jeździć to zejdzie do magicznych 4l/100km.
piomal pisze: Nie jest prawdą, że nie ma zbytu na hybrydy. Moje autko zamówiłem w zeszłym roku. Na dzień mojego odbioru nie było w salonie żadnej hybrydy.
W salonach bywają. Jak się pytałem w pierwszym, to pani powiedziała, że może ściągnąć z placu centralnego jedną sztukę L+FUN w kolorze Metal Stream i tyle. Czerwonych i białych nie kazałem sprawdzać. Wnikałem dalej i okazało się, że są pojedyncze sztuki L+FUN+ADP+LED. No i taką pojedynczą sztukę w kolorze Gravity Blue zamówiłem po ponad 2 tygodniach... w innym magazynie. Tak powalająca jest ta wyprz w KIA, że jakoś nie znikają Niro z tego placu centralnego. Są jeszcze 2 gołe L w tym kolorze. Swoją drogą - pani z najbliższego mi salonu chyba nie potrafi ocenić klienta. Na moje trzy telefony z prośbą o aktualizację dostępności i ofertę - nie dała żadnej odpowiedzi. Chyba że koleżanka jej nie przekazała. Z ciekawości zapytam jak pojadę na serwis.
Główna wada sprzedawców KIA - sam jestem sprzedawcą choć nie samochodów - jest bierność. Gdyby mnie ktoś zapytał co mogę mu sprzedać - wydrukowałbym mu pewnie całe zestawienie placu z określonymi kryteriami :lol: Jeżeli system tego nie umożliwia, to stworzyłbym w Excelu czy dowolnym edytorze tekstowym. Tych opcji nie ma miliard.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: bidżej »

w sumie troche nie rozumiem polityki Kii w PL, niepierwszy raz takie kwiatki ktos opisuje...
W Niemczech Niro jest dosc popularne, codziennie widuje (sporo jezdzi tez Sportage i Sorento).
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Piotrek »

jeśli chodzi o sprzedawców I ich chęci to ja do tej pory spotkałem się z 1, słownie JEDNYM, który był słowny I któremu naprawdę się chciało. Niestety większość ma podejście takie, że jak klient chce to sam sobie poszuka, a jak mu obsługa nie odpowiada to niech spade na drzewo. Ot I cała smutna historia. Chyba, że to tylko ja mam takie uczulenie na niesłowność dealerów :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: devil1234 »

Przed zakupem też odwiedziłem kilka salonów, miałem kilka jazd próbnych, zostawiłem swoje dane etc...
I tylko jeden sprzedawca za mną wydzwaniał i była to Toyota. Co ciekawe nie chcieli dać żadnej zniżki. Ile wyszło z cennika to tyle mam zapłacić. Za każdym razem dziękowałem, a gość dzwonił ponownie.
W innych salonach już było zupełnie inaczej. Żaden sprzedawca ani razu nie zadzwonił (nawet po jazdach próbnych) zapytać czy może się zdecydowałem.
Tym bardziej jestem zaskoczony tym, bo pamiętam jak kupowałem nowe auto 8 lat temu (będąc jeszcze dość młody) to sprzedawcy mi żyć nie dawali. Codziennie dzwonili, obniżali ceny, szczerze mówiąc miałem już ich wszystkich dość.
Rynek się trochę zmienił, nowych samochodów się sprzedaje się coraz więcej, sprzedawcy to czują, że nie muszą walczyć o klienta.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: bidżej »

ale nadal przyzwoitosc kazalaby mi zadzwonic chociaz raz i zapytac... :P
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Piotrek »

Święta prawda. Niestety większość sprzedawców przyzwoitość w tym temacie ma tam, gdzie "słoneczko nie dochodzi" :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Krokiet17
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2018, 16:43
model samochodu: Daewoo Nubanza 2.0,Scoda Octavia III LB 2.0 TDI

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Krokiet17 »

Jeżeli poprzednio pisałem, że jestem na ostatniej prostej, to teraz już tylko mogę stwierdzić, że jestem przed samą metą.
Moja - a raczej żony - KIjAnka jest już u dilera... (tfu!) sprzedawcy od 3 dni.
KMP jakoś nie może dosłać karty pojazdu.
Finansowanie "poskładane". Premia, pożyczka w rodzinie, kredyt na resztę. Jak tylko odbiorę - napiszę parę słów o salonach.
Od cennika: -2 000 zł za wyprzedaż, i od sprzedawcy: - 3 200 zł + dywaniki + zimówki z założeniem za 1 000 zł.
mmartini72
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2018, 22:37
model samochodu: Kia NIRO L

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: mmartini72 »

Ja już jestem szczęśliwym użytkownikiem od 2 tygodni. Mam wersję L ale już model 2018. W L już jest WIN, siatka na zakupy w bagażniku oraz belka na hak. Dostałem 3% rabatu i opony w promocji zimówki TOYO z montażem. Moje pierwsze spostrzeżenia z eksploatacji.
1. Komputer pilnuje aby akumulator wysokonapięciowy nie był rozładowany mniej niż 50%. Nie wiem czy to przypadek czy tak jest zaprogramowany przy dotarciu silnika (2000 km).
2. Przy niskich temperaturach silnik nagrzewa się do optymalnej temp. roboczej ok 5 min jazdy w mieście, przy okazji nadwyżkę mocy ładuje w aku.
3. Średnie spalanie przy przejechanych kilometrach 620, średniej prędkości 26 km/h, sposobu jazdy 80% eco i 20% normal wynik 6,2 l/100 km. Mam nadzieję, że po dotarciu spadnie o 1 litr.
4. Wyciszenie pracy silnika spalinowego w kabinie jest bardzo dobre ale szum opon dość głośny trzeba się przyzwyczaić, że teraz przeważającym hałasem są koła :D
5. Taśmy w pasach są za cienkie i często się przekręcają po wypięciu powodując, że się nie chowają a klamra obija się o drzwi pasażera.
6. Klapa bagażnika dość ciężko się zamyka ale to chyba efekt "nowości" siłowników.
7. Jestem zachwycony pracą Assistance Line, kierownicę się teraz kontroluje ;) śmiało można lewy łokieć oprzeć na drzwiach i prowadzić jedną ręką.
8. Klima bez zastrzeżeń z pakietem WIN (dodatkowy nadmuch) działa bardzo dobrze, nie wspomnę o podgrzewanej kierownicy i przednich fotelach.
9. Prowadzenie samochodu dla mnie rewelacyjne, zawieszenie tylnie jak dla mnie trochę za mocno "skacze" przy dużych nierównościach. Może to efekt "nówki"
10. Powoli się uczę jazdy eko na razie mój najlepszy wynik to 5,1 litra przy trasie 7 km. Temperatura otoczenia -3 C
11. Bagażnik mógłby być trochę głębszy.
12. Nie testowałem tempomatu i trybu sportowego.
Porównując z Toyotą Aurisem hybrydą, którą dość często jeżdżę w pracy NIRO przebija we wszystkim (oprócz wielkości bagażnika).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”