Opinie

forum użytkowników Kia Niro
dReee
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:28
model samochodu: Kia Soul XL 1.6 DOHC

Opinie

Post autor: dReee »

Witam chciałem się dowiedzieć jak się sprawuję to autko, powoli coraz więcej tych autek na drogach ;) i liczę na opinię, szkoda tylko że ma taki mały bagażnik.
Michał
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:19
model samochodu: Niro

Re: Opinie

Post autor: Michał »

Posiadam Kia Niro od stycznia 2017 r, wersja XL baiły 225/45/R 18 . Przejechałem juz ponad 19000 km.
Krótko opis poszczególnych zagadnień.
1. wnętrze - bardzo obszerne, wygodne, siedzenia przyzwoite trzyanie boczne ,bardzo ergomomiczne wnętrze. Zarówno z przodu jak i z tyłu bardzo dużo miejsca na nogi oraz nad głowami ( osoby o wzroscie 190 siedzą komfortowo ). Wszystkie przyciski logicznie rozmieszczone, sterownie z kierownicy wrecz doskonałe. Podgrzewane siedzenia przednie i kierownica. Duży wyświetlacz, reaguje na kazde dotkniecie, Świetny zestaw audio JBL ze wzmazcniaczem 320 W i subuferem - słychax to w każdym szczególe.Kokpit przyjazny , mógłby być jedynie trochę żywszy w kolorach - ciemne wnętrze.Nawigacja z informcjami drogowymi pracuje bez zarzutu. No cóż bagaznik jak w SUVie miejskim - przeciętny ,nam jednak wystarcza.Dodatkowa nagrzewnica a więc spokojna jazda zimą.Przyzwoita cisza w czasie jazdy wewnątrz samochodu.
2. Systemy , pracuję doskonale i to wszystkie .Świetny aktywny tempomat , autonomiczne hamowanie ( w mieście, trasa,pieszy) asystent pasa ruchy działa sprawnie do tego jest aktywny , omija nawet wysepki . Inne podstawowe systemy działaja przwidłowo i włącza sie bez nadmiernej ingerencji.
3. Prowadzenie poprawne , wspomaganie kierownicy troszkę wydaje sie "miekkie" jednak po kilku minutach przezwyczajamy sie i jest lepiej niz dobrze. jeżdeziłem na dwudniowej jeździe próbnej wersja z oponami 205/60 i był bardziej komfortowy jednak zgodnie z danymi 225/45 duzo krótsza droga hamowania i lepsze trzymanie drogi.
Uważam ,że jest tu wystarczjący kompromis pomiędzy komfortem jazdy a prowadzeniem. Moim zdanie komfortowy samochód dajacy poczucie bezpiecznego prowadzenia.
4. Napęd , no cóz silnik cichy , idealnie przełączaja sie jednostki napędowe - niezauważalnie - świetna skrzynia biegów dwusprzegłowa . zgodnie z instrukcja niezbyt dobre przyspieszenie - mam jednak wrażenie , że w rzeczywistości jest lepiej , wystarczająco mocy do wyprzedzania a na przełożeniu SPORT jest już nawet bardzo dobrze. Pojemność baku 42 l ( oj to tankowanie ).
5. Spalanie - no cóż tu jest lepiej niż dobrze....
Lato :
mieszany 4,5-4,7 l /100 km (wg producenta 4,4 l/100 )
miasto dałem radę 3,8 , normalnie 4,5-4,8
trasa 4,3-4,7
autostrada 5,3-6,1 ( 130 lub 140 km/g zalezne od natęzemnia i obciązenia)
Zima zmienia sie wartośc średniego spalania na 4,9-5,2 ( częściej silnik spalinowy , przy właczaniu samochodu nagrzewa silni itp.)
Na silniku elektrycznym można jechać nawet przy prędkościach 80-100 oczywiście nieweilkie przebiegi
Trzeba nauczyć sie jeździć troszkę inaczej aby wykorzystać w pełni silnik elektryczny ( jest program który nas "uczy" tego)
ładowanie akumulatorów sprawne , w czasie hamowanie ( hamujemy też inaczej aby odzyskiwać energie kinetyczną ) oraz zwalniania, oczywiście w trakcie jazdy gdy pracuje silnik spalinowy też ładowanie akumulatorów.
Średni przejazd na jednym baku ( 42 l) ok 900 Km !!!!
Uważam ,że jest to doskonały samochód hybrydowy , wygłąda też ( moim zdaniem) lepiej niż futurystyczne TOYOTY a ilością miejsca w środku bije na głowe TOYOTE C-HR ( wiem też testowałem ).
Po przebiegu prawie 20000 nie było najmniejszych problemów technicznych .
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opinie

Post autor: Piotrapn »

Miłego użytkowania :D Niech się sprawuje .Pozdrawiam :)
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Piotr_A
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2018, 15:39
model samochodu: NIRO

Re: Opinie

Post autor: Piotr_A »

Michał pisze:....
Trzeba nauczyć sie jeździć troszkę inaczej aby wykorzystać w pełni silnik elektryczny ( jest program który nas "uczy" tego)
...
To jest jakiś tryb nauki który można włączyć w menu Niro ? Czy coś zewnętrznego ? Aplikacja, prezentacja ?

pzdr
Piotr_A
Piotr_A
Andrzej2018
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2018, 22:07
model samochodu: NIro

Re: Opinie

Post autor: Andrzej2018 »

Piotr_A pisze:
Michał pisze:....
Trzeba nauczyć sie jeździć troszkę inaczej aby wykorzystać w pełni silnik elektryczny ( jest program który nas "uczy" tego)
...
To jest jakiś tryb nauki który można włączyć w menu Niro ? Czy coś zewnętrznego ? Aplikacja, prezentacja ?

pzdr
Piotr_A
Michał nie proponuj nauki w czasie jazdy Niro. Kiedyś w XX wieku użytkownicy koniecznie chcieli zobaczyć jak działa ABS i airbag. Teraz podczytuję fora o autach i ludzie chcą sprawdzić jak działa AEB. Zapewniam, że działa i jest super.
Michał
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:19
model samochodu: Niro

Re: Opinie

Post autor: Michał »

Nauczyć się to znaczy zmienić styl jazdy , przewidywac , delikatne hamowanie przy dojeździe do świateł - intensywne ładowanie akumulatora , toczenie się - ładowanie akumulatora , operowanie gazem tak aby jak najsprawniej przechodzic na jazdę na elektryku....Jest program który pokazuje (Tzw, drzewko) jak jeździsz , jak często jest to silnik spalinowy a jak często elektryczny ...ale po kilku dniach jazdy jeździsz juz inaczej i spalanie spada do 4,7 l/100 km.
Bardzo proste i skuteczne.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opinie

Post autor: camelleon »

Michał pisze:po kilku dniach jazdy jeździsz już inaczej i spalanie spada do 4,7 l/100 km.
4.7 to było zimą na zimówkach.. teraz w trybie mieszanym przy 100km.. droga szybkiego ruchu, trochę korki w mieście trochę jazda zwykłymi drogami.. takie pól na poł.. wynik oscyluje gdzieś koło 3.6 :)
Mess with the best
Die like the rest
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie

Post autor: PioKia »

Tak z czystej ciekawości, czy komuś z użytkowników udało się naładować baterię WN na FULL, mnie maksymalnie udało się do 75%.
Kia Niro XL
Bartek
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2018, 12:54
model samochodu: NIRO

Re: Opinie

Post autor: Bartek »

80% raz
robtop
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2022, 12:06
model samochodu: Kia Niro Hybryd

Re: Opinie

Post autor: robtop »

Mi się udało uzyskać 100% zimą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”