PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Postautor: Rafaello » 20 mar 2019, 21:45

Super wiadomości w takim razie
Rafaello

Postautor: andrzej_gdansk » 09 kwie 2019, 20:47

Też się zastanawiam nad NIRO. Obecnie mam vengę no i szukam czegoś trochę większego.
Podróżować będzie często rodzina 2 + 2, tylko że +2 to dwie starsze osoby (zależy mi na miejscu na nogi z tyłu).
Wcześniej zastanawiałem się nad carensem ale już nie ma w ofercie. Oglądałem sportage, niestety moi rodzice nie są w stanie wsiąść do tyłu - za wysoka podłoga (niestety w pewnym wieku, dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową jest to problem).
Większość moich przebiegów - ok. 70 - 80% to miasto, do pracy mam 6,5 km w jedną stronę z tego ok. 1 do 2 km w korku na jedyneczce, dlatego też zastanawiam się intensywnie nad hybrydą.
Jak z Waszych doświadczeń sprawuje się skrzynia DCT niro w korkach, jazda z małą prędkością ? Zakładam że chciałbym pojeździć tym autkiem z 5 lat.
I jeszcze jedno mega głupie pytanie techniczne :-)
Czy wiecie jak lecą i są zabezpieczone przewody wysokiego napięcia do silnika elektrycznego ?
Mam zwierza który lubi sobie siedzieć pod moim obecnym samochodem i grzać się na płycie pod silnikiem i nie chciałbym go przypadkowo upiec :-)
andrzej_gdansk

Postautor: Grubasek » 10 kwie 2019, 13:37

@andrzej_gdansk

If it is of any interest to you: There is a new Kia Carens in firma GAM's shop in 55-095 Długołęka.

Regards,
Grubasek
Kia Niro XL 2018 HEV
Grubasek

Postautor: Gabrys1 » 14 kwie 2019, 20:41

andrzej_gdansk pisze:Też się zastanawiam nad NIRO. Obecnie mam vengę no i szukam czegoś trochę większego.
Podróżować będzie często rodzina 2 + 2, tylko że +2 to dwie starsze osoby (zależy mi na miejscu na nogi z tyłu).
Wcześniej zastanawiałem się nad carensem ale już nie ma w ofercie. Oglądałem sportage, niestety moi rodzice nie są w stanie wsiąść do tyłu - za wysoka podłoga (niestety w pewnym wieku, dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową jest to problem).
Większość moich przebiegów - ok. 70 - 80% to miasto, do pracy mam 6,5 km w jedną stronę z tego ok. 1 do 2 km w korku na jedyneczce, dlatego też zastanawiam się intensywnie nad hybrydą.
Jak z Waszych doświadczeń sprawuje się skrzynia DCT niro w korkach, jazda z małą prędkością ? Zakładam że chciałbym pojeździć tym autkiem z 5 lat.
I jeszcze jedno mega głupie pytanie techniczne :-)
Czy wiecie jak lecą i są zabezpieczone przewody wysokiego napięcia do silnika elektrycznego ?
Mam zwierza który lubi sobie siedzieć pod moim obecnym samochodem i grzać się na płycie pod silnikiem i nie chciałbym go przypadkowo upiec :-)

Mi wlasnie pyknal pierwszy 1000km z Niro. DCT w korkach bardzo dobrze się sprawuje, tutaj jedynie przydałby się auto hold żeby nie trzeba było nogi na hamulcu trzymać. U mnie do pracy 10 km z tego większość dojechać się miasta i kawałek w mieście. Spalanie teraz przy takiej jeździe 5.0l. Miejsca z tyłu bardzo dużo.
Co do przewodów to nic się nie stanie zwierzakowi :).
Gabrys1

Poprzednia

Wróć do Kia Niro