Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

forum użytkowników Kia Niro
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: camelleon »

Less, bralbym ceeda najnowszego, z wielu względów. Niro jako auto do miasta czy na krótkie trasy czy w korkach ekonomicznie super, cała reszta raczej na ceeda bym stawiał. Poczekaj sk zobaczysz tego nowego na żywo, przejdź się i będziesz wiedział.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Tłoku tutaj nie widzę! Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: camelleon »

mmartini72 pisze: 3. Średnie spalanie przy przejechanych kilometrach 620, średniej prędkości 26 km/h, sposobu jazdy 80% eco i 20% normal wynik 6,2 l/100 km. Mam nadzieję, że po dotarciu spadnie o 1 litr.
Co do spalania. Auto od listopada. Zimowki dayton, średnie z zimy trasa miasto, dużo miasta, często wypad że Śląska w Beskidy.. I zima było 5.5 czasem pojedyncze trasy4.8 czasem 6.2 bio mróz.
Zmiana opon na energy saver green..te co dali z autem. Pierwszy wyjazd w góry, 100km trasa spalanie 3.5. Ciepłej dużo, trochę korkow, ale też ecodrive. 3.5 to świetny wynik.
Mess with the best
Die like the rest
less
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2017, 22:57
model samochodu: cee'd

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: less »

camelleon pisze:Less, bralbym ceeda najnowszego, z wielu względów. Niro jako auto do miasta czy na krótkie trasy czy w korkach ekonomicznie super, cała reszta raczej na ceeda bym stawiał. Poczekaj sk zobaczysz tego nowego na żywo, przejdź się i będziesz wiedział.
tylko że ja już teraz ceedem swoim się właściwie po mieście tylko bujam. Aktualnie robię ceedem może 7 kkmów rocznie, więc hybryda jak znalazł. Mamy jeszcze w domu 2-ie auto większe i służbowe (+ zabytek ale to się nie liczy), więc sami rozumiecie. Chyba jednak rozsądnie będzie na ceeda poczekać.
www007
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2018, 13:09

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: www007 »

Ja szedłem do salonu kii z myślą o niro, a ostatecznie wyszedłem ze sportage. Niro wszystko fajnie, ale to jednak nie to. Za niski, jakoś nie czuję się w osobówkach, lubię vany i suvy. myślałem że to jego lekkie podwyższone zawieszenie względem zwykłych aut wystarczy, ale nie. Do tego gorsze warunki finansowania (nowy model i hybryda) Jedyny plus to automat w standardzie i niskie spalanie, ale w sportage poczułem się jak w domu na +lepsze finansowanie na - gorsze wyposażenie i spalanie.
Jak ktoś wybiera miedzy ceed, a niro to ok, ale do sportage nie ma startu.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: camelleon »

less pisze:tylko że ja już teraz ceedem swoim się właściwie po mieście tylko bujam. Aktualnie robię ceedem może 7 kkmów rocznie, więc hybryda jak znalazł.
Do takiej jazdy jak najbardziej. jest przestronny dosyc dobrze zrobiony cichy ma pare fajnych rzeczy które cieszą. znajomi mają aurisa hybryde i srednio sobie to chwalą (jesli chodzi o spalanie wlasnie). wszystko zalezy wiec od tego co i za ile zaoferuje ceed realnie bedac w sprzedazy.
Mess with the best
Die like the rest
jw33
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2018, 17:36
model samochodu: ceed

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: jw33 »

Od lutego 2016 jeżdżę ceed 1,6 D,Średnie zużycie do 6,2 litra ,Średnia prędkość z wskaźnika pojazdu komputera 50km/h w maju 2018 będąc na przeglądzie 60 tys przetestowałem Niro .
Pierwsze wrażenia:
Automat fajnie skrzynia pracuje wyśmienicie ,pierwsza jazda po mieście około 20 kilometrów zużycie paliwa 3,5 litra .
Jazda do następnego miasta już troszeczkę gorszy wynik i spostrzeżenia ,Głośna praca tylnego zawieszenia z bagażnika słychać głośna pracę opon,zużycie paliwa około 5 litrów.Łącznie w mieście i poza nim przejechałem 70 kilometrów zużycie koło 5 litrów.
Teraz był czas na autostradę maksymalny osiągi 195km/h dość głośno w środku w porównaniu z ceed .Podczas testu na autostradzie zużycie 8,7 litra .
Po powrocie do ASO poprosiłem o wycenę tego modelu 103 000 zł.Pytam czy ktoś będzie to potrafił serwisować nie uzyskałem odpowiedzi.
Po dokładnych oględzinach wada lakieru na dachu [piasek] na bocznych drzwiach również .W tej cenie felgi plastikowe to chyba słabo.
Pytam czemu to takie drogie gów....
Po zapytaniu o rabaty cisza .Odpowiedz brzmiała może chce pan nowego ceed .
W lutym planuje zakup nowego auta czy to będzie Kia coraz częściej myślę ze nie,ale to już temat do innej wypowiedzi.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: camelleon »

jw33 pisze: Automat fajnie skrzynia pracuje wyśmienicie ,pierwsza jazda po mieście około 20 kilometrów zużycie paliwa 3,5 litra .
Jazda do następnego miasta już troszeczkę gorszy wynik i spostrzeżenia ,Głośna praca tylnego zawieszenia z bagażnika słychać głośna pracę opon,zużycie paliwa około 5 litrów.Łącznie w mieście i poza nim przejechałem 70 kilometrów zużycie koło 5 litrów.

Teraz był czas na autostradę maksymalny osiągi 195km/h dość głośno w środku w porównaniu z ceed .Podczas testu na autostradzie zużycie 8,7 litra .
Po powrocie do ASO poprosiłem o wycenę tego modelu 103 000 zł.Pytam czy ktoś będzie to potrafił serwisować nie uzyskałem odpowiedzi.

Po dokładnych oględzinach wada lakieru na dachu [piasek] na bocznych drzwiach również .W tej cenie felgi plastikowe to chyba słabo.
Automat masz racje rewelacja!

Spalanie to chyba kwestia nauczenia się..:)

195??? predkosc max wg producenta to 165 chyba.. wiec nie dziw sie że głośno i stuka jak przekroczyles bariere dzwięku ;)

lakier.. wszysycy mają tak teraz te wodne lakiery bez wzgledy na plec orientacje model czy markę.. (czasem nawet w segmencie premium) - ecoshit

felgi sa aluminiowe - mają nakladki plastikowe na gorze zwiekszajace aerodynamikę, a obnizajace mase samych kół. (tez na poczatku sie zdziwilem- ale mozna to zdjac ten plastik)
Mess with the best
Die like the rest
grinch
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2018, 12:17

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: grinch »

Witam,
Czy powiniennem się na tym forum przywitać? Przepraszam, Dzien dobry, Witam.

Do rzeczy.
Szukam samochodu do miasta + incydentalnie trasa. Żona ma drugie (nie małe) auto.
Na codzień dużo jeżdzę po mieście + 2 razy w tygodniu mała traska 150km.
W miniony piątek jeździłem (30 minut) Niro - bardzo fajnie.
Testowałem także Skode Karooq (2 dni). Skoda mnie mocno przekonała. Ale pali w mieście 8-9L. Choć w Ecodrivingu trasowym tylko 6,2L.
Po dwóch dniach jazdy Karoq'iem muszę na dłużej wziąć z salonu Niro. Umówiony jestem na sobotę na 14:00.

Istotne dla mnie: Systemu bezpieczeństwa (lane asist i dynamic tempomat), Światła LED, Dobry system BT dl telefonu i integracja telefonu z komputerem autem (w celu wygodnej obsługi)
Powiedzcie mi na co powinienem podczas tych 2 dni jazdy autem zwrócić bacznie uwagę? Co może mi się spodobać? Jakie są "ukryte wady"?
Jak używam auta: Jak każdy rodzic. Dzieci do szkoły i przedszkola. Sprawunki domowe i służbowe. W weekend lub wieczorkiem muszą wejść do auta 4 osoby (żona, ja, dwójka małych dzieci).
Dwa razy w roku, do bagażnika walizki i wyjazd na lotnisko :)
Czym jeżdzę w tej chwili? Hmm, 18 letnim V70 2,5D, ... ale chce mniejsze, sprawniejsze, oszczędniejsze miejskie auto. Wiem, że będzie to kosztem komfortu w trasie ... No ale cos za coś.

Uff, przepraszam za tą beletrystykę:) Poproszę o pomoc i podpowiedz na co mam w tym aucie zwrócić uwagę?
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: camelleon »

grinch pisze:Witam,

Szukam samochodu do miasta Na codzień dużo jeżdzę po mieście + 2 razy w tygodniu mała traska 150km.
na co mam w tym aucie zwrócić uwagę?
na fotel na pozycje za kierownicą na wyglad na cenę na gwarancje na koszta obslugi.

jesli chodzi o ASO to skoda bedzie drozsza na pewno, jesli chodzi o wyglad kwestia gustu, cena zakupu też zalezna co gdzie keidy.

audio bt sterowanie itd..w szystko dziala jak w kazdym samochodzie, mało tego niro ma obsluge glosem systemu (bez koniecznosci podlaczania android auto czy cos).

fotel moglby byc jak dla mnie wygodniejszy ale to kwestia jakim jestes kierowcą jaka masz posturę itd..

spalanie przy trasie (jesli to nie jest autostrada tylko droga taka mieszana.. mozesz zejsc do 4l bez klopotu a nawet mniej. po miescie jesli czesto ruszasz hamujesz auto sie ladnie doladowywuje, jesli nie chccesz byc pierwszy na swiatlach lubisz eco plynna jazdę.. samochod Ci sie spodoba.

wez na weekend tak jak mowisz i sprawdz. :) ja wybralbym niro choc ta skoda ladna optycznie :) ale wnetrze bardziej mi pasuje z kianki.
Mess with the best
Die like the rest
wantsky
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2019, 23:06
model samochodu: KIA NIRO PHEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: wantsky »

Mój pierwszy, więc witam wszystkich serdecznie.

Kupiłem właśnie KIA NIRO PHEV. Mieszkam w Szwajcarii i z tego powodu pominę kwestie cenowe. Ładowanie mam w domu i w pracy i po pierwszym tysiącu kilometrów jestem zachwycony.
Do tej pory moje obserwacje:

Zalety:
- aktywny tempomat, może trochę wrażliwy na rowerzystów na mniejszych drogach, ale na autostradach pyszna sprawa
- światła LED - z przodu jest jak w ciągu dnia
- wygodne siedzenia
- super system info-rozrywki - świetne głośniki, bardzo responsywny i szybki, nie palcuje się ekran zbyt mocno
- lane assist spoko, ale muszę się jeszcze przyzwyczaić
- spalanie średnie po trasie Szwajcaria - Włochy - Szwajcaria po górach mam 5.2l/100km
- w trybie sportowym ma wystarczającego dla mnie kopa
- wiele osób narzeka na mały bagażnik, ale ja mam widocznie małe wymagania, bo mi pasi

Wady (na siłę, bo w ogóle mi nie przeszkadzają):
- brak bezprzewodowego Android Auto / Apple Car Play
- tempomat nie rusza samochodu po zatrzymaniu, szkoda, ale nie przeszkadza mi to mocno
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”