PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:Co do gazu poczytaj instrukcję - montaż LPG kasuje gwarancję na wszystko prócz blacharki - wiem bo mam i temat zgłębiałem.
...
świat kia nie kończy się na niro i stonicu.
A: moze optima traci tak gwarancję, ja mam info np z Vengi z ASO i gwarancja poszla na osprzet silnika i silnik, reszta została. Moze optima jest inna, a moze pan Edek montujący cos spierniczył?! nie wiem.. pozatym gazowac optimę.. instalacja sredniej klasy to koszt 6.5 tysiaca.. i nie mowimy o instalacji którą ktoś proponuje w standardzie tylko na recznym doborze komponentów wg potrzeb kierowcy. bo mozna miec pierdyliard regulacji zarzadzanej smartfonem tylko po co? a mozna wstawić renomowane komponenty na sprawdzonym bezawaryjnym sterowniku itd.. wiec temat gazu temat rzeka.. moze trzeba było napisac do kia polska czy przewidzieli gaz w ogole? bo jesli dla danego modelu nie ma gazu to moze dlatego tracisz cala gwarancje. venga wychodzila z gazem montowanym przez kia polska.. wiec gwarancja wyglada inaczej podobnie jest w rio czy ceedach..

B: świat nie kończy sie na optimie - pisanie wątków w sportagach czy sorentach carensach ceratach i innych nie ma sensu jesli nie znam auta..

C: pisanie postów w ceedach picanto vengach rio i innych które znam jezdze lub jezdzilem też nie ma sensu jesli dyskusja nic nie wnosi. Stonic i Niro są na tyle nowe że warto..

pozdrawiam, spusc cisnienie :)
Mess with the best
Die like the rest
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Piotrek »

Dla Ciebie jednak świat chyba kończy się na samochodzie który posiadasz i nic poza nim nie widzisz, a szkoda, bo gdybyś widział i czytał (bo o czytanie mi chodziło) wątki o innych samochodach to byś wiedział jakie jest podejście kia polska do montowania autorskich zabezpieczeń.
A co do gazu w optimie - to zastanawiam się co Ty byś chciał za 6.5k do wolnossaka wsadzić? Bo w takiej cenie to nawet Prins nie jest.

Pozdr.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze: gdybyś widział i czytał (bo o czytanie mi chodziło) wątki o innych samochodach to byś wiedział jakie jest podejście kia polska do montowania autorskich zabezpieczeń.
oczywiscie, ale ja nie podpieram sie zdaniem innych tylko swoimi doswiadczeniami uzyskiwanymi po latach wspolpracy z Kią. i jesli wiem ze mozna cos zrobic w jednym salonie nie tracac pewnych gwarancji a w innym sie nie da to.. moze trzeba zmienic salon.

jak pokazuje zycie.. jedna pani kupila sobie RIO zamawiala z gazem "fabrycznym", owszem dostala ale gaz zalozylo ASO na miejscu nie KIA polska.. i to juz powoduje roznice w gwarancji i kłopoty itd.. i ty tylko i wylacznie byla wina salonuu sprzedajacego. Salon salonowi nie rowny.

a kia polska jesli chodzi o formularz zgloszeniowy to nie jest za bardzo podobna bo potrafi dwa razy na to samo pytanie odpowiedziec na dwa rozne sposoby :) wiec dobre ASO wydaje sie byc lepszym zrodlem informacji.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: camelleon »

szwed pisze:Szanowni Użytkownicy Niro, mam pytanie o reflektory LED. Jak one się sprawują? Czy ktoś z was ma porównanie do świateł ksenonowych? Jak w porównaniu z nimi wypadają światła led w Niro?

ale full ledy ma chyba tylko wersja EV?
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: camelleon »

PioKia pisze:Nie wiem jak do ksenonów ale do H7 jest przepaść, przed autem jest jasno jak w dzień.
tylko w czym to sprawdzales? w Audi czy w Leonie? bo masz racje , ale niro ma bi xenony nie ledy.
Mess with the best
Die like the rest
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

Moja Kia Niro XL ma światła mijania i drogowe LED. W wersji M i L są reflektory projekcyjne.
Kia Niro XL
szwed
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2018, 21:34
model samochodu: Superb

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: szwed »

PioKia pisze:Moja Kia Niro XL ma światła mijania i drogowe LED. W wersji M i L są reflektory projekcyjne.
Jeszcze raz dzięki za odp.
A mógłbyś przybliżyć ile pali Twoja wersja?
W danych producenta widzę informację, że wersja XL (chyba ze względu na koła 18') pali 20% więcej niż wersje na kołach 16".
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

Średnie spalanie z 400 km mam 5,3 litra, ale to dlatego że od czasu do czasu lubię pojeździć na ustawieniu SPORT :).
Kia Niro XL
szwed
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2018, 21:34
model samochodu: Superb

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: szwed »

PioKia pisze:Średnie spalanie z 400 km mam 5,3 litra, ale to dlatego że od czasu do czasu lubię pojeździć na ustawieniu SPORT :).
Wielkie dzięki za info. Czyli nie jest źle. To na felgach 18"?
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

Tak 18", podobno na 16" spalanie jest mniejsze.
Kia Niro XL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”