PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Postautor: wrzoch » 11 sie 2018, 22:10

Wracając jeszcze do tego co Niro oferuje.

Bardzo przyjemną ergonomię. Wszystko jest na swoim miejscu, trzeba się przyzwyczaić do "nożnego ręcznego", ale następuje to dość szybko i później się człowiek zastanawia dlaczego inni (poza Mercedesem, Lexusem CT200h i paroma innymi) też tak nie mają. Przecież wajcha ręcznego to strata miejsca.

Sterowanie klimatyzacji klasyczne, czyli są pokrętła i przyciski, a nie jakaś dziwna i głupia moda sterowania wszystkim przez wyświetlacz dotykowy. Dodatkowo jako jedno z nielicznych aut ma możliwość ustawienia klimatyzacji "Driver Only". Jedziesz sam - chłodzi/grzeje tylko ciebie. Duża oszczędność energii i zdecydowanie szybciej/ciszej to wtedy działa. Jest nawiew w tunelu środkowym na pasażerów z tyłu i możliwość sterowania przysłoną i kierunkiem nawiewu również z tyłu.
Jako jeden z nielicznych samochodów w tym segmencie (również cenowym) umożliwia zamówienie podgrzewanych i wentylowanych foteli przednich. W wersji L i XL w standardzie jest już teraz podgrzewanie foteli i kierownicy.

Jako jeden z nielicznych (w sumie to nie znam innego producenta) oferuje DARMOWE aktualizacje map w okresie gwarancji (7 lat). Nawigacja fabryczna oparta jest o mapy TomTom (po podzieleniu się internetem z komórki dochodzi informacja o natężeniu ruchu i fotoradarach), dodatkowo wspiera AndroidAuto i AppleCar (czy jak to się zwie - nie jestem fanboyem nadgryzionego jabłka), co daje możliwość korzystania z jednego z 4 rozwiązań nawigacyjnych na ekranie fabrycznego radia. Dochodzi GoogleMaps, Waze (taki Janosik, tylko z lepszymi mapami) no i Apple Maps/Google Maps jak ktoś ma srajfona. System multimedialny działa naprawdę żwawo, mam L-kę, czyli nie JBLa i trochę mniejszy ekranik, ale wystarcza.

Koszty przeglądów też w normie. Co 15000km lub rok w zależności co nastąpi pierwsze, przy czym co drugi, to jest "mały" przegląd, który sprowadza się w sumie do wymiany oleju i filtra powietrza. Mam za sobą dwa, za pierwszy mały zapłaciłem 330PLN, za drugi (bez wymiany filtra kabinowego, gdyż KMP NIE OFERUJE filtrów węglowych, dlatego wymieniam we własnym zakresie) 710PLN (ponad 100PLN taniej, czyli oszczędzam jeszcze na wymianie filtra. Węglowy filtr Knechta do Niro kosztuje około 50-60PLN. Wymiana trwa jakieś 30 sekund i odbywa się BEZ UŻYCIA jakichkolwiek narzędzi (Ci co mieli styczność z Fordem i wymieniali we własnym zakresie na pewno docenią).

Moim zdaniem autko (poza wersją Plug-In hybrid) jest naprawdę fajnie wycenione i warte tej ceny. Wersja L jak dla mnie najbardziej optymalna. W XL dużo trzeba dopłacić za dodatki, bez których można żyć. Plug-In musiałby być ładowany z przydomowej elektrowni i naprawdę dużo jeździć, żeby się różnica w cenie zwróciła.
wrzoch

Postautor: PioKia » 12 sie 2018, 10:37

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia, rozwiałeś sporo moich wątpliwości. Teraz muszę wybrać się do KIA i obczaić autko organoleptycznie :).
Kia Niro XL
PioKia

Postautor: PioKia » 14 sie 2018, 12:46

Mam jeszcze jedną zagadkę, w necie trafiłem na info że Niro ma plastikowe felgi, a w cenniku są oferowane felgi ze stopu aluminium. Jaka jest prawda ?.
Kia Niro XL
PioKia

Postautor: Piotrek » 14 sie 2018, 13:00

Może chodziło o plastikowe kołpaki w jakiejś bieda wersji. Plastikowych felg nie możesz mieć bo ich wytrzymałośc byłaby nikła.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: Grubasek » 14 sie 2018, 21:58

PioKia pisze:Mam jeszcze jedną zagadkę, w necie trafiłem na info że Niro ma plastikowe felgi, a w cenniku są oferowane felgi ze stopu aluminium. Jaka jest prawda ?.

I have a new Niro XL. I also bought the rims for winter wheels (16") and they are aluminium rims AND has an extra plastic cover in order to improve the aerodynamics.
Kia Niro XL 2018 HEV
Grubasek

Postautor: camelleon » 16 sie 2018, 11:51

PioKia pisze:Mam jeszcze jedną zagadkę, w necie trafiłem na info że Niro ma plastikowe felgi, a w cenniku są oferowane felgi ze stopu aluminium. Jaka jest prawda ?.

od wersji podstawowej ma alumy, tyle ze przykryty takimi aerodynamicznymi plastikami nakladkami cos ala kołpaki ale nie do konca.. takie dwa w jednym.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon

Postautor: PioKia » 08 wrz 2018, 20:26

Witam ponownie.
W cenniku Niro jest oferowany fabryczny system alarmowy, ale wiadomo że pewniejsze jest jakieś autorskie - nietypowe zabezpieczenie. Czy serwis dopuszcza takie rozwiązania ?, może ktoś z użytkowników ma coś takiego i był już na przeglądzie serwisowym.
Kia Niro XL
PioKia

Postautor: Piotrek » 08 wrz 2018, 22:35

Jeśli zamontujesz coś samodzielnie stracisz gwarancję. Opcją jest montaż jakiegoś zabezpieczenia samodzielnie wybranego, ale w ASO przez ludzi KIA. Wtedy utrzymasz gwarancję na samochód, kednakże stracisz gwarancję producenta zabezpieczenia przez Ciebie wybranego. Czyli i tak źle, i tak niedobrze.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: PioKia » 09 wrz 2018, 10:25

to jest mały problem
Kia Niro XL
PioKia

Postautor: camelleon » 19 wrz 2018, 11:31

Piotrek pisze:Jeśli zamontujesz coś samodzielnie stracisz gwarancję. Opcją jest montaż jakiegoś zabezpieczenia samodzielnie wybranego, ale w ASO przez ludzi KIA. Wtedy utrzymasz gwarancję na samochód, kednakże stracisz gwarancję producenta zabezpieczenia przez Ciebie wybranego. Czyli i tak źle, i tak niedobrze.

co Ty piotrkujesz?
pytales czy gdybasz?

gwarancję tracisz na elementy które zostaną poddane modyfkacji czyli np na uklad elektryczny bo wiazki naruszasz itd.. ale gwarancja na silnik skrzynie przeniesienie napedu itd.. blache zostaje. pytalem o takie rzeczy. nawet gaz zamontowany samodzielnie (do kianki innej) nie zabiera gwarancji na wszystko tylko na osprzet silnika i silnk sam w sobie.

a w drugą stronę. jesli kupisz alarm w sklepie z alarmami i zamontja ci go serwisanci to nie tracisz gwarancji na ten alarm. bo on i tak byul do samodzilnego montazu prawda!?!

bo.. malo ktory producent zabezpieczen ma tak rozbudowaną siec montujaca jego alarmy .. zeby bylo wymagane instalowanie u producenta!!! mysl zanim napiszesz pierdołe jakąś!
Mess with the best
Die like the rest
camelleon

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kia Niro