Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: lukasmasdes »

Witajcie,

Właśnie przymierzam się do pierwszej wymiany oleju przy 10 k km. Kontaktowałem się w tej sprawie z serwisem i dowiedziałem się, że nie będzie to tylko wymiana oleju ale również przegląd i wymiana filtrów (tzw. "mały serwis"). Usługa ma kosztować około 800 zł. Zastanawia mnie jednak to, że serwis powinien być co 30 k km lub co dwa lata, a co 10 k km wymienia się tylko olej i filtr. Mam zamiar przyjechać z własnym olejem (Motul 0w30 C2 6L), dlatego myślałem, że koszt takiej usługi wyniesie maksymalnie 200 - 300 zł. Wobec powyższego mam pytanie, czy serwis nie próbuje przypadkiem naciągnąć mnie na niepotrzebną usługę przeglądu?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: GeRRaD »

Też jestem ciekaw cen przeglądów - przy zakupie dostałem taką kartkę plan serwisowy (niestety bez podpisu wiążącego) dla auta gdzie I przegląd kosztował około 400 zł - później rzeczywistość była mniej różowa :(
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: michal84 »

Według mnie naciągają, użytkownika obowiązuje rozpiska z instrukcji obsługi samochodu/książki serwisowej.

A tam jest dokładnie tak jak piszesz: olej jest niezależny od innych serwisów, które wypadają co 2 lata/30tys km.

Podpytaj u źródła:
https://www.kia.com/pl/kontakt/formularz-kontaktowy/#/

Ja pytałem o karencję w przeglądach/wymianach oleju, czy potwierdzają że dla obu jest to miesiąc lub tysiąc km. Dostałem odpowiedź kolejnego dnia na maila - więc jest oficjalna podkładka.

Daj znać jak ustalisz potomnym przyda się informacja.
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: GrzesB »

Podobna sytuacja jest z Optimą GT i dostałem informację od Kia, że przegląd jest co 10k km lub 12 miesięcy. Sądzę, że w Waszym przypadku jest tak samo. Szczerze mówiąc z mojego punktu widzenia to raczej zaleta niż wada. ;)
Optima GT (2018)
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: Gifter »

Wymiana oleju co 30tys km?

Matko bosko przecież te silniki dostaną po dupie przy takiej wymianie oleju...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: michal84 »

Gifter pisze:Wymiana oleju co 30tys km?

Matko bosko przecież te silniki dostaną po dupie przy takiej wymianie oleju...
Odwrotnie, wymiana oleju jest co 10tys/rok, a serwis z filtrami co 30tys/2lata (wg dokumentów)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: Piotrek »

Wymiana filtrów co 30k km to nie w naszych warunkach (chyba że mowa o filtrze paliwa). Filtr powietrza i filtr kabinowy nieraz kwalifikują się do wymiany po 5k km, więc nie czekajcie aż nalatacie dany dystans tylko sprawdzaj ie sami stan filtrów co jakiś czas. Czystość filtra kabinowego może Was zdziwić :shock:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: FragStinger »

Ponizsze ceny z doswiadczenia z samochodem z 30k km przejechane. ASO w Warszawie, jesli gdzies macie zdecydowanie drozej to polecam zmienic ASO.

Serwis co 10k lub 12 miesiecy (co pierwsze) = wymiana oleju oraz filtrow. Koszt serwisu to ~200-250 brutto bez znizek z czesciami (filtry, jesli f kabinowy to chyba 80zl ekstra jesli dobrze pamietam) + wlasny olej. Jesli nie masz oleju to ASO KIa liczy 50zl/litr brutto. Do 2.0 wchodzi 5.7 litra wiec 235zl. Kazdy ktory kupisz sam bedzie lepszy i tanszy, ja lece Motul x-clean+ 5w30 kosztuje ~185zl za 6l. Czas trwania gora 30-40 minut. Na nasza pogode imo 5w30 jest lepszy, to tez jest premium wiec przy -10-15c ktore wystapia pare/parenascie dni u nas w roku nie ma praktycznie roznicy, a przy wyzszych temperaturach 5w30 jest lepszy. Kwestia indywidualnych preferencji. Serwisy obecnie tez leja 5w30 Orlenu do 2.0.

Serwis na 30k (lub co 24 miesieca, co pierwsze) = pelna inspecja samochodu lacznie z lakiernicza, wymiana jak powyzej plus plyn hamulcowy (tez polecam kupic wlasny, w tej samej cenie co Orlen/Lotos kupicie Motula). Sprwadzenie i ew. wymiana klockow/hamulcow. Do tego myja i odkurzaja samochod. Sam serwis na 30k kosztuje 600zl brutto plus cena czesci i ew. dodatkowych wymian. Ja zamknalem sie w rowno 1000zl z wlasnym olejem i plynem hamulcowym.

Elastycznosc serwisu wynosi 1000km lub 1 miesiac, tzn jesli wypada Ci na 10k serwis to jak przyjedziesz maja 10 950km na liczniku to wciaz bedzie ok i zachowasz gwarancje.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: FragStinger »

Tak na marginesie, jesli kupuje ktos nowego stingera z salonu to polecam zrobic od razu dwie rzeczy:
1. zabepieczyc przednia szybe folia (koszt 500-600zl w Wawie, wiec pewnie da sie zrobic taniej). Szyba jest mega delikatna i przy wiekszych predkosciach BARDZO latwo o odpryski lub uszczerbki. Sporo jeszcze autostradami i juz na 100% wiem ze po 3 latach maks bede musial wymienic szybe.
2. wymienic fabryczny olej po ~2-3tys km, ja bym wymienial teraz bezposrednio po dotarciu.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: lukasmasdes »

Poniżej odpowiedź Kia Polska


Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że obsługę techniczną i serwisową aut świadczymy za pośrednictwem Autoryzowanych Stacji Obsługi KIA. Prosimy o bezpośredni kontakt w poniższej sprawie z dowolną ASO Kia.
Aktualna lista punktów KIA wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na naszej stronie internetowej www.kia.com w zakładce „Dealerzy”


Po prostu ręce opadają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”