Karta SD

forum użytkowników Kia Stinger
Singha34
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2018, 14:13
model samochodu: Stinger gt

Karta SD

Post autor: Singha34 »

Pewnie nie dostanę odpowiedzi ale warto zapytać. W trakcie transportu z USA znikła mi karta SD ta od map navi ktora jest pośrodku deski rozdzielczej.
Wie ktoś może czy jeśli kupie taka z rozbitek wersji EU jest szansa że zadziała?
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Karta SD

Post autor: Piotrek »

Nie musisz kupować karty, najpierw poszukaj w necie czy nie ma map, np na chomiku, do Twojej wersji nawigacji. Wtedy zwykła karta wystarczy. Zawsze to taniej. Jak zadziała to będziesz parę pln'ów do przodu, a jak nie to zostanie Ci karta pamięci 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Karta SD

Post autor: YNC »

Piotr - rozwiń proszę:) czego szukać...
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Karta SD

Post autor: Piotrek »

Od razu zastrzegam, że nie wiem czy do stingera takie rozwiązanie już jest. Jednak w poprzednim samochodzie też miałem nawigację z mapami na karcie. Żeby nie płacić 650zł za karte z nowa mapą można było poszukać sobie wersji map na chomiku (http://www.chomikuj.pl) I wgrać taką paczkę na czystą kartę SD. Po włożeniu do czytnika działała jak firmówka. Jestem na 90% pewien że oprogramowanie do nawigacji jest na stałe wgrane do samochodu, a na karcie jest tylko mapa.

Poza tym jak masz nowego stingera to gwarancja na mapy jest raczej w wersji worldwide (ale to musisz sprawdzić), więc powinienes mieć aktualizacje przez 7 lat. Jeżeli na auto z USA w Europie też jest gwarancja to wystarczy że do dowolnego salonu KIA udasz się z książką gwarancyjną I czystą karta SD - powinieneś dostać nowe mapy na kartę od ręki.
Jeśli jednak na auto z USA nie ma gwarancji w EU to patrz zdanie nr 1 :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Karta SD

Post autor: jacek1 »

Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”