Wydech Do Stingera Gt

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Gifter »

duchelite pisze:Osobiście szczerze polecam wydech custom'owy robiony przez RCP.
Zastanawiałem się również nad MG które było tańsze ale Pan Piotr z RCP na prawdę się postarał i zdecydowałem się u niego.
Dwa tygodnie temu zamontowałem wraz z przepustnicami. Wywalone zostały wtórne katalizatory. Jestem wniebowzięty. Na zamkniętych klapach delikatnie go słychać, pomruk, bas ale nie przeszkadza, a na otwartych słychać mnie trzy skrzyżowania dalej, strzały z wydechu przy odpuszczaniu gazu boskie.
W przyszłym tygodniu lecę na kompletne wystrojenie - zobaczę ile wtedy wyjdzie.
W takim razie daj namiar w poście ;) a cenowo jak wyszło?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: YNC »

Panowie to jeszcze pytanie czy któryś z tych wydechów ma homologację ?
Co w przypadku kontroli policji - robiliście test głośności wydechu ?
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Gifter »

By the way:

- 93 dB w przypadku samochodu z silnikiem zapłonem iskrowym (jednostki benzynowe)

- 96 dB w przypadku samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym (jednostki wysokoprężne)

- 94 dB w przypadku motocykla z silnikiem o pojemności silnika mniejszej niż 125 cm3

- 96dB w przypadku motocykla z silnikiem o pojemności silnika większej niż 125 cm3.
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: GeRRaD »

Kontroli na drodze z sonometrem bym się nie obawiał - pytanie tylko czy przejdzie kontrolę na SKP - te wydechy są raczej ponad normy o których pisał Kolega powyżej :)
duchelite
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2019, 16:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: duchelite »

Na stronie znajdziecie namiar - rcp.com.pl . Pan Piotr wyjaśni wszystko i zaproponuje dwie opcje.
Mojego samochodu akurat nie mają u siebie na stronie gdyż stałem im już pod drzwiami gdy go kończyli. Ten GT który mają jest w trochę lżejszej wersji (zachowane katalizatory wtórne), mój bez nich wyszedł... konkretniejszy. Cena z przepustnicami 8500 brutto.
Jutro mam zamiar trochę odpicować auto to może przy okazji nagram jak mruczy.

Co do problemów z kontrolą na stacji, akurat chwilę przed wymianą wydechu w Stingerze byłem na pierwszej kontroli RS3 mojej narzeczonej, co prawda seryjny wydech ale nie odbiega głośnością od aktualnego który mam w Kii. Na hali przy dodaniu gazu przy wyjeździe z tych rolek od pomiaru hamulców było mega głośno. Diagnosta nawet nie zwrócił na to uwagi.
Uważam, że wszystko zależy od człowieka - jeden nie zwróci uwagi, a drugi dowali się do byle czego.
Stinger 3.3 V6 2017 Stage 2 = 475km/690nm
Awatar użytkownika
daku
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2019, 22:29
model samochodu: Stinger

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: daku »

duchelite pisze:Osobiście szczerze polecam wydech custom'owy robiony przez RCP.
Zastanawiałem się również nad MG które było tańsze ale Pan Piotr z RCP na prawdę się postarał i zdecydowałem się u niego.
Dwa tygodnie temu zamontowałem wraz z przepustnicami. Wywalone zostały wtórne katalizatory. Jestem wniebowzięty. Na zamkniętych klapach delikatnie go słychać, pomruk, bas ale nie przeszkadza, a na otwartych słychać mnie trzy skrzyżowania dalej, strzały z wydechu przy odpuszczaniu gazu boskie.
W przyszłym tygodniu lecę na kompletne wystrojenie - zobaczę ile wtedy wyjdzie.
A jak taki zabieg się ma do gwarancji?
Maciek
Stinger 2.0 GDI GT-Line
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Piotrek »

O gwarancję musisz pytać w ASO bo są trzy wersje:
1. Nie ma problemu
2. Nie ma problemu jak za montujemy u nas (w ASO)
3. Koniec gwarancji na silnik z powodu nieautoryzowanego wydechu (tak jest w BMW Motorrad na wydech Akrapovica - pomimo, że wydech jest całościowo stworzony pod dany model to gwarancja jest tylko na samą puchę, a jak zamontujesz kolektory i przelot to gwarancję tracisz).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: kon »

Przy czym to ci powie ASO nie jest wiążące, ponieważ gwarantem jest importer - Kia Motors Polska.
I to tam najlepiej pytac.
Awatar użytkownika
daku
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2019, 22:29
model samochodu: Stinger

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: daku »

kon pisze:Przy czym to ci powie ASO nie jest wiążące, ponieważ gwarantem jest importer - Kia Motors Polska.
I to tam najlepiej pytac.
Oto odpowiedź od KIA:
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że wszelkie dodatkowe elementy, które nie są fabrycznym wyposażeniem pojazdu nie są objęte gwarancją. Gwarancja nie obejmuje również uszkodzeń spowodowanych podczas montażu dodatkowych urządzeń oraz uszkodzeń, które są skutkiem eksploatacji tych urządzeń.

Z wyrazami szacunku,
Maciek
Stinger 2.0 GDI GT-Line
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2018, 20:59
model samochodu: Stinger 3,3 V6 Sorento 2,0 2016

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Wasyl »

duchelite pisze:Osobiście szczerze polecam wydech custom'owy robiony przez RCP.
Zastanawiałem się również nad MG które było tańsze ale Pan Piotr z RCP na prawdę się postarał i zdecydowałem się u niego.
Dwa tygodnie temu zamontowałem wraz z przepustnicami. Wywalone zostały wtórne katalizatory. Jestem wniebowzięty. Na zamkniętych klapach delikatnie go słychać, pomruk, bas ale nie przeszkadza, a na otwartych słychać mnie trzy skrzyżowania dalej, strzały z wydechu przy odpuszczaniu gazu boskie.
W przyszłym tygodniu lecę na kompletne wystrojenie - zobaczę ile wtedy wyjdzie.
Rozumiem że jest to zestaw robiony na oryginalnym ? Czyli robi fajny customowy ale oryginalny jest zepsuty tak? Chodzi mi o to że jak by co to zawsze w 3 godziny jestem w stanie przekręcić mój oryginalny układ tak żeby KIA się nie czepiała...
Kia Sorento 2016 2,2 CRDi
Kia STINGER GT 2018 3,3V6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”