Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

forum użytkowników Kia Stinger
bombonus
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2018, 10:51
model samochodu: Pro Ceed 1.6 130hp 2014r;
Stinger GT 390hp 2017r
Lokalizacja: Amsterdam / Opole

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: bombonus »

Na ekranie nawet nie pokazuje się ikona Android Auto i po podłączeniu telefonu z androidem pokazuje, że telefon nie odpowiada, jest to możliwe, że to wina samego telefonu? Skoro tak to raczej sama ikona powinna się pokazywać tak jak to jest z Car Play, które z resztą działa całkiem przyzwoicie( czasem zbyt wolno, ale ogólnie nie ma się do czego przyczepić).
Kia Pro Ceed 1.6crdi 130hp 2014r
Kia Stinger GT 3.3 T-GDi 390hp 2018r
Darekpoznań
Posty: 48
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:20
model samochodu: Stinger GT

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: Darekpoznań »

Moduł start stop to zwykły przekaźnik który kosztuje 20 zł montaż banalnie prosty, w ASO Kia Delik tzw moduł kosztuje 380 zł z montażem.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: Piotrek »

bombonus pisze:Na ekranie nawet nie pokazuje się ikona Android Auto i po podłączeniu telefonu z androidem pokazuje, że telefon nie odpowiada, jest to możliwe, że to wina samego telefonu? Skoro tak to raczej sama ikona powinna się pokazywać tak jak to jest z Car Play, które z resztą działa całkiem przyzwoicie( czasem zbyt wolno, ale ogólnie nie ma się do czego przyczepić).
Zdecydowanie jest to wina telefonu, ewentualnie kabla. Czasem wystarczy minimalny ruch wtyczki aby zerwać połączenie z AA. A czasami, jeśli telefon masz już jakiś czas bez resetu systemowego, do połączenia wogole nie dochodzi - wyświetlony jest błąd AA, bądź aplikacja wogole się nie uruchamia - przynajmniej ja takiego czegoś doświadczyłem. Po przesiadce na nowy sprzęt AA działa jak złoto :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
waldee
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:51
model samochodu: Stinger GTLine 2.0 full opcja.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: waldee »

Android Auto może nie działać na przewodzie do samego ładowania, kup sobie przewód z transmisją danych zapłać w granicach 40-50 zł i powinno działać, najlepiej kup przez internet bo jak się okaże że nie jest to wina kabla to będziesz mógł oddać
KIA Stinger GT Line 2.0
White Pearl
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: michal84 »

Jakby co kable marki gembird z USB c powszechnie dostępne za ok15 zł działają. A z ładowarki sieciowej dodatkowo bez problemu fast charge leci więc kable są dobre jakościowo.
elninio
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2019, 11:14
model samochodu: STINGER

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: elninio »

Witam.
Jestem nowy na forum ale poczytałem kilka tematów i postów i nie widzę odpowiedzi na mój problem. Dotyczy on tzw. aktywnego dźwięku silnika, którego nie da się wyłączyć z poziomu setupa (pozostaje tylko wybór pomiędzy 3 poziomami głośności). Zna ktoś jakiś tajny czar:)? Temat nie irytował mnie do momentu zamontowania nowego układu wydechowego typu CAT-BACK, który pięknie brzmi ale przy wyższych obrotach zlewa się z tym sztucznym i nie wiadomo co człowiek słyszy:)
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Ps. Nie dodałem, że to wersja 3,3 GT
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: ACextreme »

Masz przedlift czy polift? Ja mam u siebie (polift) nie 3, a 4 opcje dźwięku silnika - wyłączony/zminimalizowany/normalny/wzmocniony.
elninio
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2019, 11:14
model samochodu: STINGER

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: elninio »

Hej.
Właśnie przedlift i są tylko 3 opcje...w ASO każdym twierdzą, że się nie da i już:(. Nawet już myślałem wypiąć bezpiecznik odpowiedzialny za to urządzenie....tylko, który to jest:)
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: YNC »

Pytanie więc czy nowe oprogramowanie trafi do starszych wersji .. widać na obrazkach iż nowe mają także tryb żeglowania ... który oszczędza paliwo w okreslonych warunkach autostradowych.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: dziabi3 »

1) Zmienić partnerkę lub ostrzej hamować (hi hi)
2) Za 600 zamontują ci układ odwracający działanie start/stop (trzeba włączyć aby działał a nie wyłączyć aby nie działał).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”