Zabezpieczenie lakieru - Folia

forum użytkowników Kia Stinger
michal
Posty: 10
Rejestracja: 01 gru 2018, 19:22
model samochodu: Kia Stinger

Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: michal »

Hej,

Jestem w trakcie biegania po dealerach w celu znalezienia najlepszej oferty na dwu litrowego stingera, ale nie o tym ten topic. Czy nakładaliście folię po zakupie, a jeżeli tak to jaka była cena takiej usługi i czy jesteście z tego zabiegu zadowoleni?
Pytałem już w kilku studiach detailingu ceny minimalne to 4k netto za folię 3m oraz 5k netto za folię LLumar w opcji pokrycia zderzak, lampy, maska, błotniki, słupki, wnęki klamek i parapet bagażnika.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: ACextreme »

Nie wiem czy kupujesz dla siebie czy wynajmujesz/leasingujesz.
Ja mocno chciałem przód oklejać z uwagi na odpryski lakieru - samochód będzie wynajmowany, więc przy oddaniu zbyt mocno zmasakrowany zderzak może kosztować.
Sprawa jednak zakończyła się w tej sytuacji dość prosto - przy wynajmie max. udział w szkodzie z AC to 1000zł. Oklejenie dobre przodu to minimum 2800zł - taniej nie znalazłem. A więc po 3 latach znacznie korzystniej jest zgłosić szkodę z AC, wymienić/pomalować zderzak, niż nakładać folię, która może zostać uszkodzona (obtarcie, duży kamień, myjnia itp.) i tak czy siak trzeba ją odpłatnie konserwować raz w roku.
Folię na przód zakładałbym jedynie na przód gdybym kupował samochód na własność i miał zamiar nim jeździć przez 5-7 lat.

Niedorzecznością jest jednak dla mnie oklejanie folią parapetu bagażnika czy wnęk klamek - wystarczy dbać o samochód, gdyż walenie po parapecie czy wycieranie wnęk klamek wynika zwykle z niedbałości i braku ostrożności. Na lusterkach także nie miałem nigdy śladów żadnych poza owadami.

W wielu samochodach (np. Stinger/Giulia/Tipo) jest też taki plus, że plastikowy zderzak idzie wysoko płynnie przechodząc w maskę, a więc przyjmuje na siebie większość kamieni. Gorzej, gdy maska schodzi niżej i kończy się na ostro, przez co często kamienie lądują na samym jej przodzie uszkadzając blachę.
michal
Posty: 10
Rejestracja: 01 gru 2018, 19:22
model samochodu: Kia Stinger

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: michal »

Będę brał w leasing na 4 lata, obecnie mam Mazde 6 od 4 lat i stan maski, zderzaka oraz lusterek jest beznadziejny (masa odprysków) stąd moje dumanie nad folią. Zderzak w obecnej maździe mam tak spiaskowany, że nie wiem czy jest tam trochę lakieru bezbarwnego, a jej przebieg to 150k km. Myślę, że w Stingerze będzie podobnej jakości lakier, a nie jestem fanem malowania elementów, malowałem kiedyś w vectrze to ruda się pojawiała po paru latach.
drkalbar
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:48
model samochodu: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT Line MY2019

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: drkalbar »

Tutaj również mogę polecić folię, okleiłem folię szybe przednią i wnęki klamek. Folia uchroniła szybę nie raz przed pęknięciem, kamienie, gałęzie - parę razy miałem naprawdę mocne uderzenia, często jeżdżę w Polskie góry a tam pogoda zmienna. Za folię dałem 1200 za klamki 300 smiało polecam. Robiłem w Krakowie w AST Detailing.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: FragStinger »

Nie zrobilem, bo chcieli 11k za caly samochod i zaluje.

Mieszkam w Wawie, juz mi 3 razy przerysowali samochod na parkingach na miescie swoimi samochodami. Zadnej kartki ani razu. Gdybym robil kazda naprawe sam to folia juz by sie zwrocila. Teraz mam chociaz kamere z trybem parkingowym z przodu i tylu, przy owej trzeciej przerysce sie zwrocila 5 krotnie :D

Maska i blotnik z przodu - obite kamieniami, sporo jezdze po autostradach.

Natomiast JESLI nie zdecydujesz sie na folie na przod / calosc - tak czy inaczej KONIECZNIE zrob szybe czolowa. Mam zrobione obecnie 60k fura od nowosci (kupowalem w styczniu 2018, miesiac po tym jak byl dostepny w pl) i wlasnie jestem umowiony na wyiane 4-tej szyby czolowej. Szyba w stingerze to smutny zart, bo inaczej sie tego nie da nazwac. Koszt 600zl od najtanszej, 1200 sensowna, 1800zl trzywarstwowa co starczy na 3-4 lata.

Osobiscie gdybym teraz bral od nowa samochod to folia na calosc + ceramika na folie + folia na szybe. Mieszkajac poza duzym miastem ze slaba dostepnoscia miejsc parkingowych w centrum zrobilbym folie przod + szyba + ceramike na reszte.

Patrze z perspektywy osoby z normalnym leasingiem. Realnie folia +ceramika nawet na calosc kosztuje mniej niz utrata wartosci / koszt naprawy po 2-3 latach. O samym aspekcie straconego czasu na bieganie i ubezpieczycieli oraz na nerwy nie wspomne. Ja kazdy kolejny samochod po stingerze bede robil w calosci i po prostu wliczam to w koszt zakupu.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: michal84 »

Po tym jak zorientowałem się, że lakier jest niestety bardzo niskiej jakości, mimo dbania rysuje się od nie wiadomo czego, zrobiłem folię na całość (LLumar), przy przebiegu ok 20kkm. Jestem zadowolony. Dodatkowo kolor (u mnie czerwień) został podbity. Tak jak przedmówcy pisali szyba degraduje się bardzo szybko przy jeździe za miastem, jak trzeba będzie wymienić obecną na nową to wtedy tę nową koniecznie okleję, bo fabryczna już połowę życia na oko ma za sobą (30kkm). Jeśli ktoś wymieniał, jaki jest koszt dobrej szyby z HUD ? (poza ASO, tam usłyszałem 6tys zł+ robocizna)
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: nylek »

Fajnie piszecie o zabezpieczaniu lakieru, zderzaków czyli o kosmetyce.
Może coś o zabezpieczaniu antykorozyjnym podwozia Stingera ...
Robił ktoś ? jakieś fotki, konkrety !?
Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: Sin28 »

Zabezpieczenie szyby folia - wycenione u mnie na 800- 1800 zł. Niższa cena 5-12 miesięcy żywotności. Wyższa cena 24-48 miesięcy. Troche zaskoczyła mnie ta żywotność bo liczyłem tak jak przy folii na auto na 10 lat.
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: Zabezpieczenie lakieru - Folia

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Cześć,
ja po odbiorze auta od dealera od razu zawiewałem go do mojego (tam gdzie zawsze jeżdżę) car detalingowca. Poszła powłoka ceramiczna Gtechniq Crystal Serum + folia (zderzak, lampy, lusterka,klamki, część zderzaka przy bagażniku). To był taki minimalny pakiet oklejenia samochodu. Powiem że jestem mega zadowolony z ceramiki i z folii. Nawet komary się owady się lepiej zdrapuje, nie mam żadnych białych odprysków, dostałem nawet kamieniem z lampę, to jest tylko ślad na folii. Mogłem tylko jeszcze pomyśleć o szybie. Miałem jeden odprysk ale udało się to ładnie zakleić.
Powłoki robię już od lat i to na pewno daje dużo efektów - od samego koloru który jest pełniejszy po brak mikro rysek które się robią od wiatru ;)
KIA SINGER GT 2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”