Android Auto

forum użytkowników Kia Stinger
ravJG
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Android Auto

Post autor: ravJG »

Na jakiej podstawie?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Android Auto

Post autor: JaWa »

ravJG pisze:Na jakiej podstawie?
Żeby auto zostało dopuszczone do ruchu musi spełniać wiele rygorystycznych norm. Ingerując w budowę samochodu powodujesz, że stajesz się posiadaczem pojazdu niedopuszczonego do ruchu.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Android Auto

Post autor: michal84 »

JaWa pisze:
ravJG pisze:Na jakiej podstawie?
Żeby auto zostało dopuszczone do ruchu musi spełniać wiele rygorystycznych norm. Ingerując w budowę samochodu powodujesz, że stajesz się posiadaczem pojazdu niedopuszczonego do ruchu.

Wszystkie przeróby niefabrycznego AndroidAuto są po stronie telefonu. W dużym uproszczeniu Android Auto jest obsługiwane przez telefon i na nim się odbywa liczenie, a samochód daje tylko kartę graficzną i ekran + sterowanie (dotyk).
Więc wszystkie funkcje niefabryczne, rooty i zmiany w stosunku do funkcjonalności oficjalnej od google są po stronie telefonu. Także o ingerencję w budowę samochodu bym się nie martwił.

Inną kwestią (całkowicie mój subiektywny punkt widzenia) jest pytanie po co np. obraz z kamery telefonu na wyświetlaczu auta? Ja nie mam pomysłu po co takie dodatkowe funkcje poza nawigacją google lub muzyką (np spotify) potrzebne... Nawet oficjalne messengery jak zaczynają pikać to obsługa ich podczas jazdy jest zbyt odciągająca od drogi, sporo trzeba ponaciskać żeby je obsłużyć. Jeśli chodzi o dzieciaki i oglądanie filmów to ekranik i tak jest zbyt mały dla tych z tyłu, lepiej wg. mnie powiesić tablet na zagłówku.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Android Auto

Post autor: JaWa »

Myślisz, że producenta telefonu interesuje gdzie i jak oglądasz filmy na YT? Pewne funkcje telefonu są blokowane właśnie ze względu na to, że jest to samochód. Jeżeli chcesz na własnej skórze się przekonać co jest dozwolone, a co nie, to droga wolna.
Ktom1777
Posty: 30
Rejestracja: 02 sty 2019, 17:07
model samochodu: Stinger GT 3,3 366 KM

Re: Android Auto

Post autor: Ktom1777 »

Witam. Jak zainstalować na tel. Android Audio. W sklepie, aplikacjach tego nie ma.
Stinger GT 3,3 366KM
Ktom1777
Posty: 30
Rejestracja: 02 sty 2019, 17:07
model samochodu: Stinger GT 3,3 366 KM

Re: Android Auto

Post autor: Ktom1777 »

Dziękuję ale niestety nie ma możliwości instalacji :(
Załączniki
Screenshot_20190113-092631.png
Screenshot_20190113-092631.png (128.66 KiB) Przejrzano 5465 razy
Stinger GT 3,3 366KM
Ulthar
Posty: 12
Rejestracja: 09 cze 2018, 19:24

Re: Android Auto

Post autor: Ulthar »

https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... -download/ (dla arm64-v8a)
Download APK i zainstalować (ew. włączyć opcje instalacji z zewnętrznego źródła)
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Android Auto

Post autor: dziabi3 »

ravJG pisze:Korzystacie?
Szczególnie chodzi mi o Mapy Google i Spotify, widziałem gdzieś na necie filmiki jak odblokować Android Auto, czy próbował ktoś w Stingerze?
Nowy android ma wbudowany już w siebie androidcar.
Kiedyś trzeba było instalować nieoficjalną aplikacje teraz już nie.
Wchodzisz w ustawienie i aktywujesz androidcar.
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: Android Auto

Post autor: szymciooo84 »

Ulthar pisze:https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... -download/ (dla arm64-v8a)
Download APK i zainstalować (ew. włączyć opcje instalacji z zewnętrznego źródła)
już nie działa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”