Brązowy chrom w GT / GT-Line

forum użytkowników Kia Stinger
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Brązowy chrom w GT / GT-Line

Post autor: ACextreme »

Panowie mam do Was pytanie.
W wersjach GT i GT-Line wykończenia, listwy czy lusterka powinny być wykończone w ciemnym chromie - takie wiele razy widziałem, jeździłem testówką i się mogłem przeglądać jak w lustrze - w ciemno-szarym chromie.
Dziś byłem w ASO zapytać o samochód, patrzę na parkingu i stoi nowy Stinger (po zmianach)... z brązowym chromem. Myślę, pewnie folia jakaś położona, aby się nie rysował. Sprzedawca patrzy, żadna folia takie są i już. Patrzy na samochód, na mnie i obaj nie wiemy o co chodzi. On widział szare, ja widziałem szare wcześniej, a tu patrzymy na brązowe. Mówi że o takich zmianach nie słyszał. Podchodzimy do drugiego, trzeciego i wszędzie brązowe. No to pomysł - sprawdźmy testówkę, którą jeździłem kiedyś i która jest starsza, przed zmianami. Podchodzimy i brązowe. WTF?
Finalnie nie drążyłem tematu, lecz wyjaśnienia nie było sytuacji. Czyżby ten chrom był podatny na temperaturę i na mrozie robił się brązowy z szarego? Kameleon? Można by zwalić na brak słońca, lecz mógłby się odcień jakoś różnić, a nie nowy kolor pojawić. No i sprawdzaliśmy jednego na warsztacie, gdzie temperatura była na pewno znacznie wyższa - także brąz.

Czy zauważyliście u siebie takie cuda?
Generalnie nie mam z tym jakoś problemu - do czerwonego czy białego to nawet pasowało, ale stał tam jeden czarny... na którym ten brąz bardzo mocno się wyróżniał i nie wyglądał dobrze delikatnie mówiąc. Gdybym czarnego zamówił i dostałbym coś takiego, to chyba bym nie odebrał.

Ten brąz wyglądał dosłownie jak miedź, tylko przydymiona.
żyrafa
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2018, 18:09
model samochodu: KIA Stinger 2.0 GTline

Re: Brązowy chrom w GT / GT-Line

Post autor: żyrafa »

ACextreme pisze:Kameleon?
O to to to.
Bardzo trafne określenie.
Nieównomiernie ciemnieją te chromy, ale po umyciu i dokładnym wysuszeniu/polerowaniu zwykłą microfibrą wracają do pierwotnego wyglądu.
Stinger 2.0 GT_Line 255 HP
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Brązowy chrom w GT / GT-Line

Post autor: leszek.stinger »

żyrafa pisze:
ACextreme pisze:Kameleon?
O to to to.
Bardzo trafne określenie.
Nieównomiernie ciemnieją te chromy, ale po umyciu i dokładnym wysuszeniu/polerowaniu zwykłą microfibrą wracają do pierwotnego wyglądu.
Chromy w Stingerze nie przyjmują wosków czy innych nabłyszcaczy. Zauważyłem to u siebie jak woskowałem auto. Nałożyłem środek i wróciłem polerować tylne drzwi. Gdy doszedłem znowu do lusterek i zacząłem przecierać mikrofibrą zauwazyłem, że zmieniły kolor i to w sposób nierównomierny. Zmywaczem technicznym usunałem wosk, przetarłem do sucha i wszystko wróciło do normy.
KIA Stinger 2.0 255HP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”