Stukająca tylna klapa.

forum użytkowników Kia Stinger
Johnmarcs
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2018, 20:01
model samochodu: Stinger

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: Johnmarcs »

ja mam z lipca tego roku i tez już ten problem ponoć rozwiązany. Sam tez nie słysze jej, mam natomiast wszystkie inne bolączki, które spotykają ten model - ale i tak go kocham :)
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: leszek.stinger »

FragStinger pisze:Problem ze stukaniem w tylnej klapie w stingerze podobno spowodowany byl problemem z mocowaniem swiatla stopu na tylnej klapie - ja stingera kupowalem w styczniu tego roku i juz wtedy w salonie dostalem informacje ze wymienione zostaly i zamontowane podkladki. Nigdy nic nie stukalo poza polka bagaznikowa na wiekszych wertepach lub jak zle wsadzilem po wyjeciu.
Miałem już montowane podkładki oraz coś tam z tym mocowaniem robione ale dalej problem jest. Przy jeżdzie po nierównościach owszem jest cisza ale słychać taki jakby metaliczny dzwięk przy pokonywaniu poprzecznych nierówności. Jakby najpierw opadał tył auta a dopiero potem klapa i jest takie stuknięcie.
KIA Stinger 2.0 255HP
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: hip81 »

Niewiem dlaczego leszek.stinger marudzi,chce pomoc bo wiem jak to jest wkurwiajace,nie wale teori tylko problem z zycia,mialem mazde a pomogli mi z forum forda,klapa to klapa chyba nie.
Co do tego stukania na poprzecznych nierownosciach to wlasnie tez tak mialem na dziurach nic a taka mala poprzeczna nierownosc i stuk,naprawde szukalem wszedzie i u kilku mechanikow i kazdy to samo ze zawieszenie spoko,no i jak pisalem okazal sie ten uchwyt,u mnie na klucz 10tke,odkrecilem (on jest w niewielkim stopniu regulowany)przesunelem lekko w prawo i na maxa w dol(zeby docisnac)i jak reka odjol,juz nigdy wiecej tego nie uslyszalem.
Mam pytanie czy teraz jak jest chlodniej to czy nie slychac tego mniej???,u mnie tak bylo no i na zdrowy rozum rozwiazanie tylko jedno,jak zimno to uszczelka twarde i nie amortyzyje i zamek nie wali a jak cieplo to uszczelka miekka i stuka bardziej,chce tylko pomoc a jak kto zrobi to jego sprawa okej,pozdro
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: leszek.stinger »

hip81 pisze:Niewiem dlaczego leszek.stinger marudzi,chce pomoc bo wiem jak to jest wkurwiajace,nie wale teori tylko problem z zycia,mialem mazde a pomogli mi z forum forda,klapa to klapa chyba nie.
Co do tego stukania na poprzecznych nierownosciach to wlasnie tez tak mialem na dziurach nic a taka mala poprzeczna nierownosc i stuk,naprawde szukalem wszedzie i u kilku mechanikow i kazdy to samo ze zawieszenie spoko,no i jak pisalem okazal sie ten uchwyt,u mnie na klucz 10tke,odkrecilem (on jest w niewielkim stopniu regulowany)przesunelem lekko w prawo i na maxa w dol(zeby docisnac)i jak reka odjol,juz nigdy wiecej tego nie uslyszalem.
Mam pytanie czy teraz jak jest chlodniej to czy nie slychac tego mniej???,u mnie tak bylo no i na zdrowy rozum rozwiazanie tylko jedno,jak zimno to uszczelka twarde i nie amortyzyje i zamek nie wali a jak cieplo to uszczelka miekka i stuka bardziej,chce tylko pomoc a jak kto zrobi to jego sprawa okej,pozdro
Mistrzu. Nie marudzę tylko jak wydajesz 200 tyś na auto to takich rzeczy nie powinno być. Jak wiesz serwis serwisowi nie równy dlatego pytam czy ma ktoś z tym problem bo może jakiś magik w innym serwisie znalazł patent taki którego inni nie znają. Nie mam dwóch lewych rąk bo sam wymieniałem np, sprzęgło i dwumas w XC60 więc jakieś pojęcie mam.
Odpowiadając na Twoje pytanie - jak zimno stuka bardziej. Jak ciepło jest cisza.
KIA Stinger 2.0 255HP
żyrafa
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2018, 18:09
model samochodu: KIA Stinger 2.0 GTline

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: żyrafa »

Jestem po wizycie w ASO i coś tam wyregulowali i jak na razie jest cisza.
Zobaczymy jak długo.
Stinger 2.0 GT_Line 255 HP
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: leszek.stinger »

żyrafa pisze:Jestem po wizycie w ASO i coś tam wyregulowali i jak na razie jest cisza.
Zobaczymy jak długo.
Mógłbyś się dowiedzieć w ASO co dokładnie robili?
KIA Stinger 2.0 255HP
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: ACextreme »

Pewny nie jestem, ale być może jest proste rozwiązanie głośnej klapy?
https://www.youtube.com/watch?v=kQf_LAcApK4
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: FragStinger »

leszek.stinger pisze:
żyrafa pisze:Jestem po wizycie w ASO i coś tam wyregulowali i jak na razie jest cisza.
Zobaczymy jak długo.
Mógłbyś się dowiedzieć w ASO co dokładnie robili?
Wymieniaja podkladki pod tylnym swiatlem stopu na klapie, standardowa procedura - u mnie zrobili to przed wydaniem samochodu i nie mam problemu.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: hip81 »

Leszek,przeciez jak sprawnie operujesz kluczami to co ci szkodzi dociagnac ten uchwyt do klapy w 5 minut,jak piszesz ze w zimne dni stuka wiecej a cieple mniej to jak pisalem uszczelka w zimne dni robi sie twarda,mniej amortyzuje i bardziej stuka,a jak ciepla to jest miekka i bardziej amortyzuje i to daje odpowiedz na moja teorie,co do samochodu za 200 tys to masz mega racje i zgadzam sie z toba w 100 procentach,ale takie mamy czasy,samochody szybko projektowane i wdrazane do produkcji a pozniej ty jezdzisz z tymi pierdolami,oni odnotowuja i wprowadzaja poprawki w wersjach facelifting,nie ma czasu na testowanie,to my testujemy takie czasy,pozdro,bez urazy
żyrafa
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2018, 18:09
model samochodu: KIA Stinger 2.0 GTline

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: żyrafa »

leszek.stinger pisze:
żyrafa pisze:Jestem po wizycie w ASO i coś tam wyregulowali i jak na razie jest cisza.
Zobaczymy jak długo.
Mógłbyś się dowiedzieć w ASO co dokładnie robili?
Podobno po raz drugi wymienili podkładki, na grubsze.
Stinger 2.0 GT_Line 255 HP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”