Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

forum użytkowników Kia Stinger
cajar
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2018, 11:59

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: cajar »

Jaką apkę? Jeśli coś na telefon lub tani chinol - może okazać się nieskuteczne. ELM327 - nawet nie komentuję :D
Najlepiej sprawdzi się soft, którego oryginalnie używa ASO - wtedy mamy pewność, że dany sterownik jest dobrze obsłużony przez aplikację. Ewentualnie lepsze urządzenie diagnostyczne (np. jakiś Launch - ale nie z ali za 30$) też powinno dać radę.

I nadal pozostaje jeszcze jedna kwestia - wypadek/stłuczka lub uszkodzenie elektroniczne, może uniemożliwić podpięcie się i wyczyszczenie sterownika/sterowników.
Awatar użytkownika
ghost
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:29
model samochodu: OPTIMA GT
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: ghost »

Witaj.
Jeżeli chodzi o kwestie ramek możesz śmiało nawet torque.apk użyć będzie ok. Moj dobry kolega przyjeżdża na wypinanie BOx-a i nie miał do tej pory żadnych problemow. Kontroluje ten samochód i do tej pory nie miał on żadnego zarejestrowanego błędu a tym bardziej ramki. A jeżeli chodzi o Box-a to mam jednego na stanie , został ponieważ samochód nie trzymał seryjnych parametrów a sprawa z Dealerem szybko się nie wyjaśni. Jak ktoś zainteresowany udzielę info.
Singha34
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2018, 14:13
model samochodu: Stinger gt

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: Singha34 »

Jestem na etapie do gadania terminu na box do 2.0t w vtech. Z tego co mi powiedziano box który można dac do kolejnego auta 1100zl, w cenie hamownia i strojenie pod dane auto, wersja 3,3l cena podobna. Przyrost około 30koni na kołach, wyjdzie 265-270 koni z ich doswiadczeni. Tylko że polecaja strojenie na paliwie 98.
Darekpoznań
Posty: 48
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:20
model samochodu: Stinger GT

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: Darekpoznań »

Box do Stingera to bardzo słabe rozwiązanie, pełen efekt uzyskamy robiąc to programowo. Delikatnie poprawia się dół natomiast góra jest słabsza. Zamontowałem do swojego 3.3 GT Układ wydechowy Borla i moc z seryjnego pomiaru 367km podniosła się do 392km moc podniosła się w całym zakresie i dźwięk jest rewelacyjny.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: Gifter »

Szukałem kogoś w PL kto ma Borla w Stingerze, jak to wyszło cenowo i kto montował?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Darekpoznań
Posty: 48
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:20
model samochodu: Stinger GT

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: Darekpoznań »

Zamawiałem w Polsce układ Borla do 3.3 GT koszt 5500zł, montaż godzina czasu, natomiast nie wiem czy jest dostępny do 2.0. Dystrybutor na Polskę BEST-P​ERFORMANCE (POLAND)
Telefon +48 530 004 005
Możesz zamówić z Ebay Korea jest dość duży wybór układów wydechowych.
Singha34
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2018, 14:13
model samochodu: Stinger gt

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: Singha34 »

Czekam na BOX do 2.0T zakupiony w firmie V-TECH z Krakowa dojdzie pewnie na dniach. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pojadę na hamownie, sprawdze moc z i bez.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: Piotrek »

To V-tech nie zrobi Ci pomiarów? W jaki sposób dokonują kalibraci tego boxu? Czy to wersja "janusz pro" gdzie zamiawiasz, podpinasz samodzielnie i ma działać?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Singha34
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2018, 14:13
model samochodu: Stinger gt

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: Singha34 »

Kupiłem w siedzibie w Krakowie wysyłają mi kurierem. Miałem jechać zakładać ale z tego co się dowiedziałem u nich w firmie oni zakładają robia próbę na hamowni i na drodze, wgrane są mapy w BOXIE uniwersalne dla tego silnika i jedynie przełączania po miedzy nimi na taką jaka Ci pasuje. Wiec jade założę u mnie w mieście sprawdzą jak silnik reaguje zawsze mam 30 dni na oddanie.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Chip tunning Kia Stinger (2.0T oraz 3.3BT)

Post autor: michal84 »

Patrząc na różne wykresy 2,0 okazuje się, że seria najczęściej ma ok. 235KM......

Czy zapisane błędy to jedyna opcja aby serwis wykrył BOXA? Nie zapisuje się żadna historia parametrów w sterownikach auta?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”