Opony zimowe GT-line

forum użytkowników Kia Stinger
gbron
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:47
model samochodu: Stinger

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: gbron »

a co z indeksami- Nokiany jakie mi proponowali miały indeks chyba W- czy to nie będzie za mało Vredesteiny mają Y
Sade
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2018, 13:14
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: Sade »

Jeśli chcesz w zimie jeździć z maksymalnymi prędkościami to bierz z indeksem Y.
Tutaj możesz przeczytać o indeksie prędkości w zimie:
https://www.oponeo.pl/artykul/indeks-predkosci-opony
gbron
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:47
model samochodu: Stinger

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: gbron »

No własnie popatrzyłem

"Ostatecznie, mimo że jest to dozwolone, należy się zastanowić przed wybraniem opon o niższym indeksie prędkości, takie opony mogą zużywać się szybciej a samochód może reagować inaczej niż dotychczas. Aby jeździć bezpiecznie i komfortowo indeks prędkości użytkowanych opon nie powinien być mniejszy od homologowanego o więcej niż jeden stopień."

Nie o prędkość mi chodzi tylko o zachowanie auta- a Nokiany maja indeks V- czyli o dwa oczka mniej-stąd moje wątpliwości
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: michal84 »

gbron pisze:No własnie popatrzyłem

"Ostatecznie, mimo że jest to dozwolone, należy się zastanowić przed wybraniem opon o niższym indeksie prędkości, takie opony mogą zużywać się szybciej a samochód może reagować inaczej niż dotychczas. Aby jeździć bezpiecznie i komfortowo indeks prędkości użytkowanych opon nie powinien być mniejszy od homologowanego o więcej niż jeden stopień."

Nie o prędkość mi chodzi tylko o zachowanie auta- a Nokiany maja indeks V- czyli o dwa oczka mniej-stąd moje wątpliwości


Od tego co piszesz jest indeks nośności i on musi być taki jak w homologacji.
Indeks prędkości może być mniejszy dla opon zimowych oznaczonych M+S (przepisy polskie i europejskie o tym mówią)
gbron
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:47
model samochodu: Stinger

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: gbron »

Przecież tam jest napisane "indeks prędkości"- i to własnie budzi moj niepokój
Przecin
Posty: 10
Rejestracja: 24 cze 2018, 21:27
model samochodu: Stinger

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: Przecin »

Cześć

Co do rodzaju opon to tylko Continental WinterContact TS860 S.
W tym momencie mają wszystkie inne pod sobą :) Podobno jeszcze któreś tam GoodYeary mają lepsze wyniki na mokrym, ale na śniegu/ lodzie i na suchym wygrywa Conti.

Ogólnie temat zimy starałem się ogarnąć tylko oponami, ale im dalej w las... tym więcej rozterek.
Zatem pytanie, co myślicie o tym że standardowe opony do GTline w zimie to potencjalna niewygoda i zabójstwo felg ?
Bylem u gumiarza który stwierdził " jakbym chciał mieć dobrze i wygodnie to bym zainwestował w drugi komplet felg"

Zacząłem się więc zastanawiać na felgami w rozmiarze wersji z Dieslem 18" z oponami 225 zarówno z przodu jak i z tyłu na profilu 45.
Być może będzie to ułatwiać prowadzenie w koleinach i na mokrym, plus wyższy profil ułatwi pokonywanie krawężników.

Czy Waszym zdaniem przy w sumie małej różnicy w profilach jest się z czym bujać ?

Kosztowo temat jest trudny, ponieważ same opony conti są po ok 70-80 PLN tańsze przy mniejszym rozmiarze więc oszczędność nikła.
No chyba ze dodamy że wymiana jednej opony 19" kosztuje u mnie 60 PLN !!! jak to policzę na 4 lata x 2 wymiany rocznie powiedzmy to stawiam tezę że mi się zwrócą felgi.
Oczywiście do felg trzeba dokupić TPMS po jakieś 170 PLN /szt.
Ale jakby dało się kupić na Aledrogo zestaw felg do 2 tys to może miec to sens. Tylko znowu felgi za 2k ?? ile to wytrzyma.....

Co myślicie ?
waldee
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:51
model samochodu: Stinger GTLine 2.0 full opcja.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: waldee »

gbron pisze:Jeszcze jedno pytanko- gdzie polecacie wymienić i kupić opony w okolicach Warszawy? ASO liczy sporo drożej i nie wiem czy warto
Opony kup sobie na Oponeo jak masz wątpliwości zadzwoń na infolinię do nich
KIA Stinger GT Line 2.0
White Pearl
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: lukasmasdes »

Problem w tym, że nie ma żadnych dobrych opon z indeksem W lub Y.

Mogłem kupić Micheliny z indeksem W ale tylko na przód. Na tył był już tylko indeks V.

Jedyne opony z Y to Vredestein, ale one są słabe, a nawet bardzo słabe.

Nie mamy więc wyboru i jedyne co pozostaje, to wybrać opony z indeksem V
Przecin
Posty: 10
Rejestracja: 24 cze 2018, 21:27
model samochodu: Stinger

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: Przecin »

Opony kup sobie na Oponeo jak masz wątpliwości zadzwoń na infolinię do nich[/quote]

Z tego co sprawdzałem to oponeo akorat jest jedną z droższych opcji.
Ja zamówiłem na sklepopon.com, względem oponeo ok 300 PLN różnicy na komplecie.

Kolega z pracy kupuje na rajopon.pl, czeska firma ale wysyła do Polski i wystawia FV. Ceny faktycznie maja ekstra, czasem ponad 100 PLN /szt. różnicy do oponeo na droższych modelach, z tym że o tej porze to już mają mały wybór na magazynie.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Opony zimowe GT-line

Post autor: Gifter »

Dobrze wiedzieć :)
soon Kia XXX :D :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”