Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników Kia Stinger
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

Byłem dziś ponownie w serwisie. Panowie zrobili jeszcze jakiś jeden pomiar na prośbę jajogłowych z centrali i na dniach mają przysłać zestaw naprawczy jakim są świece. Nie jakieś tam seryjne tylko jakieś inne. Podobno to ma pomóc. Na mój rozum szukają nie tu gdzie trzeba bo iskra to iskra ale może się nie znam... :lol:
Dam znać jak po wymianie.
KIA Stinger 2.0 255HP
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

hmm, a może to jednak to ;) :D
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Piotrek »

leszek.stinger pisze:... Na mój rozum szukają nie tu gdzie trzeba bo iskra to iskra ale może się nie znam... :lol:
.
No nie do końca - świeca świecy nierówna bo każda daje inny opór i ma inną sprawność. Byćmoże dostaniesz świece o obniżonym oporze, które tak nie rypią cewki zapłonowej, bądź też świece stożkowe, które mają bardziej stabilną iskrę i potrzebują mniejszej energii do wyzwolnia wybuchu/zapłonu, przez co są bardziej precyzyjne.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
żyrafa
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2018, 18:09
model samochodu: KIA Stinger 2.0 GTline

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: żyrafa »

Zgodnie z przewidywaniami opony nie mają nic wspólnego z tą przypadłością w postaci drżenia.
Cały czas jednak mam wrażenie, że im zimniej tym mniej odczuwalne.
leszek.stinger pisze:
Dam znać jak po wymianie.
Zrobili już Tobie tą wymianę świec?
Stinger 2.0 GT_Line 255 HP
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

żyrafa pisze:Zgodnie z przewidywaniami opony nie mają nic wspólnego z tą przypadłością w postaci drżenia.
Cały czas jednak mam wrażenie, że im zimniej tym mniej odczuwalne.
leszek.stinger pisze:
Dam znać jak po wymianie.
Zrobili już Tobie tą wymianę świec?
Nie. Wysyłali materiał zebrany podczas jazdy do KIA Europe i tam też stwierdzili, że to wina świec. Wytypowali świece Boscha które są zamówione i czekamy na nie. Oczywiście centrala chciała żebym płacił ale powiedziałem im co o tym myślę i uznali to na gwarancji :) :)
KIA Stinger 2.0 255HP
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

Więc...

Wczoraj założyli mi nowe dedykowane świece Boscha i... Chyba udało się. Przejechałem zaledwie 10km i nie zauważyłem objawów drżenia. Próbowałem wywołać to ręcznie i nie udało mi się. Jadąc w trybie jazdy D też nie zauważyłem nic. Póki co więcej nic sprawdzę wiecej bo wczoraj uciekałem przed zderzeniem ( sprawca uciekł oczywiście ) i zabrakło mi może z 30 cm aby nie najechać na wysoki krawężnik... Zderzak, felga, nadkole, podłoga silinika, błotnik i pewnie coś jeszcze :) Także strzeżcie się przed krawęznikami i debialmi na drodze :)
KIA Stinger 2.0 255HP
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Jesteś w stanie podać nr części tych świec? Jak przyjdzie do wymiany lepiej wrzucić sprawdzone.
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

michal84 pisze:Jesteś w stanie podać nr części tych świec? Jak przyjdzie do wymiany lepiej wrzucić sprawdzone.
Michał niestety nie. Wymienili mi na gwarancji. Wiem tylko że Bosch który ma 100 rodzajów pewnie. Z tego co mi mówił kierownik serwisu zgrywali kilukrotnie parametry podczas jazdy i dobrali indywidualnie do przypadku. Istnieje więc szansa, że jeśli masz takie objawy to mogą być inne skoro u innych na seryjnych świecach to w ogóle nie występuje.

Wszystkie informacje na ten temat posiada kierownik serwisu KIA Car Droom Pan Tomasz. Tym z Warszawy polecam, a jeśli macie za daleko powiedzcie w swoim serwisie kto zna sprawę i niech zadzwonią sobie.
KIA Stinger 2.0 255HP
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Myślę że ma to każdy ale nie każdy pewnie zwraca uwagę na takie rzeczy. Ja mam ledwo co i raz kiedyś wystąpi, ale ja jestem wyczulony na wszelkie niedoskonałości. Jeździłem dwoma demowkami w których też to było. Pewnie w ASO popatrzyliby na mnie jak na wariata. Ale jak będzie przebieg do wymiany świec to chociaż wskazówka żeby brać Boscha będzie cenna.
Ralf203
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2018, 14:56
model samochodu: Stinger

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Ralf203 »

Witam ja twierdzę że to efekt spalania stókowego i braku a może niedomagania tych jednostek napędowych którym brakuje mocy.Box załatwiła te bolączki bynajmniej u mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”