Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników Kia Stinger
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

lukasmasdes pisze:Ja również nie zaobserwowałem u siebie objawu drżenia. Jedyne co mogę potwierdzić to szarpanie skrzyni przy redukcji, ale nie jest to mocne i występuje losowo, dlatego nie odczuwam z tego powodu jakiegoś większego dyskomfortu. Większość automatów lub skrzyń zautomatyzowanych (DSG) tak ma i trzeba się z tym pogodzić.
Szarpanie przy nagłym przyśpieszeniu lub odpuszczeniu gazu to normalne i o tym tutaj nie piszę. Żeby to, o czym pisze wywołać wrzuć 5 bieg, jedź chwilę ok 55-60 km/h i zacznik przyspieszać. Pedał w podłogę na 3/4. Auto przyspiesza ale tak jakby się dławi/ drży/delikatnie szarpie. Objawy ustają dopiero ok 100-110 km/h. Nie jest to normalne.
KIA Stinger 2.0 255HP
marillion
Posty: 11
Rejestracja: 04 wrz 2018, 23:25
model samochodu: stinger

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: marillion »

Witaj,
Objawy które opisujesz przy delikatnym (umiarkowanym) przyspieszaniu mam identyczne!
Pozdrawiam
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

marillion pisze:Witaj,
Objawy które opisujesz przy delikatnym (umiarkowanym) przyspieszaniu mam identyczne!
Pozdrawiam
W piątek oddaje auto do serwisu i mają testować. Jakieś monitorowanie, wykresy i inne pierdoły. Dam znać co z tego wyjdzie.
KIA Stinger 2.0 255HP
marillion
Posty: 11
Rejestracja: 04 wrz 2018, 23:25
model samochodu: stinger

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: marillion »

Witaj,
czy masz zdiagnozowany problem? Miałem ostatnio przelot autostradowy ~1100km i problem drżenia/lekkiego szarpania przy lekkim przyspieszaniu występuje cały czas. Przypomina to jazdę starym autem z problemami z układem paliwowym. Bardzo irytujące.
Pozdrawiam
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

Jeszcze nie. Dziś znowu auto pojechało do serwisu bo ostatnim razem Panz centrali siedział sobie obok na fotelu a Pan z serwisu który prowadził jechał w trybie ECO... A na tym trybie ciężko to wywołać a jeśli juz to objawy są delikatne, na miejscu pasażera niemal nie wyczuwalne. Kazałem więc aby auto prowadził technik z KIA. zaobaczymy co teraz powie.
KIA Stinger 2.0 255HP
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: lukasmasdes »

Sprawdzałem zgodnie z zaleceniem i u mnie żadne drgania się nie pojawiały. Sprawdzałem w trybie Eco, Comfort, Sport.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Zaznaczam od razu, że to może nie być dobry trop, a jedynie mój przypadek.

Miałem objawy trochę pasujące do powyższych przy fabrycznych oponach, które jak się okazało nie do końca były okrągłe (na maszynie z testem drogowym to wyszło - zwłaszcza oś tylna, poszły do reklamacji) i przy delikatnym przyspieszaniu cała buda "chodziła". Pierwsze co pomyślałem, to problemy z wałem napędowym lub układem paliwowym. Dziś sprawdzałem tak jak opisujecie (opony nowe cały komplet) w powyższy sposób i takich wibracji nie ma. Test na biegach 4,5,6 od 45km/h 60-80% gazu, tryby eco i comfort.

Podobno w naszych 2.0 zwłaszcza z początku produkcji trafiały się niedomagające pompy paliwowe. Ale to raczej dawało problem braku mocy przy większym zapotrzebowaniu na paliwo...
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

michal84 pisze:Zaznaczam od razu, że to może nie być dobry trop, a jedynie mój przypadek.

Miałem objawy trochę pasujące do powyższych przy fabrycznych oponach, które jak się okazało nie do końca były okrągłe (na maszynie z testem drogowym to wyszło - zwłaszcza oś tylna, poszły do reklamacji) i przy delikatnym przyspieszaniu cała buda "chodziła". Pierwsze co pomyślałem, to problemy z wałem napędowym lub układem paliwowym. Dziś sprawdzałem tak jak opisujecie (opony nowe cały komplet) w powyższy sposób i takich wibracji nie ma. Test na biegach 4,5,6 od 45km/h 60-80% gazu, tryby eco i comfort.

Podobno w naszych 2.0 zwłaszcza z początku produkcji trafiały się niedomagające pompy paliwowe. Ale to raczej dawało problem braku mocy przy większym zapotrzebowaniu na paliwo...
Nie ma szans żeby to były opony. U mnie byli jacyś jajogłowi z centrali KIA. Siedziało 3 ludzi, każdy z lapkiem i monitorowali parametry. Mają się odezwać.
KIA Stinger 2.0 255HP
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Jestem tu nowy ale zapytam od innej strony, czy osoby które mają problem z drganiami wcześniej nie robiły startów z piskiem opon? Chodzi o ostre gazowanie ze swiateł itp tak aż do zerwania przyczepności?
Zmierzam do tego że może przyczyną tych drgań są poduchy pod skrzynią? Objawy pasują do usterki moim zdaniem.
To jest tylko przypuszczenie. Jeśli ktoś to wam sprawdzi i powie że jest ok to dajcie znać - będziemy wiedzieć że to zły trop.
soon Kia XXX :D :mrgreen:
żyrafa
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2018, 18:09
model samochodu: KIA Stinger 2.0 GTline

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: żyrafa »

Mam przejechane Stingerem 2.0 już 37.000 km i od początku mam dokładnie takie same objawy. Ja nazwałem tto sobie "galopowanie". Zgłaszałem to w serwisie, ale rozkładali tylko ręce.
Stinger 2.0 GT_Line 255 HP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”