KIA Stinger Cena

forum użytkowników Kia Stinger
gblogic
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2018, 11:45

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: gblogic »

Cześć,
Ja mam pytanie o rabaty jakie wynegocjowaliście kupując stingera bez leasingu u dealera. Bo to są dwie rożne kwestie.

Przykład mojego kolegi, który jeszcze czeka na Optime, którą kupił w leasingu. - dostał rabat w salonie z którego był szczęśliwy, jako że przymierzam się do zakupu stingera zbadałem temat.
Rabat był i owszem ale na leasingu go pojechali bez mydła, dostał leasing 109.5% na 5 lat. Wszedłem na stronę tego salonu i już na 1 stronie była reklama promocji leasingów na optime 2% - 3 lata.

Dla porównania w jednym z banków na stringera przysłali mi taką wycenę leasingów 45% wpłata początkowa:
24mc: salon KIA 105,22% propozycja banku: 103,53%
5 lat: salon KIA 108,29% propozycja banku: 106,77%
do tego salon KIA zaproponował na starcie 3% rabatu, a wy piszcie o 7.5%?

Prośba o info jak podajecie rabaty dla jakiej wersji i czy z leasingiem w salonie KIA i na jakich warunkach.
Pozdrawiam
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: michal84 »

Nie porównywałbym rabatów optimy i stingera.
Stinger mocno chwycił jest mniej dostępny i salony mają kaganiec na duże rabaty na niego.

Za rok - dwa jak "spowszechnieje" może to wyglądać inaczej ale póki co ....

Co do finansowania warto sprawdzić poza salonowymi bankami.
Ja np. dostałem dobre warunki od masterlease, ale sprawdziłem banki "z ulicy" - też dawały lepszy leasing niż to co w salonie BGŻ (w moim salonie taki bank był akurat dostępny)
cajar
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2018, 11:59

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: cajar »

Warto zapoznać się też z ofertą auto brokerów. Są w stanie kupić auto z rabatem rzędu 6-7%, i do tego znaleźć najtańszy leasing. Nie podaję żadnych konkretnych firm, bo nie chcę robić reklamy :)
gblogic
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2018, 11:45

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: gblogic »

michal84 pisze:Nie porównywałbym rabatów optimy i stingera.
Stinger mocno chwycił jest mniej dostępny i salony mają kaganiec na duże rabaty na niego.

Za rok - dwa jak "spowszechnieje" może to wyglądać inaczej ale póki co ....

Co do finansowania warto sprawdzić poza salonowymi bankami.
Ja np. dostałem dobre warunki od masterlease, ale sprawdziłem banki "z ulicy" - też dawały lepszy leasing niż to co w salonie BGŻ (w moim salonie taki bank był akurat dostępny)
No dlatego nie porównuje, jedynie zaznaczam że inny rabat dostaniemy gdy równocześnie bierzmy leasing przez salon a inny jak bierzmy leasing w firmie zewnętrznej, dlatego przy podawaniu rabatu warto dopisać czy z leasingiem i czy w kia czy w firmie zew.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: michal84 »

To ja dostałem 6% przez zewnętrznego leasingodawcę
(leasing operacyjny, jednoosobowa DG bez żadnej floty)
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: leszek.stinger »

Nie umiecie się targować. Mi dealer za 230 tyś proponował wersję 3.3 GT ( nominalnie 237 tyś ). W tej cenie byli skłonni dorzucić aktywny wydech, położyć ceramikę na auto oraz przyciemnić szyby. Dla jasności dodam że na nowe auto ze stocku.
KIA Stinger 2.0 255HP
cajar
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2018, 11:59

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: cajar »

Jaki aktywny wydech? KIA ma coś takiego w ogóle w ofercie dla Stingera?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: michal84 »

leszek.stinger pisze:Nie umiecie się targować. Mi dealer za 230 tyś proponował wersję 3.3 GT ( nominalnie 237 tyś ). W tej cenie byli skłonni dorzucić aktywny wydech, położyć ceramikę na auto oraz przyciemnić szyby. Dla jasności dodam że na nowe auto ze stocku.
Wydech kilka tys (przyjmijmy 5), przyciemnienie szyb 500zł, Ceramika (zależy jeszcze jaka - przyjmijmy 2 tys) + 7 tys. upustu na aucie = ok 15 tys upustu całkowitego.
Czyli dostałeś upust na poziomie 6% jak inni ;)
Ulthar
Posty: 12
Rejestracja: 09 cze 2018, 19:24

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: Ulthar »

Wydech z aktywnymi klapami z https://www.facebook.com/sporttig
To około 12k brutto.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: michal84 »

Raczej aso kupiło coś max tego pokroju:
http://wydechowe.pl/index.php?route=pro ... ct_id=1282
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”