Niedomagania/ problemy ze Stingerem

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Gifter »

Na cienką warstwę lakieru w dzisiejszych czasach najlepszą opcją jest oklejenie auta folią, przy okazji można zmienić kolorek :)
Natomiast co do tych uszczelek to faktycznie niezły babol.
Jeśli chodzi o spalanie silnika 2.0T to pali on tyle ile pali bo pamiętajmy że Stinger nie jest leciutki... to jest przecież 2185 kg a dla wersji 3.3 waga jest 2325 kg :)
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Johnmarcs
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2018, 20:01
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Johnmarcs »

Gifter pisze:Na cienką warstwę lakieru w dzisiejszych czasach najlepszą opcją jest oklejenie auta folią, przy okazji można zmienić kolorek :)
Natomiast co do tych uszczelek to faktycznie niezły babol.
Jeśli chodzi o spalanie silnika 2.0T to pali on tyle ile pali bo pamiętajmy że Stinger nie jest leciutki... to jest przecież 2185 kg a dla wersji 3.3 waga jest 2325 kg :)
Kolego z tą wagą chyba się trochę pomyliłeś. Wartości, które podajesz to max samo auto wazy ok. 1650 i 1850kg.w zalezności od wyposażenia.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Gifter »

Racja pomyliłem wartości sorry ☺
1655 i 1858 ☺
soon Kia XXX :D :mrgreen:
żyrafa
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2018, 18:09
model samochodu: KIA Stinger 2.0 GTline

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: żyrafa »

Krótko acz treściwie:
Stinger 2.0 GTline w full opcji, przebieg 37.000 km od marca 2018:
1. Trzeszczące uszczelki - smaruję preparatem Sonax - wystarcza to na 3-4 tygodnie.
2. Skrzypiąca tylna klapa - serwis reguluje/naprawia - wystarcza to na 3-4 tygodnie.
3. Galopowanie/drżenie przy delikatnym przyspieszaniu - brak rozwiązania problemu.
4. Wycieraczka kierowcy pozostawia "odpryski" wody - nie spotkałem się z tym w innych autach.
5. Generalnie auto kiepsko zachowuje się na drodze z nierównościami/koleinami.
Stinger 2.0 GT_Line 255 HP
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Gifter »

Tylna klapa proponuje mocno przesmarowac zamek gestym smarem, mialem tak w peugeot,citroen i zawsze pomagało. Możliwe że i tu producent oszczędzał na smarze.
soon Kia XXX :D :mrgreen:
CMQ
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2018, 14:00
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: CMQ »

Jako detailer i ex pracownik ASO chciałbym się odnieść do uwag niektórych z Was co do lakieru. To nie jest żaden problem Stingera, to jest generalny trend w każdym nowym pojeździe. Dzisiejsze dyrektywy narzucają na producentów eko normy lakierowania. Dzisiejsze lakiery są wodorozcieńczalne i bardzo miękkie. Trzeba umieć je myć i o nie dbać. Jeżeli naciskacie na mikrofibrę (a na pewno to robicie) lub jest ona kiepskiej jakości lub brudna, to nie ma się co dziwić, że lakier ma zarysowania. Dajcie mi fibrę i dowolne auto a na życzenie je zarysuję wcale się nie starając. Remedium na to, o czym mowa jest delikatna pielęgnacja bieżąca auta oraz zabezpieczanie nowych pojazdów powłokami ceramicznymi, które są twardsze od lakierów i mocno ograniczają ich degradację przy odpowiednim dbaniu. A wiecie ile mikronów mają np nowe VW? 60.

A tak w ogóle to użytkuję króciutko Stingera 2.0 i sam jestem ciekaw czy coś tutaj dorzucę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Gifter »

Dlatego stawiam na folię na całe auto. Oklejasz auto i nie boisz się o zarysowania.
soon Kia XXX :D :mrgreen:
CMQ
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2018, 14:00
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: CMQ »

Jak masz na to pieniądze to jak najbardziej. Tyle że folia folii nierówna, a te lepsze to jest koszt spokojnie z dychę na cały pojazd.
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: rtomas999 »

Ja oklejałem swojego Stingera: zderzak przód, maska,lampy, wnęki klamek i tylny próg załadunkowy (folia bezbarwna regenerująca się). Dodatkowo ceramika na całe auto. Polecam każdemu.
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
CMQ
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2018, 14:00
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: CMQ »

Robiłem już trzy Stingery, w tym swojego, powłoka dużo zmienia, także w kwestii wizualnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”