Bagażnik dachowy

forum użytkowników Kia Stinger
Robi7922
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2018, 15:25
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Robi7922 »

Kupiem u holenderskiego dealera - 4 dni czekałem aż ściągnie z magazynu. Za kilka dni mam mieć u siebie w Lublinie. Dam znać jak już zamontuję. UWAGA: jak ktoś chce kupić w Holandii czy Belgii to niech pamięta o NIP UE u dealera to o VAT cenę Wam obniżą (60 euro piechotą nie chodzi). Mi nie obniżyli bo takowego VAT UE nie mieli :(
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: lukasmasdes »

Wracając do tematu bagażnika dachowego znalazłem coś takiego od Thule:

https://www.interpack.eu/product-pol-76 ... -2017.html
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: ACextreme »

Czy może ktoś ma jakieś nowe info w temacie?
W sieci pojawiają się belki do Stingera dwóch firm, lecz na żadnym ze zdjęć nie widać montażu na tym samochodzie.
Próbowałem ogarnąć jak to ma być zamontowane i doszedłem do wniosku, że jeśli miałoby to pasować, to tylko bez szkła na dachu, gdyż wtedy z przodu nie ma rantu do zahaczenia belek = przeszkadza plastikowa listwa obok okna. Mylę się?
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: FragStinger »

Bylo w innym temacie, od 2-3 miesiecy Thule ma belki dachowe (3 modele) i bagazniki dedykowane specjalnie do stingera. Wiec nie ma zadnego problemu z zakupem, dostepne w Polsce od reki.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: ACextreme »

OK - gdyby ktoś dalej miał wątpliwości to dział techniczny Thule potwierdził mi że belki (pytałem o Evo Wingbar) pasują do Stingera ze szkłem na dachu - cacy!
bombonus
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2018, 10:51
model samochodu: Pro Ceed 1.6 130hp 2014r;
Stinger GT 390hp 2017r
Lokalizacja: Amsterdam / Opole

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: bombonus »

Belki dachowe wczoraj zakupiłem z Thule za 1000 zł po rabacie, także sprawdzone, że się da. Nie trzeba sciągać już z zagranicy :D Jeśli chodzi o sam bagażnik dachowy to obawiałem się czy długie modele nie będą za długie i w związku z tym utrudniały otwieranie bagażnika, ale po przymierzeniu najdłuższego możliwego boxu okazało się, że bez problemu pasuje ;)
Kia Pro Ceed 1.6crdi 130hp 2014r
Kia Stinger GT 3.3 T-GDi 390hp 2018r
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: ACextreme »

Masz szkło na dachu?
Jak montaż? Jakieś naklejki dawałeś, aby lakieru nie załatwić?
tasman120
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2019, 12:50

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: tasman120 »

Witam Was!
A ja dziś od dealera Wrobud we Wrocławiu otrzymałem informację:

Szanowny Panie,

Obecnie w modelach Stinger 2019 nie są już stosowane belki dachowe, gdyż homologacja nie dopuszcza ich stosowania w tych samochodach. Jedynym miejscem gdzie można montować rowery to bagażnik na hak po uprzednim zamontowaniu haka holowniczego.

Ktoś potrafi to zweryfikować?
Jestem mocno skołowany bo musze mieć auto w razie czego z możliwością boxu na dachu lub bagażnika rowerowego.

Będę wdzięczny za info!
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: lukasmasdes »

To jest jednak duża słabość Stingera. Gdybym przed zakupem miał pewność, że nie będzie do niego belek pewnie mocniej bym się zastanowił. Sprzedawca zapewniał mnie, że przed końcem 2018 r. będą mieć w sprzedaży dedykowane belki. Nie miałem powodu żeby mu nie wierzyć, bo kto by mógł przypuszczać, że w dzisiejszych czasach ktoś zaprojektuje auto bez takiej opcji. Jest to szczególnie dziwne, bo Kia reklamowała Stingera jako auto dla aktywnych.

Nie wiem dlaczego Kia nie pomyślała o tym przy projektowaniu auta. W Europie to jest standard i nawet do Ferrari czy Porsche można zamontować belki dachowe. Być może w pierwotnym założeni auto nie było przeznaczone na rynek europejski, a w USA i Azji bagażniki dachowe może nie są takie popularne. Tylko to mogłoby ich w jakiś sposób tłumaczyć tłumaczyć. Myślę, że wiele osób nie kupi Stingera z tego powodu.

Wiem, że są belki od Thule, ale do mnie nie mówi, gdy mam coś mierzyć i samodzielnie zaznaczać punkty do ich montażu. W szczególności, że ten pomiar może być średnio dokładny. Poza tym, jeśli dealer ma rację (co też należy dokładnie zweryfikować), to brak homologacji do stosowania belek może skończyć się, w najlepszym wypadku uszkodzeniem dachu, a w najgorszym czyjąś krzywdą.

Ja sobie daruję. Pozostanę przy opcji zapasowej (montażu belek dedykowanych na aucie żony :))
korbusiatko
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2019, 11:23
model samochodu: Stinger 2.0 GTLine 2019

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: korbusiatko »

A możecie rozwinąć „ trzeba mierzyć” przy montażu belek Thule?
Dzisiaj potwierdziłem zamówienie na samochód i nie chcę go odwoływać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”