Zmiany w Kia Stinger MY2019

forum użytkowników Kia Stinger
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Haggard »

Dla mnie to kolejny dylemat poza kwestią koloru. Z zasady bardzo mi się podobają auta z szyberdachem, zwłaszcza Optima i właśnie takie dachy o dużej przestrzeni, a w Stingerze faktycznie jest taki dość krótki.

Argument o mniejszej ilości miejsca nad głową mnie akurat nie dotyczy, bo nie jestem specjalnie wysoki), za to ma dla mnie znaczenie inny argument - wyciszenie. Ogólny konsensus jest chyba taki, że z szyberdachem zawsze głośniej.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Marcin »

Panoramiczny dach lubi sie takze odezwac w trakcie mroznej zimy – bywa, ze wydaje z siebie malo przyjemne skrzypiace dzwieki. Bylo to chyba poruszane na forum.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
boniek
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2018, 02:55

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: boniek »

lukasmasdes pisze:Ja zrezygnowałem z dwóch powodów ze szklanego dachu. Po pierwsze w autku i tak jest niewiele miejsca nad głową, a ze szklanym dachem to już w ogóle może być go mało. Po drugie ze szklanym dachem jest głośniej w środku.

Nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na sztywność nadwozia. Patrząc na wymiary tafli szkła to mogłoby się wydawać że ma. Jeśli tak to jest to kolejny argument przeciw.

Na plus na pewno wygląd - Stinger ze szklanym dachem z zewnątrz prezentuje się lepiej niż bez.
Wystarczy dach pokryc czarna folia i wyglada lepiej niz z dachem (bo obejmuje caly dach a nie tylko czesc).
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Zmiany w Kia Stinger MY2019

Post autor: Haggard »

Gdyby ktoś był ciekawy, jak delikatnie obniżona moc w modelu rocznikowym z GPFem przekłada się na przyspieszenie w przypadku wersji GT (Kia podaje 5,5 s do 100 zamiast poprzednich 4,9 s):

https://youtu.be/vdU1k2sCJ0Q?t=282

Nie wiem, na ile to wiarygodne, ale wygląda na to, że jest ok.
Kapitan
Posty: 203
Rejestracja: 21 lip 2019, 12:49
model samochodu: Stinger Gtline

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Kapitan »

lukasmasdes pisze: 25 lip 2018, 12:29 Ja zrezygnowałem z dwóch powodów ze szklanego dachu. Po pierwsze w autku i tak jest niewiele miejsca nad głową, a ze szklanym dachem to już w ogóle może być go mało. Po drugie ze szklanym dachem jest głośniej w środku.

Nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na sztywność nadwozia. Patrząc na wymiary tafli szkła to mogłoby się wydawać że ma. Jeśli tak to jest to kolejny argument przeciw.

Na plus na pewno wygląd - Stinger ze szklanym dachem z zewnątrz prezentuje się lepiej niż bez.
Dach jest ok...1. Masz namiastke cabrio 2. Dzieki przeslonie po glowie nie wieje 3. Mam 189cm i sie mieszcze 4. Glosniej raczej nie jest bo mozesz zaslonic gruba podsufitka.
Jest drobna wada, jak uchylisz/otworzysz szyber to nie mozesz go czesciowo zaslonic podsufitka
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Zmiany w Kia Stinger MY2019

Post autor: GeRRaD »

Stinger ze szklanym dachem skrzypi i łomoce na nierównościach z podsufitki - ODRADZAM - problem znany nawet na zagranicznych forach i chyba nierozwiązywalny bez wymiany całego elementu i prucia połowy auta - dach jeśli nie hałasuje to po jeździe na polskich wybojach niestety zacznie -ODRADZAM - teraz wybrałbym, wersję bez szyberdachu :(
Kapitan
Posty: 203
Rejestracja: 21 lip 2019, 12:49
model samochodu: Stinger Gtline

Re: Zmiany w Kia Stinger MY2019

Post autor: Kapitan »

GeRRaD pisze: 21 lip 2019, 19:52 Stinger ze szklanym dachem skrzypi i łomoce na nierównościach z podsufitki - ODRADZAM - problem znany nawet na zagranicznych forach i chyba nierozwiązywalny bez wymiany całego elementu i prucia połowy auta - dach jeśli nie hałasuje to po jeździe na polskich wybojach niestety zacznie -ODRADZAM - teraz wybrałbym, wersję bez szyberdachu :(
Jezdze z szyberdachem w GTline i nic zlego sie nie dzieje...moze to kwestia egzemplarza...a frajda duza...
gba
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2019, 12:29
model samochodu: Kia Stringer 2.0

Re: Zmiany w Kia Stinger MY2019

Post autor: gba »

Ja własnie mam problem ze skrzypieniem i stukami z szyber dachu, za 3 tygodnie jak wrócę z wakacji jadę na przegląd 10tys to zobaczymy czy uda się im naprawić, jak dalej będzie skrzypieć będę się domagał zwrotu kosztów za szyber dach. W samochodzie za taką kasę nie może nic skrzypieć :)
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Zmiany w Kia Stinger MY2019

Post autor: GeRRaD »

Hej;
Daj znać co proponują i czy się udało - u mnie smarowali uszczelki, ale bez rezultatu - KIA zna ten problem - tylko naprawa wymaga chyba wymiany całego dachu więc zlewają klientów :twisted: . A z drugiej strony dasz wymienić dach ASO ? - efekt może być gorszy niż teraz jak coś spaprzą - stąd moje stanowisko, że szyberdach w KIA to porażka .
WERWOLF1
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2019, 12:21
model samochodu: KIA STINGER

Re: Zmiany w Kia Stinger MY2019

Post autor: WERWOLF1 »

w moim stingerze z lutego 19 występuje również skrzypienie, szczególnie przy nierównościach poprzecznych na drodze, ciekawe czy w ASO w Gdyni będą mieli patent na naprawienie tej usterki?:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”