Zmiany w MY2019

forum użytkowników Kia Stinger

Re: Zmiany w MY2019

Postautor: Haggard » 25 lip 2018, 23:21

Dla mnie to kolejny dylemat poza kwestią koloru. Z zasady bardzo mi się podobają auta z szyberdachem, zwłaszcza Optima i właśnie takie dachy o dużej przestrzeni, a w Stingerze faktycznie jest taki dość krótki.

Argument o mniejszej ilości miejsca nad głową mnie akurat nie dotyczy, bo nie jestem specjalnie wysoki), za to ma dla mnie znaczenie inny argument - wyciszenie. Ogólny konsensus jest chyba taki, że z szyberdachem zawsze głośniej.
Haggard

Postautor: Marcin » 26 lip 2018, 06:48

Panoramiczny dach lubi sie takze odezwac w trakcie mroznej zimy – bywa, ze wydaje z siebie malo przyjemne skrzypiace dzwieki. Bylo to chyba poruszane na forum.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin

Postautor: boniek » 20 sie 2018, 02:10

lukasmasdes pisze:Ja zrezygnowałem z dwóch powodów ze szklanego dachu. Po pierwsze w autku i tak jest niewiele miejsca nad głową, a ze szklanym dachem to już w ogóle może być go mało. Po drugie ze szklanym dachem jest głośniej w środku.

Nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na sztywność nadwozia. Patrząc na wymiary tafli szkła to mogłoby się wydawać że ma. Jeśli tak to jest to kolejny argument przeciw.

Na plus na pewno wygląd - Stinger ze szklanym dachem z zewnątrz prezentuje się lepiej niż bez.

Wystarczy dach pokryc czarna folia i wyglada lepiej niz z dachem (bo obejmuje caly dach a nie tylko czesc).
boniek

Poprzednia

Wróć do Kia Stinger