Zmiany w Kia Stinger MY2019

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: bidżej »

inna norma pomiaru?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: michal84 »

Doszedł tryb żeglowania, może ma wpływ.
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Haggard »

W kontekście wersji 2.0T i jej przyspieszenia - oglądałem właśnie reckę Puga 508 na Autogefuhl i wspominali tam o tych 8 s w przypadku najbardziej wypasionej wersji i dotarło do mnie, że przecież wszyscy testujący 2.0T mieli pewnie GT Line, a więc i szperę i wentylowane fotele itd., a więc większa masa. W tym kontekście te 6.3 s dla najniższej wersji wyposażenia jest pewnie realne, a przy GT Line to już te 6.8 s.

Niby oczywista oczywistość, ale czasem umyka człowiekowi, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach chyba więcej bajerów ma charakter elektroniczny niż mechaniczny, a więc nie pociąga za sobą zbyt wielkiej różnicy w masie (uśmiech na mojej twarzy po dziś dzień budzi opcja do Mazdy 3 sprzed kilku lat - moduł automatycznego składania lusterek po wyłączeniu auta, w autach, które i tak miały składane lusterka - nie pamiętam, ile za to chcieli, ale było to gdzieś 400-800 zł). W sumie Honda jest chyba jedynym znanym mi producentem, który w cenniku rozróżnia osiągi dla poszczególnych wersji wyposażenia.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: michal84 »

Dodam, że dużo testów jest w maksymalnej wersji wyposażenia, poza szerszymi laczkami jeszcze dochodzi bardzo ciężki otwierany dach.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: lukasmasdes »

To dobrze że wziąłem bez szklanego dachu, może mój będzie bliżej danych katalogowych :D
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: bidżej »

W ogole szklany dach to fajna sprawa np. do Optimy SW, gdzie powierzchnia przeszklona jest duza i wyglada to fajnie, a do tego sama Optima to nie jest ani gran turismo, ani wyscigowka, wiec pare kg na dachu i pare dziesiatych sekundy dluzej do setki to w sumie wszystko jedno.
W czasie przejazdzki Stingerem stwierdzilem razem z zona, ze w jego przypadku panorama w ogole nie ma sensu, nawet pod wzgledem czysto estetycznym. Dach jest wyraznie krotszy i chyba sporo wezszy, szkoda pieniedzy i czasu przyspieszenia. Wiec 100% popieram taki wybor.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: michal84 »

bidżej pisze:W ogole szklany dach to fajna sprawa np. do Optimy SW, gdzie powierzchnia przeszklona jest duza i wyglada to fajnie, a do tego sama Optima to nie jest ani gran turismo, ani wyscigowka, wiec pare kg na dachu i pare dziesiatych sekundy dluzej do setki to w sumie wszystko jedno.
W czasie przejazdzki Stingerem stwierdzilem razem z zona, ze w jego przypadku panorama w ogole nie ma sensu, nawet pod wzgledem czysto estetycznym. Dach jest wyraznie krotszy i chyba sporo wezszy, szkoda pieniedzy i czasu przyspieszenia. Wiec 100% popieram taki wybor.
Mam podobne odczucia i też wziąłem bez otwieranego dachu.
Odbieram dzisiaj po południu.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: lukasmasdes »

Ja zrezygnowałem z dwóch powodów ze szklanego dachu. Po pierwsze w autku i tak jest niewiele miejsca nad głową, a ze szklanym dachem to już w ogóle może być go mało. Po drugie ze szklanym dachem jest głośniej w środku.

Nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na sztywność nadwozia. Patrząc na wymiary tafli szkła to mogłoby się wydawać że ma. Jeśli tak to jest to kolejny argument przeciw.

Na plus na pewno wygląd - Stinger ze szklanym dachem z zewnątrz prezentuje się lepiej niż bez.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: bidżej »

lukasmasdes pisze:Nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na sztywność nadwozia. Patrząc na wymiary tafli szkła to mogłoby się wydawać że ma. Jeśli tak to jest to kolejny argument przeciw.
chcialem tylko powiedziec, ze szklany dach zwieksza sztywnosc nadwozia 8-)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: lukasmasdes »

Co do kwestii sztywności to zdania są podzielone, więc sam nie wiem. Na pewno jest różnica w wadze, i to ponoć ponad 50 kg.

Moja żona ma w swojej 208 szklany dach, tylko że w jej przypadku nie jest otwierany, jednak robi bardzo fajne wrażenie, gdyż po odsłonięciu sztywnej rolety prawie cały dach jest ze szkła. Wygląda mega. Po dwóch latach użytkowania auta nie sprawia żadnych problemów poza tym, że w gorące dni, jeśli zapomni się zasłonić rolety, auto może robić za szklarnię :)

W Stingerze mamy tylko taki klasyczny szyberdach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”