Zmiany w Kia Stinger MY2019

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: lukasmasdes »

Tylko, że w katalogu na str. 17 jest jedynie mowa o systemie wspomagania parkowania tyłem i przodem. Nie ma natomiast mowy o systemie automatycznego parkowania, który mają: optima, ceed, sportige.
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Haggard »

Faktycznie. Nazwali czujniki plus kamerę asystentem. Lekkie nadużycie semantyczne IMO.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: lukasmasdes »

W zestawieniu sytemów Drive Wise, w które stinger jest ponoć wyposażony, jest system automatycznego parkowania.

Myślę jednak, że więcej mogliby powiedzieć posiadacze stingerów.
Przecin
Posty: 10
Rejestracja: 24 cze 2018, 21:27
model samochodu: Stinger

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Przecin »

Cześć
Jeśli chodzi Wam o guziczek, po naciśnięciu którego Stinger samodzielnie wykona zatoczkę lub zaparkuje tyłem to niestety.
Kamery i czujniki parkowania to maks co można mieć. Nie wiem czemu taki system nie jest dostępny skoro np Optima to ma, ale tak to managerowie Kia wymyślili.

A propos, w czasie deszczu woda ma tendencję do ściekania po tylnej klapie akurat w miejscu gdzie jest kamera cofania :)
W efekcie zdarza się że niewiele widać.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: lukasmasdes »

To rzeczywiście trochę dziwne, że tańsze modele mają ten system, a w stingerze go zabrakło.

Nie przeszkadza mi to jakoś zbytnio. W samochodzie mojej żony jest takie "cudo" i ani Ona, ani ja nigdy tego nawet nie włączyliśmy, a auto ma już prawie dwa lata :)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Piotrek »

W optimie nie ma automatycznego parkowania. Jedynie system kamer 360° plus czujniki parkowania.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Marcin »

Jest jest, sam uzywalem z ciekawosci w Optima GT Line, ktora mialem na demo weekend.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: Piotrek »

Ooo. To cos nowego 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: bidżej »

W Optimie jest parkowanie (prostopadłe po prawej, równoległe na lewo i na prawo) i wyparkowanie (równolegle z lewej i z prawej), działa fajnie.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Zmiany w MY2019

Post autor: devil1234 »

bidżej pisze:W Optimie jest parkowanie (prostopadłe po prawej, równoległe na lewo i na prawo) i wyparkowanie (równolegle z lewej i z prawej), działa fajnie.
Jak zamawiałem Optimę to żona się pytała czy nasze auto będzie miało takie cudo jak automatyczne parkowanie. Gdy potwierdziłem bardzo się ucieszyła. W praktyce mi nigdy nie udało mi się zaparkować prostopadle na raz (zawsze parkował na trzy). Żona też przestała tego używać. Nawet przy zakupie sprzedający mi powiedział, że automatyczne parkowanie ładnie wygląda tylko na reklamie. Co więcej, gdy testowałem auto to wyklikałem parkowanie równoległe, a tu zonk. Samochód odmawia parkowania twierdząc, że za mało miejsca. Ponawiam próbę - to samo. Parkuje manualnie (chociaż jest ciasno). Wniosek - asystent parkowania potrzebuje więcej miejsca. Nie wiem jakie algorytmy tam stosują, ale zdecydowanie mogliby to poprawić.

Kiedyś w tygodniku "Motor" był nawet test tych systemów w różnych autach. Ztcp potwierdzili, że samochód potrzebuje około 0,5m więcej niż człowiek aby zaparkować samochód.

Ostatni raz używałem tej funkcji jakiś tydzień po odbiorze i szczerze mówiąc nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze jej użyję (ewentualnie poszpanuję przy teściach 8-) )
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”