Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
jary21
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2018, 12:15

Kia Stinger opinie

Post autor: jary21 »

Ma ktoś z was już Kia Stinger? jak opinie? wrażenia? spalanie itd ? :)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: bidżej »

nie mam, ale jeździłem. Wersja GT prowadzi się świetnie, fajnie daje się kontrolować gazem. Jedyny zarzut to taki, że z tyłu ma stosunkowo mało miejsca na nogi i głowę - ale to w końcu Gran Turismo. Spalanie kia stinger w przypadku 370-konnego V6 na dwóch turbinach to jest kwestia drugorzędna.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
jary21
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2018, 12:15

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: jary21 »

ciekawe jak teraz u nich z gwarancja
mam pytanka
nic nie skrzypi w srodku jak jechales? plastiki ani nic? bo slyszalem ze uszczelki twardnieja i skrzypia
jak czytalem to jak mu sie depnie to spalanie ok 20, ale jak sie jedzie ok 120 to ok 8
i ciekawe jak z dostepnoscia czesci... i jak beda drogie
silnik i skrzynia jakich sa firm ?
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: bidżej »

Gwarancja jak u Kii - 7 lat na układ napędowy, reszta odpowiednio mniej.
Środek bajka, zrobiony lepiej niż np BMW 3/4.
U mnie spalanie kia stinger po jeździe próbnej wyszło kolo 20, ale powiedzmy sobie szczerze - nie po to nim jeździłem, żeby się bawić w jazdę o kropelce.
Części - jak u Kii. Jest ok, taniej niż Niemcy.
Silnik Kia/Hyundai (w USA uznany za jeden z 10 najlepszych w 2017), skrzynia - nie wiem.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: MrAdamo »

W zeszły tygodniu miałem przyjemność jeździć Stingerem GT. Wrażenia baaardzo pozytywne.
W porównaniu do Optimy GT jakość materiałów, wykończenie wnętrza i wyciszenie na plus dla Stingera, dla mnie o klasę wyżej od Optimy.
Jeżeli chodzi o skrzypienie, to rzeczywiście cały czas hałasowało coś z tyłu. Odniosłem wrażenie, że to prawa część tylnego oparcia kanapy wpadała w wibracje i hałasowała.
O spalaniu to tak jak pisali poprzednicy w takim aucie z tak fantastycznym silnikiem nie powinno się pisać. Powiem tak - przy spokojnej jeździe do 100km/h spalił mi 8,8l/100 km ( wskazanie komputera ). Z takiego spalania gdy próbowałem przyspieszenie do setki spalanie wskoczyło do 12 l/100 km.
Wydaje mi się, że przy spokojnej jeździe ten silnik pali na poziomie Optimy GT, natomiast przy jeździe z odrobiną zabawy spali tyle ile wlejemy :) . Wg mnie i tak warto.
Jak synowie mi podrosną i nie będę potrzebował już kombi, to Stinger jest idealnym samochodem dla mnie. Silnik V6 w benzynie, napęd 4x4 oraz ciekawy wygląd to jest to czego potrzebuję, a oglądanie się przez ludzi i pokazywanie palcem na auto jest takim miłym dodatkiem. :twisted:
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: Roo »

Miałem przyjemność potestować dwa dni Stingera 2.0 T-GDI 255KM.
Bardzo fajne auto, a z sinikiem 3.3 zapewne rewelacyjne. Przyjemność z jazdy na autostradzie wielka, po dziurawej drodze chyba jednak wolałbym moją Optimę :D
Stinger jest super wykończony ma bardzo wygodny dostęp do bagażnika, świetnie się prowadzi, ma lepiej wyprofilowany fotel od tego z mojej Optimy, wyglądu chyba nie trzeba komentować – petarda. Co do wad to widoczność do tyłu jeszcze gorsza niż w Optimie, oczywiście wszystko ratują kamery. Jest też mniej miejsca na tylnej kanapie niż w Optimie. Jeśli kogoś stać to mimo wszystko sugerował bym dopłatę do tej mocniejszej benzynki. Czy jeździł już ktoś dieselem?
jary21
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2018, 12:15

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: jary21 »

ciekawe za ile by się ją kupiło (chodzi o wersje 3.3) teraz jakies promocje sa na nowy rok
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: Piotrek »

Kolosalnej obniżki ceny bym się nie spodziewał
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: Roo »

Jako nowość nigdy Kia nie daje zbyt dużych rabatów, a tym bardziej, że Stinger zaczyna zbierać bardzo dobre opinie. W gazecie Auto Świat nr 1/2018 Stinger stanął w porównaniu kontra Audi S5 oraz Jaguarem XE i wygrał... Warto również dodać, że Stinger w wersji 3.3 według testu Zachar na Youtube do 100km/h rozpędza się w 4.7sek, a nie jak podaje producent 4.9sek.
jary21
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2018, 12:15

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: jary21 »

ciekawe jak z czesciami bedzie, bo narazie nowosc, okaze sie po ok roku czasu czy jest dobra, bo jest bardzo ładna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”