Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: lukasmasdes »

Jakbym kupił Optimę albo Sorento to nie potrzebowałbym bagażnika dachowego :)

Poza tym przewiezienie od czasu do czasu rowerów lub nart nie wyklucza zabawy z jazdy
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Dzięki Leszku rozwiązałeś mój problem... Zastanów się pięć razy i powiedz to na głos do lustra zanim coś napiszesz...
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Dobra update 1: Hak zamontowany. Działa fajnie. Mogę go demontować kiedy chcę więc nic nie wystaje jak normalnie jeżdzę. Minus jest taki ze żeby go zamontować panowie musieli wyciać w plastiku prostokąt przez któy hak się zakłada. Jak samochód stoi na parkingu to nie jest widoczne ale podejrzewam ze pod kątem z innego auta już może być.

Do tego kupuję: https://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-narc ... sgodClAGnQ

Więc problem nart i rowerów będzie roziwązany.

Update 2: KIA wprowadziła możliwość zamontowania sportowego wydechu bez utraty gwartancji. Wiec zamontowałem. Dzwięk jest hmmm sportowy ale spodziewałem się czegoś fajniejszego. Jest pilot który umożliwia ściesznie dźwięku z tłumików wtedy słychać w samochodzie lekki pomruk. Jak jest na full wtedy naprawdę mocno działa w aucie w środku.

Kiedy tłumik jest ściszony przy małych prędkościach jest problematyczny jak jeżdzę z rodziną. Bo buczy dość mocno, natomiast przy prędkościach autostradowych mam wrażenie że jest cichszy niż poprzedni. Spalanie delikatnie wzrosło.

Reasumując. Jeśli jeździcie z dziećmi raz na jakiś czas to bym nie zmieniał. Jeśli natomiast głównie sami to napewno jest pazur. Ale cała przyjemność kosztuje około 10k więc to nie jest tania zabawa.
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: rtomas999 »

W Aso montują aktywny wydech, czyli głośniki w układ wydechowy. Nie masz wrażenia że brzmi to dość sztucznie? Dźwięk silnika z głośników i jeszcze dźwięk wydechu z głośników to już jest profanacja motoryzacji. :)
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Wiesz co to nie idzie z glosnikow. To idzie z wydechu na zewnatrz tak samo slychac. Plus nie tracisz gwarancji. No ale droga zabawa. Jednak jesli ktos by sie interesowal to ta Borla z youtuba brzmi duzo lepiej. Tym pilotem zmieniasz cos mechanicznie w samym tlumiku. Zalacze pdfa z broszurka jak wroce do domu.
ravJG
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: ravJG »

Co do wydechu akcesoryjnego a tak naprawdę tłumików również jestem bardzo nimi zainteresowany, w załączniku zamieściłem informację o tym wydechu. Największym plusem tego rozwiązania jest to iż Nie tracimy gwarancji Jeżeli kolega mówi że dźwięk jest o wiele przyjemniejszy niż oryginał raczej na pewno się zdecyduję na zakup tego wydechu.

https://drive.google.com/file/d/1D_TeLl ... p=drivesdk
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Zobacz tutaj jest broszura na temat tłumika. Nie ma tam mowy o żadnym głośniku a tylko o mechanicznej zmianie przepustnicy. Więc to raczej nie ten tłumik o którym mówisz. Nie tracisz gwarancji i wyje jak zły. Co więcej z jakiegoś powodu po montażu nie działa mi już aktywny dźwięk silnika z głośników więc już nie mam nic sztucznego jeśli chodzi o dźwięki. Poniżej broszura, obejrzyj i powiedz czy się mylę.

Jak będziecie chcieli to nagram dźwięk i wrzucę. Tylko muszę wyczaić jak bo tu są duże ograniczenia wielkości plików.
Załączniki
image3 (2).jpg
image3 (2).jpg (211.02 KiB) Przejrzano 4346 razy
image2 (2).jpg
image2 (2).jpg (149.93 KiB) Przejrzano 4346 razy
image1 (3).jpg
image1 (3).jpg (214.9 KiB) Przejrzano 4346 razy
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: rtomas999 »

Zwracam honor. Rzeczywiście montują inne rozwiązanie a nie tą badziewną puszkę z głośnikiem. Orientujesz się może czy do wersji 2.0 też taki mają dostępny ?
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
ravJG
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: ravJG »

Wydech dostępny jest tyko do wersji GT
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: rookie »

Ciągle zastanawiam się nad zakupem. Oglądam filmiki i recenzje i tylko w jednej było wspomniane o czymś, co zauważyła żona podczas krótkiej jazdy testowej. Chodzi o brak miejsca na stopy u pasażera (z przodu) i trudność z ich wygodnym ułożeniem, szczególnie dla pań w wysokim obuwiu. Czy komuś z was albo waszym pasażerkom/pasażerom istotnie to doskwiera?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”