Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

Przy takiej predkosci maska w kazdym samochodzie sie rusza i to dosc znacznie. Po prostu nie w kazdym ja widac.

A 16/100 przy mocy 370KM to nie jest wartosc przerazajaca... 8-)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: ACextreme »

To i ja dopowiem.
5000km zrobiłem w miesiąc wersją 2.0

Spalanie - tu można sporo regulować pedałem i stylem jazdy. Najmniej wyszło mi dotychczas 7.9l na trasie ok.200km jadąc 80-110km/h spokojnie, ale nie w trybie ECO. Dopiero niedawno odkryłem że ECO włącza tryb żeglowania z prawie zerowym spalaniem po odpuszczeniu gazu - na takiej trasie sądzę że to utnie jeszcze 0.5-1l bez problemu.
Przy jeździe standardowej w trasie po Polsce - większość autostradami 130-150, troszkę w mieście 30-60 i trochę między miastami 70-100 wychodzi mi bardzo stabilne 10l czasem ćwiartka mniej, czasem ćwiartka więcej. Tryb sport i zabawa w mieście i na obrzeżach = 13-15l. Słowem - uważam to za bardzo dobry wynik.

Komfort, wady/zastrzeżenia - brak. Na razie zupełnie brak. Co jest dla mnie dziwne i ważne - nie chce mi się w sumie tym autem szaleć. Największą przyjemność sprawia właśnie taka normalna jazda, dobra muza odpalona na kablu z tym świetnym audio i mogę jechać aż mi paliwa braknie. Ale gdy chcę w momencie wyprzedzę cokolwiek co mi będzie blokowało drogę. Super. Potwierdzam mega zainteresowanie ludzi tym samochodem. Widać że na Porshe, M'ki, Audi już ludzie nawet nie patrzą, chyba że jakiś sztos się pojawi, a tu jest bardzo często reakcja domyślna (po zachowaniu) w stylu: "Patrz jaka fura! Kia? Jak Kia? Niemożliwe!" :) I bardzo dużo jest pozytywnych reakcji - ludzie się cieszą jak go widzą.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

ACextreme pisze:... Potwierdzam mega zainteresowanie ludzi tym samochodem. Widać że na Porshe, M'ki, Audi już ludzie nawet nie patrzą, chyba że jakiś sztos się pojawi, a tu jest bardzo często reakcja domyślna (po zachowaniu) w stylu: "Patrz jaka fura! Kia? Jak Kia? Niemożliwe!" :) ...
Z tym Porsche to trochę się rozpędziłeś - jak 911 pojawi sie na ulicy to każdy świadomy pieszy sie obejrzy.
Nie zmienia to jednak faktu, że za stingerem też się głowy odwracają 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: ACextreme »

Właśnie nie - tak jak napisałem - chyba że pojawi się jakiś sztos :D
Nowe 911 jest sztosem! Mieszkam jednak w niewielkim mieście gdzie jeździ kilka Cayenów, ze trzy Panamery, Q7 czy A6/7 to standard i nikogo te auta już nie dziwią, a Stinger jakby tak.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: jurass »

A propos "muzy po kablu", czy muzę można też zapodać bez kabla, bezpośrednio z pendrive'a? Jeśli tak, to wiadomo jakie są akceptowalne formaty plików bezstratnych? Czy są jakieś ograniczenia co do ilości folderów czy plików na penie? Chodzi mi w szczególności o system Harman Kardon.
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

Ja korzystam z pendrive 128 GB, sformatowany w exfat. FLAC działają nawet te po 150MB 24 bity bez problemu.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: jurass »

michal84 pisze:FLAC działają nawet te po 150MB 24 bity bez problemu.
8-)

Jak wygląda dostęp do utworów? Czy można korzystać z playlist? System czyta pliki pls albo m3u? Czy można zorganizować zawartość pena w formie katalogów i wchodzić bezpośrednio w te katalogi i wybierać w nich utwory?
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

Playlisty nie wiem, nie korzystam, można zapętlić /odtwarzać losowo całość na penie lub katalog ( czyli np losowe odtwarzanie wszystkiego w konkretnym katalogu) Oczywiście co do playlist alternatywą jest Spotify przez Android auto. Ale dla mnie podłączony na stałe pen do którego dorzucam co jakiś czas nową muzykę jest wygodniejszy.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: jurass »

Pytanie o playlisty miało inny podtekst. W mojej poprzedniej Insignii (polifcie A) nie można było wchodzić bezpośrednio do katalogów i wybierać utworów stamtąd. Sposobem na to było stworzenie playlisty dla każdego katalogu i system te wszystkie playlisty już widział. Oczywiście operowanie playlistami ma dodatkowe zalety, bo można sobie tworzyć dowolne składanki. W aktualnej Insignii można już tak i tak. Streamowanie muzyki z neta mnie nie interesuje, używam pena tak jak Ty.
Czy w Stingerze jest możliwość zapętlenia/powtarzania pojedynczego utworu? W Insignii nie ma tej podstawowej dla mnie funkcjonalności odtwarzacza. Musiałbym dla danego utworu stworzyć oddzielną playlistę i wtedy ona będzie powtarzana, albo katalog z jednym utworem, a to nie o to chodzi. Brakuje jakiegoś guzika/przełącznika "Repeat" dla odtwarzanego właśnie utworu.
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

W kijance możesz wybierać utwory wchodząc do katalogu. Jak odpalisz jakikolwiek wewnątrz katalogu to masz do wyboru ikonę odtwarzania losowego tegoż katalogu/ lub całości tego co w pamięci. Jeśli mnie pamięć nie myli to pojedynczy utwór można zapętlić (chodź nie korzystałem z takiego rozwiązania) można też znajdować utwory po tagu: wykonawca itd... Uważam, że to o co pytasz, jeśli dobrze zrozumiałem co chcesz osiągnąć- jest: wchodzisz sobie do katalogu jakiegoś z muza, odpalasz dowolny utwór, i naciskasz ikonkę która zamyka odtwarzanie tylko do utworów w tym katalogu. I jest też powtarzanie jednego. Być może są jeszcze jakieś triki ale ja nie korzystam z niczego poza mix wszystkiego na penie lub mix w konkretnym katalogu więc nie mam praktyki. W czasie odtwarzania wyświetlane są dane z tagu pliku tylko i wyłącznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”