Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

Jak masz troche pojecia, to te swiatla mozesz sam ustawic. Ja tak robie, bo ASO (czy to w PL, czy w DE) ustawia je praktycznie w ziemie i w nocy strach jechac szybciej niz 80-90km/h, bo nic nie widac...
Nie zeby to bylo typowe dla Kii, VW robil mi dokladnie to samo.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

lukasmasdes jeżeli chodzi o światła to jedź do ASO na weryfikację I ustawienie ich odpowiednio. Większość optim z ledami miała taki problem, więc stinger może mieć podobnie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Dorzucę jedną rzecz bo nie każdy wie a mnie to zaskoczyło, jak właczysz sobie długie to samochód automatycznie wyłącza jak zobaczy nawet bardzo daleko inny samochód oraz jak są latarnie. Więc ergo masz właczone wtedy kiedy potrzebujesz. Ale w kontekście świateł mijania to pewnie że sprawdź.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

...tylko jesli przelacznik swiatel ustawiony jest na AUTO.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

Odebrałem swojego w czwartek - i już będę musiał przetestować jakość obsługi serwisu we Wrocławiu.
Niestety powyżej 120km/h mam duże wibracje na kierownicy. Oby to tylko kwestia wyważenia kół była.
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: MrAdamo »

Niedoważenie kół w Optimach, też była częstym przypadkiem. Może to taki znak rozpoznawczy marki KIA?
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Slow
Posty: 17
Rejestracja: 07 lut 2018, 23:53
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Slow »

Jakim cudem robicie tym autem spalanie poniżej 12l po mieście? Dla mnie niemożliwe jest zejście poniżej 14l jadąc w miarę dynamicznie a przejechałem nim już prawie 14k km. Oczywiście mówię o silniku 2.0.
Kia Stinger 2.0T
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: lukasmasdes »

Jak to ktoś kiedyś powiedział - miasto miastu nierówne. Różne osoby też różnie jeżdżą, np. ja swoim poprzednim samochodem, jeżdżąc dynamicznie po mieście, bez problemu robiłem wynik 8 l lub mniej. Sprzedałem go znajomemu, a on po mieście nie może zejść poniżej 12 l.

Duże znaczenie ma to jakie odcinki w mieście pokonujesz. Ja z reguły przejeżdzam ok 10 km. Po odpaleniu i przejechaniu pierwszego kilometra spalanie jest wysokie, z reguły 16-17 l. Pod koniec średnia wychodziła mi dotychczas 9 - 9.5 l. Ze względu na śladowy przebieg moje wyniki są oczywiście niemiarodajne. Nie miałem jadnak jeszcze okazji wbić się w duży korek.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

Slow pisze:...jadąc w miarę dynamicznie...
to jest słowo klucz - dynamika, dynamice nierówna 8-) Dla jednego dynamika będzie polegała na częstej zmianie biegu nie później niż przy 3000 rpm, dla innego nie wcześniej niż przy 4500rpm.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: lukasmasdes »

Znalazłem jeszcze w ustawieniach świateł opcję "travel mode" i zastanawiam się czy to może mieć znaczenie dla ich prawidłowego działania. U mnie funkcja jest wyłączona. Gdy ją włączam reflektory się jeszcze obniżają. W instrukcji obsługi nie jest jasno określone do czego ona służy, ale wydaje mi się, że używa się jej w ruchu lewostronnym. Wiecie coś na ten temat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”