Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Jak chcesz Lunch Control wywołać, to idź to dietetyczki :P
darl79
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2018, 18:34
model samochodu: KIA STINGER 2,0 GT line

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: darl79 »

Ja odpaliłem w 2.0T.
Startuje wyraźnie lepiej - bo z 2,5 tys, obrotów, niekiedy na pograniczu uślizgu. Na pewno lepiej niż w teście pana SCF.
Musi być tryb SPORT ( nie sport +)
-bez AUTO HOLD
-wyłączyć ręcznie trakcje ( 3-4 sekundy) i tutaj uwaga bo po 1 sek . wyłacza się 1 system a po3 sek. drugi- i to wtedy jest OK.
Potem hamulec + gaz ---> wyswietli sie info i rura...
darl79
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2018, 18:34
model samochodu: KIA STINGER 2,0 GT line

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: darl79 »

I nie jest to wcale skomplikowana procedura.
Po wyłączeniu trakcji wchodzi mi to za każdym razem.
W uproszczeniu:
-TRYB SPORT, pełne wyłaczenie trakcji ( przycik 3 sek.)
i tyle.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

Koledzy/koleżanki czy w 2.0 gt-line jest menu pokazujące temperaturę oleju?
Przeleciałem całe menu i za chiny nie widzę takiego.

Druga sprawa z czystej ciekawości czy przy włączeniu P ręczny zaciąga się zawsze? Czy jest opcja przetoczyć samochód nie zapalając go?
Dzięki z góry.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

Przetoczenie samochodu jakiegokolwiek z automate to tylko na N.
Co do menu o temperaturze oleju to jest chyba tylko w wersji GT 3.3 V6, ale tutaj nie jestem na 100% pewien.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

Na biegu P skrzynia blokowana jest trzpieniem, co unieruchamia samochód. Przepchnąć nie da rady, próba jakiejś mocniejszej ingerencji, np. holowanie, powoduje uszkodzenie skrzyni.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

"Launch" ofc literówka z telefonu, no co za kawalarz no :roll:
Nimis
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:57

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Nimis »

Witam wszystkich :). Mam takie pytanie z ktorego pewnie wiekszosc bedzie sie smiac mianowicie:
czy ktos myslal lub instalowal instalacje lpg do stingera GT 2.0 255 km ?

Szukam nowego auta i mialem jazdy probne Audi A6 z 2015 3.0 TDI 272 km, Skoda Superb TDI 2.0 190km i powiem szczerze ze jestem kierowca Audi A4 od 5 lat. Chce cos zmienic ale z racji tego ze rocznie robie okolo 40-50 tys kilometrow glownie Polska Niemcy 80-90% trasy robie na autostradach. Nie bede ukrywal ze chce na auto wydac mniej wiecej 40 tysiecy euro (do 190tys zl) max i w miare oszczednie je eksploatowac. Spalanie rzedu 9-10 litrow benzyny na trasie wydaje mi sie troche duze bo zawsze mialem okolo 6-7 litrow ropy. Niby to tylko 6 euro roznicy na 100 kilometrow ale przy spojrzeniu ze auto chce urzytkowac 4-5 lat ( do okolo 200 tys km) robi sie okolo 11-12 tysiecy euro kolo 50 tys zl co jest juz kwota robiaca mi roznice.
Czekam na objektywne opinie z normalnymi argumentami a nie same hejty w moja strone.

P.S. Moja zona jezdzi KIa Cee'd od kilku lat i mamy w niej wiecej miejsca niz w A4 z 2013 :D
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

Nimis do tego silnika nie ma jeszcze dedykowanej instalacji LPG. Jeśli jeździsz po Niemczech to sugerowałbym zapytać w tattejszych oddziałach prins/vialle bądź w niemieckim salonie Kia. Wiem, że tam Hyundai oferuje instalacje LPG do silników TGDI, więc może i Kia ma coś do stingera. W Polsce raczej instalacji V generacji do tego motoru nie ma.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: lukasmasdes »

A rozważałeś Stingera z silnikiem 2.2 CRDI? Nie wiem wprawdzie ile to dokładnie pali ale na pewno mniej niż 2.0/3.3.

Zrobiłem moim autkiem pierwszą trasę, jechałem trochę w nocy, i mam już swoje pierwsze spostrzeżenia.

Po pierwsze spalanie. Zrobiłem około 560 km i pokazuje mi jeszcze 100 km zasięgu. Średnia z tego dystansu, według komputera, 9.0 l. Około 100 km to miasto.

Średnia z poszczególnych odcinków:

- jazda trasami szybkiego ruchu bez szaleństw (max 150 km/h) + drogi krajowe i lokalne dystans około 200 km spalanie według komp. 7.9 l
- jazda drogami lokalnymi 60 km (max 100 km/h) spalanie według kompa 7.4 l. - żona prowadziła :)
- jazda trasami szybkiego ruchu + drogi krajowe i lokalne, j.w. około 200, trochę szybciej (dwa razy zdarzyło mi się jechać 180 km/h), spalanie 8.1 l.
- miasto, odcinki po około 10 km ze średnim natężeniem ruchu, trochę Wisłostrady rano, trochę jazdy po centrum, spalanie 9.5 l.

Moje zastrzeżenia dot. świateł były słuszne. Światła mijania są strasznie krótkie. Miałem okazję jechać podczas zaćmienia księżyca więc było naprawdę ciemno. Pomija już to, że świecą strasznie nierównomiernie (refleksy, cienie), ale żeby sprawdzić stanąłem na poboczu przy słupku i snop światła nie docierał do następnego słupka (50m). Wydaje mi się, że przepisy wymagają, aby światła mijania świeciły na conajmniej 40 m. W testach SCF światła w Stingerze świeciły naprawdę fajnie, bez porównania do tego co mam u siebie. Zastanawiam się czy są zatem dobrze ustawione i nie powinienem podjechać do serwisu żeby to sprawdzili i je odpowiednio ustawili.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”